Mens Results
X 100 Meters - 5A - Finals
1. 12 Chris Baker 11.13a Lake City
2. 12 Addison Johnson 11.17a Coeur D'Alene
3. 12 Nathan Newby 11.18a Lake City
4. 12 Andres Nunez 11.53a Lewiston
5. 11 Anthony Dahlheimer 11.59a Coeur D'Alene
6. 12 Curtis Triplett 11.67a Post Falls
7. 12 Tucker Louie-McGee 11.68a Lake City
8. 12 Rhet Damschen 11.74a Lake City
9. 11 Simeon Desautel 11.74a Coeur D'Alene
10. 10 Beau Melton 11.74a Lewiston
11. 11 Conner Newby 11.79a Lake City
12. 11 Wyatt Woody 11.79a Lewiston
13. 12 Gunnar Amos 12.01a Coeur D'Alene
14. 10 James Kile 12.02a Coeur D'Alene
15. 10 Hayden Price 12.68a Coeur D'Alene
9 Jayden Gering NT Post Falls
10 Collin Hunter NT Lake City
10 KC Hutchins NT Coeur D'Alene
X 100 Meters - 4A - Finals
1. 12 Shane Leonard 11.56a Lakeland
2. 10 Kyle Perry 11.62a Sandpoint
3. 12 Sam Bruce 11.80a Moscow
4. 9 David Moruzzi 11.81a Lakeland
5. 10 Collin Niehenke 11.81a Moscow
6. 12 Santino Naranjo 11.92a Moscow
7. 12 Clayton Pell 11.96a Sandpoint
8. 10 Joe Peavy 12.05a Lakeland
9. 10 Noah Klocke 12.22a Moscow
10 Caleb Merril NT Sandpoint
X 200 Meters - 5A - Finals
1. 12 Chris Baker 22.36a Lake City
2. 11 Jerry Louie-McGee 22.57a Lake City
3. 12 Tanner Horton 23.54a Lake City
4. 12 Andres Nunez 23.60a Lewiston
5. 10 Gunnar Sciortino 23.99a Post Falls
6. 11 Simeon Desautel 24.04a Coeur D'Alene
7. 11 Kirk McKenzie 24.18a Lake City
8. 11 Henry Hill 24.24a Lewiston
9. 9 Kyler Fletcher 24.25a Lewiston
10. 10 Beau Melton 24.34a Lewiston
11. 10 Hayden Ward 24.65a Coeur D'Alene
12. 11 Issac Christensen 24.79a Lake City
13. 10 James Kile 24.96a Coeur D'Alene
14. 10 KC Hutchins 25.66a Coeur D'Alene
15. 10 Hayden Price 25.86a Coeur D'Alene
10 Hunter Harmon NT Post Falls
12 Addison Johnson NT Coeur D'Alene
X 200 Meters - 4A - Finals
1. 12 Shane Leonard 23.03a Lakeland
2. 11 Jeremy Frisk 23.24a Lakeland
3. 12 Andrew Trujillo 23.54a Moscow
4. 10 Collin Niehenke 23.88a Moscow
5. 12 Clayton Pell 23.94a Sandpoint
6. 12 Santino Naranjo 24.20a Moscow
7. 10 Noah Klocke 24.82a Moscow
8. 11 Josh Holzman 24.86a Moscow
9. 11 Chris Washburn 25.06a Lakeland
10. 11 Britt Dickens 25.69a Lakeland
10 Caleb Merril NT Sandpoint
12 Sam Bruce NT Moscow
X 400 Meters - 5A - Finals
1. 11 Jerry Louie-McGee 50.48a Lake City
2. 12 Rikki McCaw 50.95a Lake City
3. 12 Tanner Horton 52.18a Lake City
4. 11 Kirk McKenzie 52.36a Lake City
5. 12 Drew Melton 52.98a Lewiston
6. 10 Kempton Sharp 53.41a Lewiston
7. 9 Alex Ayers 54.40a Lake City
8. 11 Lance Dvorak 54.54a Lewiston
9. 11 Cole Dewitt 54.54a Coeur D'Alene
10. 9 Layton Ahlers 55.39a Lewiston
11. 11 Issac Christensen 55.42a Lake City
12. 10 Hayden Ward 55.60a Coeur D'Alene
13. 9 Troy Ahlers 56.67a Lewiston
14. 10 Blake McLean 57.02a Post Falls
15. 10 Nick Eldridge 57.99a Post Falls
9 Zac Magee NT Coeur D'Alene
10 Hayden Price NT Coeur D'Alene
10 James Kile NT Coeur D'Alene
10 Rhett Dewitt NT Coeur D'Alene
X 400 Meters - 4A - Finals
1. 10 Joey Cook 50.69a Moscow
2. 11 Jeremy Frisk 51.97a Lakeland
3. 10 Mark Kennaly 52.56a Sandpoint
4. 10 Bannock Pointer 54.91a Lakeland
5. 11 Josh Holzman 55.06a Moscow
6. 12 Connor Bruce 56.51a Moscow
7. 11 Chris Washburn 58.48a Lakeland
8. 9 Chris Fabianski 1:00.12a Lakeland
12 AJ Crawford NT Moscow
X 800 Meters - 5A - Finals
1. 11 Jake Finney 1:59.89a Lake City
2. 12 David Conway 2:00.73a Coeur D'Alene
3. 9 Zac Magee 2:01.11a Coeur D'Alene
4. 12 Marcus Ross 2:02.97a Lake City
5. 12 Brandon Berlik 2:03.00a Lewiston
6. 12 Michael Young 2:04.69a Lewiston
7. 9 Layton Ahlers 2:07.71a Lewiston
8. 10 Blake McLean 2:09.62a Post Falls
9. 10 Max Evans 2:10.21a Lake City
10. 11 Zach Rudd 2:10.59a Lewiston
11. 10 Drake Green 2:10.96a Post Falls
12. 10 Noah Purcell 2:11.29a Lewiston
13. 9 Alex Walde 2:15.88a Coeur D'Alene
14. 10 Alexander Reed 2:39.74a Lake City
15. 11 Matt Fremgren 2:39.78a Lake City
9 Jacob Reynolds NT Lake City
9 Alex Ayers NT Lake City
9 Tristan Mowry NT Lake City
X 800 Meters - 4A - Finals
1. 12 Jerry Cook 1:55.75a Moscow
2. 12 Matthew Burgstahler 1:57.46a Sandpoint
3. 11 Mike Zuba 2:12.13a Moscow
4. 12 Alan Orr 2:13.38a Sandpoint
5. 9 Cooper Haney 2:16.54a Lakeland
6. 11 Nick Leonhardy 2:20.75a Moscow
7. 10 Lucas Langenderfer 2:21.64a Lakeland
8. 11 Joey Peters 2:21.71a Lakeland
9. 12 Adam Bourn 2:24.59a Sandpoint
11 Matthew Cloud NT Sandpoint
10 Quinn Donnelly NT Sandpoint
10 Jacob Graham NT Sandpoint
12 Payton Sanders NT Lakeland
X 1600 Meters - 5A - Finals
1. 11 Kyler Little 4:18.48a Lake City
2. 12 David Conway 4:28.90a Coeur D'Alene
3. 9 Austin Byrer 4:29.72a Lewiston
4. 11 Riley Estes 4:38.65a Lake City
5. 11 Seth Sabo 4:39.24a Lewiston
6. 10 Zack Holbrook 4:44.28a Lake City
7. 10 Jose Winton 4:44.56a Coeur D'Alene
8. 10 Max Evans 4:50.79a Lake City
9. 10 Nick Eldridge 4:54.16a Post Falls
10. 10 Dylan Schilling 4:54.96a Post Falls
11. 9 Alex Walde 4:59.24a Coeur D'Alene
12. 10 Daniel Walters 5:01.21a Coeur D'Alene
13. 10 Liam Romasko 5:04.35a Coeur D'Alene
14. 11 Cameron Sager 5:07.64a Lewiston
15. 9 Cameron Horn 5:08.11a Post Falls
9 Tristan Mowry NT Lake City
10 Alexander Reed NT Lake City
9 John Weber NT Lake City
9 Jacob Reynolds NT Lake City
10 Charlie Button NT Coeur D'Alene
11 Matt Fremgren NT Lake City
12 Mason Patzer NT Coeur D'Alene
12 Michael Young NT Lewiston
X 1600 Meters - 4A - Finals
1. 12 Jerry Cook 4:20.83a Moscow
2. 12 Sam Levora 4:28.93a Sandpoint
3. 9 Cooper Haney 4:48.39a Lakeland
4. 10 Jacob Graham 4:48.43a Sandpoint
5. 12 Alan Orr 4:56.94a Sandpoint
6. 11 Sam Powell 4:59.30a Sandpoint
7. 11 Matthew Cloud 4:59.40a Sandpoint
8. 11 Andy McGinnis 5:00.14a Sandpoint
9. 9 Mohammed Mansour 5:03.08a Moscow
10. 10 Lucas Langenderfer 5:05.60a Lakeland
11. 11 Nick Leonhardy 5:05.77a Moscow
12. 12 Adam Bourn 5:06.82a Sandpoint
13. 11 Joey Peters 5:07.95a Lakeland
14. 10 Quinn Donnelly 5:24.47a Sandpoint
15. 9 Clay Rasmussen 5:32.06a Sandpoint
11 Jarred Dixon NT Moscow
11 Garrett Johnson NT Lakeland
X 3200 Meters - 5A - Finals
1. 11 Kyler Little 9:40.32a Lake City
2. 9 Austin Byrer 10:18.27a Lewiston
3. 11 Riley Estes 10:20.61a Lake City
4. 10 Zack Holbrook 10:31.34a Lake City
5. 10 Jose Winton 10:35.52a Coeur D'Alene
6. 10 Dylan Schilling 10:48.09a Post Falls
7. 10 Daniel Walters 11:00.66a Coeur D'Alene
8. 10 Liam Romasko 11:32.87a Coeur D'Alene
9. 10 Charlie Button 11:58.84a Coeur D'Alene
10. 12 Mason Patzer 12:00.94a Coeur D'Alene
11. 11 Matt Fremgren 12:28.23a Lake City
11 Seth Sabo NT Lewiston
11 Jake Finney NT Lake City
X 3200 Meters - 4A - Finals
1. 12 Sam Levora 9:46.01a Sandpoint
2. 10 Jacob Graham 10:44.79a Sandpoint
3. 11 Matthew Cloud 10:49.97a Sandpoint
4. 12 Alan Orr 10:53.59a Sandpoint
5. 11 Sam Powell 10:55.24a Sandpoint
6. 11 Andy McGinnis 10:56.42a Sandpoint
7. 9 Mohammed Mansour 11:20.83a Moscow
8. 12 Adam Bourn 11:22.24a Sandpoint
9. 11 Garrett Johnson 11:27.67a Lakeland
10. 9 Charlie Cambell 11:54.78a Moscow
11 Jarred Dixon NT Moscow
X 110m Hurdles - 39" - 5A - Finals
1. 11 Zion Stuffle 14.71a Lewiston
2. 12 Quenton Franklin 15.88a Post Falls
3. 12 Mason Schumaker 16.35a Lewiston
4. 11 James Marshall 18.01a Lewiston
5. 11 Chris Wall 18.80a Lake City
6. 12 Austin Allen 19.00a Post Falls
7. 10 Aleczander Hamilton 20.20a Lake City
12 Tyson Reis NT Lewiston
X 110m Hurdles - 39" - 4A - Finals
1. 12 Nathan Schwartz 16.05a Sandpoint
2. 10 Hyrum Russell 17.46a Moscow
3. 10 Joe Peavy 18.48a Lakeland
4. 11 Joshua Gardner 19.39a Lakeland
5. 11 Jeremy Wisecarver 19.90a Lakeland
6. 11 Jacob Plunkett 21.33a Lakeland
X 300m Hurdles - 36" - 5A - Finals
1. 11 Zion Stuffle 37.70a Lewiston
2. 12 Quenton Franklin 41.49a Post Falls
3. 11 Chris Wall 43.82a Lake City
4. 12 Austin Allen 44.04a Post Falls
5. 12 Tyson Reis 44.66a Lewiston
6. 9 Alex Ayers 45.53a Lake City
7. 9 Parker Walton 45.81a Post Falls
10 Aleczander Hamilton NT Lake City
X 300m Hurdles - 36" - 4A - Finals
1. 12 Nathan Schwartz 42.14a Sandpoint
2. 11 Conal Thie 44.22a Moscow
3. 10 Hyrum Russell 44.67a Moscow
4. 10 Joe Peavy 47.21a Lakeland
5. 11 Jacob Plunkett 50.07a Lakeland
6. 11 Joshua Gardner 51.13a Lakeland
7. 11 Jeremy Wisecarver 51.85a Lakeland
X 4x100 Relay - 5A - Finals
1. Rhet Damschen 42.57a Lake City
2. Gunnar Amos 44.11a Coeur D'Alene
3. Beau Melton 46.01a Lewiston
4. Curtis Triplett 46.53a Post Falls
X 4x100 Relay - 4A - Finals
1. Collin Niehenke 44.24a Moscow
2. Clayton Pell 44.58a Sandpoint
3. Shane Leonard 44.82a Lakeland
X 4x200 Relay - 5A - Finals
1. Jerry Louie-McGee 1:29.51a Lake City
2. Curtis Triplett 1:34.18a Post Falls
3. Simeon Desautel 1:34.48a Coeur D'Alene
4. Beau Melton 1:36.59a Lewiston
X 4x200 Relay - 4A - Finals
1. Shane Leonard 1:33.22a Lakeland
2. Tyler Harris 1:34.15a Sandpoint
3. Andrew Trujillo 1:34.57a Moscow
X 4x400 Relay - 5A - Finals
1. Jake Finney 3:24.09a Lake City
2. Kempton Sharp 3:29.05a Lewiston
3. Jose Winton 3:44.59a Coeur D'Alene
X 4x400 Relay - 4A - Finals
1. Conal Thie 3:27.21a Moscow
2. Matthew Burgstahler 3:28.92a Sandpoint
3. Bannock Pointer 3:53.95a Lakeland
X 4x800 Relay - 5A - Finals
1. Marcus Ross 8:15.68a Lake City
2. David Conway 8:19.63a Coeur D'Alene
3. Zach Rudd 8:33.19a Lewiston
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - 4A - Finals
1. Alex Lewis 3:33.39a Moscow
2. Matthew Burgstahler 3:40.93a Sandpoint
3. David Moruzzi 3:59.68a Lakeland
X Shot Put - 12lb - 5A - Finals
1. 12 Peter Seher 48-10.50 Post Falls
2. 12 Garett Uhlorn 47-01.00 Lewiston
3. 11 Quinn Mitchell 45-11.75 Lake City
4. 10 Robert Van Idour 45-11.25 Lewiston
5. 11 Zach Holt 45-05.00 Coeur D'Alene
6. 12 Brittin Noll 44-09.50 Coeur D'Alene
7. 12 Matthew Bauman 43-06.50 Post Falls
8. 12 Rayder Blankenship 42-02.50 Lewiston
9. 12 Roscoe Alley 40-08.50 Coeur D'Alene
10. 10 Kyle Swenson 39-09.25 Lake City
11. 11 Brandon Welstad 39-02.75 Post Falls
12. 11 Justin Farnsworth 37-05.50 Post Falls
13. 10 Joshua Mason 37-01.00 Lake City
14. 10 Jaxon Fleshman 36-04.25 Coeur D'Alene
15. 10 Trevin Wiedmaier 33-10.00 Coeur D'Alene
16. 10 Conner Melius 33-02.00 Lake City
17. 10 Kevin Nguy 31-10.50 Lake City
X Shot Put - 12lb - 4A - Finals
1. 10 Carlos Collado 45-00.00 Sandpoint
2. 12 Ivan Mucya-Ngabo 44-02.50 Moscow
3. 12 Joey Ledbetter 44-00.00 Lakeland
4. 9 Grady Leonard 42-07.50 Lakeland
5. 11 Josh Suto 41-05.50 Sandpoint
6. 12 Austin Diercks 40-09.00 Sandpoint
7. 11 Sam Palmer 40-04.00 Sandpoint
8. 12 Nate Mattson 38-08.50 Moscow
9 Ty Warner ND Lakeland
12 Cade Armstrong ND Moscow
12 Matthew Gonzer ND Lakeland
X Discus - 1.6kg - 5A - Finals
1. 11 Quinn Mitchell 157-06 Lake City
2. 12 Matthew Bauman 144-10 Post Falls
3. 10 Tyler Smith 117-00 Lake City
4. 10 Hudson Funk 116-10 Post Falls
5. 10 Joshua Mason 115-10 Lake City
6. 12 Peter Seher 113-08 Post Falls
7. 10 Jaxon Fleshman 110-03 Coeur D'Alene
8. 10 Conner Melius 104-03 Lake City
9. 10 Trevin Wiedmaier 103-11 Coeur D'Alene
10. 12 Austin Steiger 102-10 Lewiston
11. 12 Roscoe Alley 99-01 Coeur D'Alene
12. 11 Austin Moyer 94-01 Lake City
12 Alex Gibson ND Post Falls
11 Zach Holt ND Coeur D'Alene
X Discus - 1.6kg - 4A - Finals
1. 12 Matthew Gonzer 148-02 Lakeland
2. 9 Grady Leonard 129-02 Lakeland
3. 11 Josh Suto 128-11 Sandpoint
4. 11 Sam Palmer 125-05 Sandpoint
5. 12 Ivan Mucya-Ngabo 120-03 Moscow
6. 12 Austin Diercks 116-06 Sandpoint
7. 10 Carlos Collado 112-04 Sandpoint
8. 12 Cade Armstrong 103-04 Moscow
9. 12 Joey Ledbetter 95-07 Lakeland
10. 9 Ty Warner 75-11 Lakeland
X High Jump - 5A - Finals
1. 11 Jeramy Hughes 6-00.00 Lake City
2. 12 Ryan Failor 5-08.00 Post Falls
3. 11 Isaac Crow 5-08.00 Lewiston
3. 10 Collin Hunter 5-08.00 Lake City
5. 11 Joe Pasquale 5-04.00 Lake City
6. 10 Chris Ward 5-02.00 Coeur D'Alene
6. 10 Mason Ulrich 5-02.00 Lewiston
X High Jump - 4A - Finals
1. 12 Grant Kennaly 6-00.00 Sandpoint
2. 10 Mark Kennaly 5-10.00 Sandpoint
3. 11 Auston Henry 5-06.00 Lakeland
4. 10 Holden Ray 5-04.00 Lakeland
5. 10 Raven Smith 5-00.00 Sandpoint
11 Matt Pancheri NH Moscow
X Pole Vault - 5A - Finals
1. 12 Scott Cummings 13-00.00 Lake City
2. 12 Josh Graham 12-06.00 Coeur D'Alene
2. 12 Jake Jermyn 12-06.00 Coeur D'Alene
4. 11 Cody Jahns 11-06.00 Lake City
4. 12 Logan Smith 11-06.00 Lake City
6. 11 Cameron Sager 11-00.00 Lewiston
7. 9 Jayden Gering 9-00.00 Post Falls
8. 10 Scott Cermak 9-00.00 Lewiston
10 Aleczander Hamilton NH Lake City
12 Tyson Reis NH Lewiston
X Pole Vault - 4A - Finals
1. 12 Grant Kennaly 12-09.00 Sandpoint
2. 11 Britt Dickens 11-06.00 Lakeland
3. 10 Bannock Pointer 10-06.00 Lakeland
4. 12 Mark Radinich 10-00.00 Sandpoint
9 Slade Rucker NH Sandpoint
12 Sam Bruce NH Moscow
X Long Jump - 5A - Finals
1. 12 Mason Schumaker 21-08.50 Lewiston
2. 11 Anthony Dahlheimer 20-08.50 Coeur D'Alene
3. 12 Quenton Franklin 20-07.75 Post Falls
4. 11 Conner Newby 19-08.00 Lake City
5. 11 Isaac Crow 19-01.50 Lewiston
6. 12 Tucker Louie-McGee 18-09.75 Lake City
7. 9 Parker Walton 18-01.50 Post Falls
8. 10 Mason Ulrich 17-00.50 Lewiston
9. 10 Aaron Wickett 16-11.75 Lewiston
12 Trent Greene ND Lake City
12 Matt Schaack ND Lewiston
X Long Jump - 4A - Finals
1. 12 Alex Lewis 21-09.50 Moscow
2. 12 Jake Rookey 19-02.50 Sandpoint
3. 12 Noah Smith 18-06.00 Lakeland
4. 11 Nik Albrecht 18-04.00 Moscow
5. 11 Tyler Harris 18-00.50 Sandpoint
6. 12 AJ Crawford 17-04.25 Moscow
7. 11 Britt Dickens 17-02.00 Lakeland
8. 11 Auston Henry 17-00.00 Lakeland
9. 11 Jacob Plunkett 15-04.50 Lakeland
10. 10 Holden Ray 14-06.00 Lakeland
10 Caleb Merril ND Sandpoint
X Triple Jump - 5A - Finals
1. 12 Mason Schumaker 43-03.25 Lewiston
2. 11 Isaac Crow 41-04.25 Lewiston
3. 12 Tucker Louie-McGee 40-03.75 Lake City
4. 10 Aaron Wickett 39-10.50 Lewiston
5. 11 Cole Dewitt 38-11.50 Coeur D'Alene
6. 12 Ryan Failor 38-02.00 Post Falls
7. 10 Mason Ulrich 37-02.00 Lewiston
8. 9 Parker Walton 37-00.25 Post Falls
X Triple Jump - 4A - Finals
1. 12 Alex Lewis 43-07.25 Moscow
2. 12 Jake Rookey 41-11.50 Sandpoint
3. 11 Nik Albrecht 40-00.75 Moscow
4. 11 Tyler Harris 39-00.50 Sandpoint
5. 12 Noah Smith 38-11.00 Lakeland
6. 11 Jacob Plunkett 35-09.00 Lakeland
7. 12 AJ Crawford 34-09.50 Moscow
8. 11 Britt Dickens 34-04.50 Lakeland
9. 10 jordan Schuartz 32-11.75 Moscow
10. 10 Holden Ray 32-02.00 Lakeland
Womens Results
X 100 Meters - 5A - Finals
1. 11 Maddison Ward 12.67a Lake City
2. 10 Haylee Weeks 13.04a Lewiston
3. 11 Shay Standon 13.12a Post Falls
4. 10 Josie McArther 13.32a Coeur D'Alene
5. 9 Hannah Lien 13.41a Lewiston
6. 11 Natalie Taylor 13.53a Lake City
7. 10 Jasmine Haskew 13.67a Post Falls
8. 10 Dionne Hughes 13.70a Lewiston
9. 9 Taryn Horath 13.85a Coeur D'Alene
10. 12 Holly Zander 14.09a Lewiston
11. 9 Anistasia Hooser 14.13a Lewiston
12. 9 Natalie Andrews 14.18a Coeur D'Alene
11 Alissa Jolliff NT Lake City
X 100 Meters - 4A - Finals
1. 11 Joelle Stephens 12.85a Moscow
2. 10 Maddie Schoening 13.55a Sandpoint
3. 11 Rachael Herrera 13.57a Lakeland
4. 9 Tauna Kirk 13.83a Lakeland
5. 12 Mary Aylward 13.83a Sandpoint
6. 10 Paige Dumars 14.05a Sandpoint
7. 9 Taylor Ward 14.16a Sandpoint
8. 11 Rebecca Klopman-Boerselman 14.21a Sandpoint
X 200 Meters - 5A - Finals
1. 11 Maddison Ward 26.37a Lake City
2. 12 Brittany Tackett 26.86a Coeur D'Alene
3. 10 Haylee Weeks 27.58a Lewiston
4. 9 Hannah Lien 27.79a Lewiston
5. 10 Josie McArther 27.86a Coeur D'Alene
6. 10 Carmen Duffy 27.99a Coeur D'Alene
7. 9 Mara Donovan 29.42a Coeur D'Alene
8. 9 Anistasia Hooser 29.72a Lewiston
9. 9 Natalie Andrews 30.28a Coeur D'Alene
10 Johanna Ramb NT Lake City
10 Dionne Hughes NT Lewiston
11 Shay Standon NT Post Falls
X 200 Meters - 4A - Finals
1. 12 Maddy Hull 27.28a Moscow
2. 11 Rachael Herrera 28.04a Lakeland
3. 9 Juia Kaplan 28.80a Lakeland
4. 12 Mary Aylward 29.37a Sandpoint
5. 9 Taylor Ward 29.44a Sandpoint
6. 11 Rebecca Klopman-Boerselman 30.15a Sandpoint
7. 10 Paige Dumars 30.58a Sandpoint
8. 10 Maddison Stoddard 31.30a Lakeland
9. 9 Megan Ferguson 31.70a Lakeland
11 Lauren Orr NT Sandpoint
12 Lily DeAragon NT Sandpoint
X 400 Meters - 5A - Finals
1. 11 Victoria Goetz 57.89a Coeur D'Alene
2. 11 Emilee Schlader 1:00.08a Lewiston
3. 9 Havana Johnson 1:00.26a Lake City
4. 10 Johanna Ramb 1:01.59a Lake City
5. 10 Katie Havens 1:02.57a Lewiston
6. 10 Carmen Duffy 1:03.11a Coeur D'Alene
7. 10 Persia Anderson 1:03.50a Post Falls
8. 11 Kylie Yarber 1:04.66a Post Falls
9. 9 Taryn Horath 1:05.95a Coeur D'Alene
10. 9 Mara Donovan 1:06.78a Coeur D'Alene
11. 9 Abbey Roy 1:07.59a Lewiston
12. 10 Melissa Mahoney 1:07.87a Lewiston
13. 9 Jillian Sanchez 1:09.52a Coeur D'Alene
X 400 Meters - 4A - Finals
1. 12 Lily DeAragon 1:01.08a Sandpoint
2. 10 Jada Simpson 1:02.24a Moscow
3. 10 Rachel Bayly 1:02.28a Moscow
4. 11 Lauren Orr 1:04.60a Sandpoint
5. 11 Rebecca Russell 1:07.60a Lakeland
6. 11 Dani Linehan 1:08.06a Lakeland
7. 9 Megan Ferguson 1:12.47a Lakeland
X 800 Meters - 5A - Finals
1. 12 Shevaun Ames 2:22.30a Lewiston
2. 11 Krista Story 2:23.27a Coeur D'Alene
3. 11 Kara Story 2:25.09a Coeur D'Alene
4. 12 Jaycee Rade 2:25.55a Coeur D'Alene
5. 11 Briana Barnhill 2:32.87a Post Falls
6. 12 Amy Booth 2:37.23a Post Falls
7. 12 Chloe Hutter 2:41.93a Lake City
8. 10 Emily Behrens 2:55.89a Lake City
10 Persia Anderson NT Post Falls
9 Mercedes Smith NT Coeur D'Alene
10 Zoe Clootier NT Lake City
10 Anna Shaw NT Lake City
10 Kate Maryon NT Lake City
9 Lexis Fouts NT Post Falls
X 800 Meters - 4A - Finals
1. 9 Rainey Woodward 2:21.10a Sandpoint
2. 10 Natalie McDaniel 2:28.30a Moscow
3. 10 Emma Prall 2:29.76a Moscow
4. 12 Breanna Jones 2:37.34a Sandpoint
5. 10 Corrine McClelland 2:46.56a Sandpoint
6. 12 Mckayla Fahlenkamp 2:48.47a Lakeland
7. 9 Dana Beaty 2:49.71a Sandpoint
8. 9 Delaney Gorton 2:51.14a Lakeland
9. 9 Kylien Jansen 3:03.98a Lakeland
10. 11 Jordyn Anderson 3:04.00a Lakeland
11 Rebecca Russell NT Lakeland
11 Mikhaela Woodward NT Sandpoint
11 Shedelyn Vollmer NT Moscow
9 Alice Bayly NT Moscow
X 1600 Meters - 5A - Finals
1. 12 Shevaun Ames 5:09.72a Lewiston
2. 9 Caitlyn Conway 5:11.76a Coeur D'Alene
3. 11 Krista Story 5:12.34a Coeur D'Alene
4. 11 Kara Story 5:15.95a Coeur D'Alene
5. 12 Paige Momerak 5:30.13a Coeur D'Alene
6. 12 Amy Booth 5:57.85a Post Falls
7. 9 Brianna Slattery 6:32.48a Post Falls
11 Johanna Skarda NT Coeur D'Alene
10 Anna Shaw NT Lake City
11 Kayla Zurosky NT Coeur D'Alene
10 Zoe Clootier NT Lake City
12 Noelle Ball NT Coeur D'Alene
12 Chloe Hutter NT Lake City
X 1600 Meters - 4A - Finals
1. 11 Mikhaela Woodward 5:19.83a Sandpoint
2. 9 Katherine Ruck 5:31.68a Moscow
3. 9 Alice Bayly 5:36.37a Moscow
4. 12 Sydney Foster 5:37.79a Sandpoint
5. 11 Katie Stubbers 5:38.81a Moscow
6. 10 Claire Pierce 5:55.60a Sandpoint
7. 10 Corrine McClelland 5:55.77a Sandpoint
8. 11 Emily Marshall 6:01.79a Sandpoint
9. 9 Delaney Gorton 6:12.77a Lakeland
10. 9 Dana Beaty 6:13.68a Sandpoint
11. 11 Jordyn Anderson 6:46.94a Lakeland
9 Rainey Woodward NT Sandpoint
X 3200 Meters - 5A - Finals
1. 9 Caitlyn Conway 11:43.71a Coeur D'Alene
2. 12 Paige Momerak 12:09.89a Coeur D'Alene
3. 12 Noelle Ball 12:24.36a Coeur D'Alene
4. 11 Kayla Zurosky 12:40.10a Coeur D'Alene
5. 10 Miranda Cranston 14:24.76a Lewiston
X 3200 Meters - 4A - Finals
1. 11 Mikhaela Woodward 11:47.54a Sandpoint
2. 9 Katherine Ruck 12:08.83a Moscow
3. 11 Katie Stubbers 12:20.55a Moscow
4. 9 Alice Bayly 12:30.90a Moscow
5. 12 Sydney Foster 12:36.79a Sandpoint
6. 10 Corrine McClelland 13:31.80a Sandpoint
7. 9 Delaney Gorton 14:11.69a Lakeland
8. 11 Jordyn Anderson 15:44.16a Lakeland
X 100m Hurdles - 33" - 5A - Finals
1. 11 Kaitlyn Gunnerson 14.90a Coeur D'Alene
2. 12 Megan Ralstin 15.47a Lewiston
3. 11 Emilee Schlader 15.77a Lewiston
4. 11 Cecilia Watkins 16.65a Lewiston
5. 9 Mattie Hagestad 17.46a Lewiston
6. 10 Kaylynn Hudson 17.55a Post Falls
7. 9 Myrisa Laufenberg 18.48a Post Falls
8. 9 Jordan King 18.78a Lake City
9. 9 Miranda Bailey 19.30a Post Falls
10. 9 Victoria Cafferty 19.43a Lake City
X 100m Hurdles - 33" - 4A - Finals
1. 11 Georgia Filler 16.71a Moscow
2. 10 Alex Shuman 17.79a Lakeland
3. 9 Chloe Aragon 18.41a Lakeland
4. 12 Morgan Fulton 19.20a Sandpoint
X 300m Hurdles - 30" - 5A - Finals
1. 11 Kaitlyn Gunnerson 45.69a Coeur D'Alene
2. 11 Natalie Taylor 49.63a Lake City
3. 12 Sara Chalich 49.81a Coeur D'Alene
4. 9 Jordan King 50.35a Lake City
5. 9 Katie Schlangen 51.77a Lewiston
6. 9 Miranda Bailey 53.44a Post Falls
7. 9 Myrisa Laufenberg 53.53a Post Falls
8. 12 Kylee Aros 54.26a Lake City
9. 10 Kaylynn Hudson 54.89a Post Falls
X 300m Hurdles - 30" - 4A - Finals
1. 11 Georgia Filler 48.36a Moscow
2. 9 Tauna Kirk 50.29a Lakeland
3. 10 Alex Shuman 52.49a Lakeland
4. 9 Chloe Aragon 52.55a Lakeland
5. 9 Juia Kaplan 53.39a Lakeland
6. 12 Morgan Fulton 59.62a Sandpoint
X 4x100 Relay - 5A - Finals
1. - Victoria Goetz 49.81a Coeur D'Alene
2. Maddison Ward 49.98a Lake City
3. Brenna Meehan 51.17a Post Falls
4. 52.82a Lewiston
X 4x100 Relay - 4A - Finals
1. Joelle Stephens 50.68a Moscow
2. Rachael Herrera 52.65a Lakeland
3. Mary Aylward 52.75a Sandpoint
X 4x200 Relay - 5A - Finals
1. Relay Team 1:44.84a Coeur D'Alene
2. Maddison Ward 1:46.16a Lake City
3. Brenna Meehan 1:48.04a Post Falls
4. Mallory Bernatz 1:53.38a Lewiston
X 4x200 Relay - 4A - Finals
1. Joelle Stephens 1:47.32a Moscow
2. Rachael Herrera 1:53.20a Lakeland
3. Taylor Ward 1:57.85a Sandpoint
X 4x400 Relay - 5A - Finals
1. Victoria Goetz 4:01.72a Coeur D'Alene
2. Emilee Schlader 4:08.70a Lewiston
3. Kylie Yarber 4:14.33a Post Falls
4. Johanna Ramb 4:20.76a Lake City
X 4x400 Relay - 4A - Finals
1. Lily DeAragon 4:09.72a Sandpoint
2. Jada Simpson 4:10.92a Moscow
3. Chloe Aragon 4:45.37a Lakeland
X 4x800 Relay - 5A - Finals
1. Noelle Ball 10:05.68a Coeur D'Alene
2. Persia Anderson 10:35.58a Post Falls
3. Chloe Hutter 10:56.52a Lake City
X Sprint Medley Relay 800m - 4A - Finals
1. Lily DeAragon 1:54.26a Sandpoint
2. Joelle Stephens 1:55.61a Moscow
3. Kaidan Kelsey 2:11.90a Lakeland
X Shot Put - 4kg - 5A - Finals
1. 11 Emilee Schlader 40-09.50 Lewiston
2. 11 Kim Reynolds 35-01.00 Post Falls
3. 12 Aneesah Gondo 34-08.50 Post Falls
4. 10 Gillian Noll 31-07.25 Coeur D'Alene
5. 9 Isabella Hollibaugh 31-00.00 Coeur D'Alene
6. 9 Jocie Osika 30-04.50 Lake City
7. 10 Katlyn Conery 30-01.50 Coeur D'Alene
8. 12 Elizabeth Rowland 29-02.00 Lake City
9. 10 Taylor Warner 28-07.50 Coeur D'Alene
10. 10 Amber Ter Moaten 27-06.00 Post Falls
11. 9 Celina Vanhyning 26-08.50 Post Falls
12. 10 Lindsay Nuxoll 26-04.00 Lewiston
13. 10 McKena Sells 24-09.00 Coeur D'Alene
12 Jaydee Smith ND Lewiston
X Shot Put - 4kg - 4A - Finals
1. 12 Chloe Quinnett 38-04.00 Moscow
2. 12 Nikole Alamillo 36-01.00 Sandpoint
3. 10 Janice Aylward 35-06.50 Sandpoint
4. 10 Paige Dumars 30-01.00 Sandpoint
5. 11 Meagan Malloy 28-11.00 Lakeland
6. 10 Nona Meyer 28-05.00 Moscow
7. 9 Reannan Jackman 28-04.00 Sandpoint
8. 12 Madison Seymour 26-05.25 Lakeland
9. 9 Megan Ferguson 24-03.50 Lakeland
10. 9 Sarah Bond 24-02.50 Lakeland
X Discus - 1kg - 5A - Finals
1. 11 Clarissa Smith 113-02 Lake City
2. 12 Kassie Whitcomb 106-07 Lake City
3. 9 Jocie Osika 103-04 Lake City
4. 10 Ali Carlson 99-05 Lake City
5. 12 Aneesah Gondo 83-05 Post Falls
6. 10 Lindsay Nuxoll 82-01 Lewiston
7. 10 Katlyn Conery 79-10 Coeur D'Alene
8. 11 Kim Reynolds 78-11 Post Falls
9. 10 Gillian Noll 75-11 Coeur D'Alene
10. 10 McKena Sells 69-00 Coeur D'Alene
11. 10 Amber Ter Moaten 64-11 Post Falls
12. 10 Taylor Warner 58-11 Coeur D'Alene
12 Jaydee Smith ND Lewiston
X Discus - 1kg - 4A - Finals
1. 12 Nikole Alamillo 115-00 Sandpoint
2. 12 Chloe Quinnett 104-04 Moscow
3. 11 Meagan Malloy 98-05 Lakeland
4. 9 Sarah Bond 92-05 Lakeland
5. 11 Kaidan Kelsey 83-05 Lakeland
6. 10 Janice Aylward 75-03 Sandpoint
7. 12 Madison Seymour 61-00 Lakeland
X High Jump - 5A - Finals
1. 12 Shevaun Ames 4-10.00 Lewiston
2. 9 Olivia Reynolds 4-10.00 Lewiston
3. 10 Camryn Wendlandt 4-08.00 Lake City
3. 10 Tesa Phillips 4-08.00 Lewiston
5. 10 Darby Lyon 4-04.00 Coeur D'Alene
6. 12 Kylee Aros 4-02.00 Lake City
6. 9 Mallory Smith 4-02.00 Post Falls
8. 9 Mallory Bernatz 4-00.00 Lewiston
10 Megan Ramseyer NH Coeur D'Alene
X High Jump - 4A - Finals
1. 11 Dani Linehan 4-10.00 Lakeland
2. 11 Kaidan Kelsey 4-10.00 Lakeland
3. 11 Lexi Riley 4-04.00 Sandpoint
4. 10 Sarah Ratchen 4-02.00 Lakeland
X Pole Vault - 5A - Finals
1. 10 Amber Mallet 9-00.00 Coeur D'Alene
2. 11 Cecilia Watkins 9-00.00 Lewiston
3. 9 Amanda Deegan 8-06.00 Coeur D'Alene
4. 9 Madelyn Lauritzen 8-00.00 Lake City
5. 9 Mackenzie Lauritzen 7-06.00 Lake City
5. 12 Brenda Ely 7-06.00 Lake City
7. 9 Mallory Smith 7-00.00 Post Falls
8. 12 Holly Zander 6-06.00 Lewiston
9. 12 Jadyn Sanchez 6-00.00 Coeur D'Alene
9. 12 Janessa McIntire 6-00.00 Coeur D'Alene
X Pole Vault - 4A - Finals
1. 11 Rebecca Russell 8-00.00 Lakeland
2. 11 AnnaRose Qualls 7-06.00 Moscow
3. 11 Kathleen Olsen 6-06.00 Lakeland
3. 9 Grace Shook 6-06.00 Moscow
5. 10 Maddison Stoddard 6-00.00 Lakeland
10 Emily Mangini NH Moscow
12 Ashton Kinman NH Sandpoint
12 Jordan Humphreys NH Moscow
X Long Jump - 5A - Finals
1. 12 Megan Ralstin 17-06.25 Lewiston
2. 12 Brenna Meehan 17-03.00 Post Falls
3. 10 Katie Havens 15-10.75 Lewiston
4. 10 Hailey Haakenson 15-04.00 Coeur D'Alene
5. 9 Jordyn Bojorquez 14-11.00 Coeur D'Alene
6. 9 Taryn Horath 14-10.50 Coeur D'Alene
7. 9 Keely Wilsey 14-08.25 Lewiston
8. 9 Abbey Roy 13-11.50 Lewiston
9. 10 Maddy Robb 12-07.00 Coeur D'Alene
X Long Jump - 4A - Finals
1. 12 Lani Wahl 15-09.25 Sandpoint
2. 10 Maddie Schoening 15-07.50 Sandpoint
3. 11 Kathleen Olsen 15-07.25 Lakeland
4. 10 Natalie McDaniel 14-06.50 Moscow
5. 9 Holly Hiatt 14-05.25 Moscow
6. 11 Kaidan Kelsey 13-10.50 Lakeland
7. 9 Chloe Aragon 13-09.50 Lakeland
8. 11 Taylor Lunde 13-08.50 Sandpoint
9. 11 Rebecca Klopman-Boerselman 12-10.00 Sandpoint
10. 10 Sarah Ratchen 12-03.00 Lakeland
X Triple Jump - 5A - Finals
1. 12 Kasey Widmyer 36-09.50 Lake City
2. 12 Megan Ralstin 35-05.00 Lewiston
3. 12 Kaity Widmyer 33-08.50 Lake City
4. 10 Hailey Haakenson 31-00.25 Coeur D'Alene
5. 9 Keely Wilsey 30-05.75 Lewiston
6. 9 Jordyn Bojorquez 29-10.25 Coeur D'Alene
7. 10 Maddy Robb 26-10.25 Coeur D'Alene
10 Katie Havens ND Lewiston
X Triple Jump - 4A - Finals
1. 12 Lani Wahl 33-01.00 Sandpoint
2. 9 Holly Hiatt 32-00.75 Moscow
3. 10 Natalie McDaniel 31-05.50 Moscow
4. 10 Maddison Stoddard 28-11.00 Lakeland
5. 11 Taylor Lunde 28-00.75 Sandpoint
6. 10 Sarah Ratchen 27-02.25 Lakeland
9 Grace Bradley ND Sandpoint
12 Mckayla Fahlenkamp ND Lakeland