Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Klassen 11 Aberdeen 11.35
2 Troy Wissenbach 11 Marsh Valley 11.37
3 Dane Wissenbach 9 Marsh Valley 11.49
4 Jared Declark 12 Bear Lake 11.85
5 Dillon Peterson 11 Marsh Valley 11.95
6 Scott Dunn 10 Preston 12.19
7 Tiagan Criswell 10 Bear Lake 12.22
8 Angel Lemos 10 Aberdeen 12.22
9 Rhett Thorpe 10 Malad 12.33
10 Joseph Carrasco 11 Aberdeen 12.34
11 Max Turner 12 Lyman 12.36
12 Enoch Ward 10 West Side 12.39
13 Petter Bugge 11 Marsh Valley 12.44
14 Jesus Guillen 10 Aberdeen 12.46
15 David Castillo-Hernandez 10 Star Valley 12.47
16 Hyrum Smith 11 Malad 12.62
17 Tanner Roberts 11 Star Valley 12.66
18 RJ Cazier 10 Star Valley 12.69
19 Eduardo deAbreu 11 West Side 12.70
20 Hunter Wright 9 Preston 12.78
21 Nate Matthews 10 Star Valley 12.79
22 Judd Pendleton 9 Preston 12.83
23 Elijah Tew 10 Marsh Valley 12.84
24 Issac Cunningham 11 Soda Springs 12.88
25 Drew Nieffenegger 11 Malad 12.91
26 Cole Barnes 9 Soda Springs 12.92
27 Austin Hansen 9 North Gem 12.95
28 Chris Hardy 12 West Side 13.03
29 Corbin Pluhar 10 Star Valley 13.04
29 Liam Ratchford 10 Preston 13.04
31 Alfonso Medel 10 Aberdeen 13.06
32 Austin Liberty 10 Preston 13.08
33 Tyson Goodwin 9 Marsh Valley 13.11
34 Logan Lyells 9 West Side 13.12
35 Willard Wray 12 Malad 13.12
36 Alec Ohman 9 Aberdeen 13.28
37 Zeke Kemp 10 Star Valley 13.30
38 Tristan Cannon 9 Preston 13.46
39 Gavin Robey 10 Preston 13.49
40 Zarrick Westover 11 West Side 13.51
41 Alex Cerna 10 Aberdeen 13.54
42 Spencer Permann 12 Rockland 13.56
43 Hunter Seamons 10 Star Valley 13.65
44 Will Hess 9 Malad 13.68
45 Ben Wray 9 Malad 13.75
46 Ty Miller 9 Preston 13.79
47 Michael Barfuss 10 North Gem 13.83
48 Parker Buchanan 10 Star Valley 13.86
49 Mason Jensen 10 Grace 13.93
50 Tyson Bomsta 12 West Side 13.97
51 Callin Sanderson 9 Star Valley 14.12
52 Emmett Thompson 9 West Side 14.14
53 Taize Stegelmeier 9 West Side 14.21
54 Cole Rindlisbaker 9 North Gem 14.28
55 Justis Crossley 9 Preston 14.34
56 Ryan Lemmon 9 West Side 14.43
57 Cameron Priestly 10 West Side 14.77
58 Brandon Lowry 9 Soda Springs 14.78
59 Ryan Christopherson 9 Lyman 15.02
60 Kai Phillips 10 Marsh Valley 15.08
Jacob Reeves 11 Grace NT
JJ Thomas 9 Malad NT
Dalton Vaughan 11 Marsh Valley NT
Dawson Driscoll 9 Aberdeen NT
Benjamin Durfee 9 Preston NT
Corben Bennett 12 Marsh Valley NT
Ethan Mott 10 West Side NT
Mckay McDowell 12 Bear Lake NT
Jaron Clevenger 11 Star Valley NT
Caleb Norwood 11 Rockland NT
Michael McClanahan 12 Rockland NT
Alias Erickson 12 Star Valley NT
Russel Clements 11 Bear Lake NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Klassen 11 Aberdeen 23.45
2 Jared Declark 12 Bear Lake 24.02
3 Dane Wissenbach 9 Marsh Valley 24.21
4 Stone Olguin 12 Lyman 24.28
5 JJ Thomas 9 Malad 24.84
6 Angel Lemos 10 Aberdeen 24.98
7 Scott Hunsaker 9 Soda Springs 25.24
8 Sam Poulson 12 Malad 25.40
9 Enoch Ward 10 West Side 25.50
10 Rhett Thorpe 10 Malad 25.53
11 John Holmquist 11 Bear Lake 25.67
12 Dalton Moss 10 Bear Lake 25.76
13 Jesus Guillen 10 Aberdeen 25.83
14 Chandler Speck 11 Malad 25.92
15 Gordon Knapp 10 Preston 25.96
16 Hunter Wright 9 Preston 26.03
17 Jacob Reiss 12 Malad 26.10
18 Talon Johnson 11 West Side 26.31
19 Logan Lyells 9 West Side 26.35
20 Nate Matthews 10 Star Valley 26.51
21 Carson Tavoian 11 Malad 26.52
22 Tanner Roberts 11 Star Valley 26.71
23 Hyrum Smith 11 Malad 26.78
24 Hunter Hubbard 11 Malad 26.82
25 Issac Cunningham 11 Soda Springs 26.84
26 Cole Barnes 9 Soda Springs 27.08
27 Austin Hansen 9 North Gem 27.12
28 Carlos Serna 9 Aberdeen 27.19
29 Blake Petersen 10 Star Valley 27.20
30 Alec Ohman 9 Aberdeen 27.22
31 Will Hess 9 Malad 27.24
32 Eduardo deAbreu 11 West Side 27.26
33 Ryan Colqui 10 Preston 27.54
34 Cory Rowbury 9 Aberdeen 27.75
35 Andrew Olinger 9 West Side 27.91
36 Gavin Robey 10 Preston 28.05
37 Brock Motzkus 12 Star Valley 28.11
38 Ty Miller 9 Preston 28.15
39 Zarrick Westover 11 West Side 28.45
40 Ben Wray 9 Malad 28.54
41 Hunter Seamons 10 Star Valley 28.72
42 Cole Rindlisbaker 9 North Gem 28.95
43 Craig Hansen 9 Soda Springs 28.95
44 Bridger Evans 11 West Side 29.10
45 Tagg Simmons 9 Soda Springs 29.32
46 Taize Stegelmeier 9 West Side 29.34
47 Ryan Lemmon 9 West Side 29.63
48 Reece Jamieson 9 Marsh Valley 29.83
49 Joe Nielsen 9 Soda Springs 30.20
50 Mason Jensen 10 Grace 30.60
51 Jarom Beyler 9 Marsh Valley 30.66
52 Cameron Priestly 10 West Side 30.96
53 Tristan Cannon 9 Preston 31.21
54 Kai Phillips 10 Marsh Valley 31.48
Jacob Horsely 10 Marsh Valley NT
Alias Erickson 12 Star Valley NT
Alex Cerna 10 Aberdeen NT
Joseph Carrasco 11 Aberdeen NT
Jaron Clevenger 11 Star Valley NT
Bryson Foster 12 Aberdeen NT
Payton Foster 10 Aberdeen NT
Nathaniel Tilley 11 Aberdeen NT
Elijah Tew 10 Marsh Valley NT
Hulizes Ortiz 11 Aberdeen NT
Liam Ratchford 10 Preston NT
Brock Gittins 11 West Side NT
Gage Stoddard 9 Grace NT
Brentan Noreen 9 West Side NT
Uriel Perez 10 Grace NT
Matthew Hunting 12 Star Valley NT
Tyson Goodwin 9 Marsh Valley NT
Chase Harris 12 Grace NT
Braden Wheeler 11 Aberdeen NT
Benjamin Durfee 9 Preston NT
Jacob Reeves 11 Grace NT
Petter Bugge 11 Marsh Valley NT
Tait Rawlings 9 Preston NT
Judd Pendleton 9 Preston NT
Eduardo Barrera 11 Aberdeen NT
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Nielsen 11 Soda Springs 54.44
2 Stone Olguin 12 Lyman 54.47
3 Matthew Hunting 12 Star Valley 54.59
4 Troy Wissenbach 11 Marsh Valley 55.37
5 Tiagan Criswell 10 Bear Lake 56.13
6 Hunter Forsberg 12 Bear Lake 57.13
7 Wayne Beckstead 10 West Side 57.18
8 Tait Rawlings 9 Preston 57.20
9 Walter Shwarting 12 Bear Lake 57.49
10 Sam Poulson 12 Malad 58.15
11 Joseph Carrasco 11 Aberdeen 58.58
12 Payton Foster 10 Aberdeen 58.76
13 Mayson Smith 11 Rockland 58.95
14 John Holmquist 11 Bear Lake 58.99
15 Mathew Hammond 9 Bear Lake 59.12
16 Judd Pendleton 9 Preston 59.19
17 Kody King 10 West Side 59.73
18 Chance Oxhsenbein 9 Bear Lake 1:00.07
19 Carson Tavoian 11 Malad 1:01.53
20 Haydan Hunt 11 Bear Lake 1:01.62
21 Hyrum Smith 11 Malad 1:02.31
22 Ryan Colqui 10 Preston 1:02.50
23 Uriel Perez 10 Grace 1:02.53
24 Jacob Hirshi 11 Bear Lake 1:02.61
25 Eduardo deAbreu 11 West Side 1:03.61
26 Elijah Tew 10 Marsh Valley 1:04.37
27 Reece Jamieson 9 Marsh Valley 1:05.13
28 Brock Motzkus 12 Star Valley 1:06.52
29 Adam Hebdon 10 Marsh Valley 1:06.96
30 Ben Wray 9 Malad 1:07.27
31 Mason Jensen 10 Grace 1:07.75
32 Jacob Horsely 10 Marsh Valley 1:08.39
33 Jarom Beyler 9 Marsh Valley 1:10.02
34 Bridger Evans 11 West Side 1:10.74
35 Dalton Vaughan 11 Marsh Valley 1:12.47
Will Hess 9 Malad NT
JJ Thomas 9 Malad NT
Gage Stoddard 9 Grace NT
Clay Brackin 9 Malad NT
Hulizes Ortiz 11 Aberdeen NT
Gabe Bush 11 Bear Lake NT
Bryson Foster 12 Aberdeen NT
Chase Harris 12 Grace NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jackson Pratt 12 Bear Lake 2:01.76
2 Jacob Moffat 10 West Side 2:05.48
3 Ben Waldron 12 Malad 2:14.02
4 Hunter Forsberg 12 Bear Lake 2:16.65
5 John Holmquist 11 Bear Lake 2:16.74
6 Cade Smith 12 Soda Springs 2:20.11
7 Nate Christensen 11 Marsh Valley 2:20.81
8 Levi Farr 9 Rockland 2:21.29
9 Blake Olsen 11 West Side 2:22.69
10 Jerico Frailey 11 Marsh Valley 2:23.43
11 Chance Reynolds 11 Aberdeen 2:24.11
12 Kelson Arellano 9 Soda Springs 2:26.08
13 Nate Bingham 11 Malad 2:26.20
14 Eli Mathews 11 Malad 2:26.61
15 Joseph Messerly 12 Soda Springs 2:27.20
16 Clayton Lunt 9 Grace 2:28.37
17 Nick Hardy 9 Malad 2:28.80
18 Caden Goodworth 9 Marsh Valley 2:29.49
19 Jacob Hirshi 11 Bear Lake 2:30.75
20 Craig Hansen 9 Soda Springs 2:31.72
21 Diego Rangel 10 Aberdeen 2:32.59
22 Bryce Peterson 11 Marsh Valley 2:35.49
23 Hunter Hubbard 11 Malad 2:37.53
24 Rhet Jorgensen 9 Grace 2:39.40
25 Adam Hebdon 10 Marsh Valley 2:39.70
26 Trevor Judd 9 Grace 2:40.58
27 Tagg Simmons 9 Soda Springs 2:41.16
28 Joe Nielsen 9 Soda Springs 2:46.18
29 Ethan Kent 10 Bear Lake 2:53.79
30 Cole Rindlisbaker 9 North Gem 2:59.21
Jesse Fanos 9 Lyman NT
Tyler Rasmussen 12 Lyman NT
Carter McCullough 9 Soda Springs NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jerico Frailey 11 Marsh Valley 5:03.08
2 Anthony Garza 10 Aberdeen 5:08.62
3 Josh Reeder 9 West Side 5:12.10
4 Mayson Smith 11 Rockland 5:13.65
5 Colton Fetzer 10 Soda Springs 5:17.24
6 Nate Christensen 11 Marsh Valley 5:20.28
7 Blake Olsen 11 West Side 5:24.42
8 Noah Draney 9 Star Valley 5:30.09
9 Clayton Lunt 9 Grace 5:33.21
10 Tyler Rasmussen 12 Lyman 5:35.73
11 Jesse Fanos 9 Lyman 5:35.81
12 Matt Pope 10 Marsh Valley 5:36.84
13 Chance Reynolds 11 Aberdeen 5:40.76
14 Eli Mathews 11 Malad 5:44.04
15 Nick Hardy 9 Malad 5:45.78
16 Spencer Howes 10 Star Valley 5:47.98
17 Jacob Hirshi 11 Bear Lake 5:52.90
18 Bryce Peterson 11 Marsh Valley 5:55.92
19 Josh Strgar 9 Star Valley 6:07.35
20 Ethan Kent 10 Bear Lake 6:20.53
21 Scott Orton 11 Star Valley 6:20.93
22 Gage Nieffenegger 9 Malad 6:49.98
Gabe Bush 11 Bear Lake NT
Haydan Hunt 11 Bear Lake NT
Diego Rangel 10 Aberdeen NT
Cade Smith 12 Soda Springs NT
Kelson Arellano 9 Soda Springs NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anthony Garza 10 Aberdeen 10:41.34
2 Jerico Frailey 11 Marsh Valley 10:42.34
3 Noah Draney 9 Star Valley 11:43.63
4 Trevor Judd 9 Grace 11:47.77
5 Dillon Foley 10 Star Valley 12:20.79
6 Matt Pope 10 Marsh Valley 12:22.14
7 Tyler Rasmussen 12 Lyman 12:31.68
8 Josh Strgar 9 Star Valley 13:04.33
9 Kelson Arellano 9 Soda Springs 13:26.02
10 Gage Nieffenegger 9 Malad 14:38.38
Spencer Howes 10 Star Valley NT
Jesse Fanos 9 Lyman NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Payton Campbell 12 Grace 15.51
2 Cyrus Rindlisbaucher 11 West Side 15.96
3 James Harward 12 Lyman 16.29
4 Victor Klassen 12 Aberdeen 16.33
5 Jacob Turner 12 Bear Lake 16.56
6 Jake Hall 12 Aberdeen 16.88
7 Ryan Turner 10 Bear Lake 17.38
8 Petter Bugge 11 Marsh Valley 18.76
9 Dillon Lemmon 12 West Side 18.93
10 Jaxon Moser 10 West Side 19.24
11 Jaren Stevens 11 Bear Lake 19.53
12 James Erickson 10 Star Valley 19.78
13 Bray Skinner 9 Grace 20.70
14 Michael Barfuss 10 North Gem 20.73
15 Jaxon England 9 West Side 21.16
16 Austin Stucki 11 Star Valley 21.28
17 Gregory Meunier 12 West Side 22.05
18 Tavin Frasier 10 Star Valley 22.36
19 Chance Oxhsenbein 9 Bear Lake 23.17
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Payton Campbell 12 Grace 42.36
2 Victor Klassen 12 Aberdeen 43.51
3 Ryan Turner 10 Bear Lake 45.73
4 Chase Merrell 10 Star Valley 47.15
5 James Erickson 10 Star Valley 47.42
6 James Harward 12 Lyman 48.65
7 Jaren Stevens 11 Bear Lake 49.27
8 Austin Stucki 11 Star Valley 50.07
9 Gregory Meunier 12 West Side 50.86
10 Bray Skinner 9 Grace 51.41
11 Mathew Hammond 9 Bear Lake 51.42
12 Jaxon England 9 West Side 51.46
13 Michael Barfuss 10 North Gem 52.72
14 Tyson Goodwin 9 Marsh Valley 53.41
15 Eli Mathews 11 Malad 54.71
16 Tavin Frasier 10 Star Valley 54.82
17 Chance Oxhsenbein 9 Bear Lake 56.93
18 Ryan Christopherson 9 Lyman 58.33
19 Callin Sanderson 9 Star Valley 59.18
Connor Mickelson 10 Grace NT
Dillon Foley 10 Star Valley NT
Caleb Norwood 11 Rockland NT
Preston Clawson 12 West Side NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Aberdeen 44.23
Hulizes OrtizMatthew KlassenDallon ElliottBryson Foster
2 Marsh Valley 45.70
Dane WissenbachDillon PetersonElliot ChristensenTroy Wissenbach
3 West Side 47.62
Brock GittinsCyrus RindlisbaucherEnoch WardZac Hobson
4 Lyman 47.92
James HarwardTyler RasmussenMax TurnerStone Olguin
5 Aberdeen 48.44
Alex CernaJesus GuillenAngel LemosPayton Foster
6 Malad 48.55
Rhett ThorpeClay BrackinJacob ReissSam Poulson
7 West Side 54.47
Emmett ThompsonAndrew OlingerEthan MottTyson Bomsta
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Aberdeen 1:36.90
Dallon ElliottBryson FosterVictor KlassenMatthew Klassen
2 Marsh Valley 1:39.57
Elliot ChristensenCorben BennettDillon PetersonAaron Marshall
3 West Side 1:41.10
Brock GittinsDillon LemmonJosh ReederKody King
4 Bear Lake 1:42.44
Dalton MossMathew HammondTiagan CriswellJared Declark
5 Grace 1:43.36
Connor MickelsonChase HarrisGage StoddardPayton Campbell
6 Malad 1:43.94
Jacob ReissHyrum SmithParker PetersonSam Poulson
7 Star Valley 1:45.51
Bryant EricksonHaydn NeilsenDaniel SaundersAndrew Robinson
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Aberdeen 3:45.92
2 Bear Lake 4:12.84
Jacob HirshiHaydan HuntChance OxhsenbeinGabe Bush
3 Preston 4:12.86
Hunter WrightTy MillerTristan CannonTait Rawlings
4 Malad 4:16.06
Nate BinghamJacob ReissDrew NieffeneggerClay Brackin
5 West Side 4:20.48
Gregory MeunierBrentan NoreenTaize StegelmeierTalon Johnson
6 Bear Lake 4:23.39
Tiagan CriswellWalter ShwartingHunter ForsbergJackson Pratt
Marsh Valley NT
Bryce PetersonCorben BennettCaden GoodworthElliot Christensen
West Side NT
Wayne BecksteadPreston ClawsonJacob MoffatKody King
Varsity Boys 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Bear Lake 3:59.78
Jared DeclarkDalton MossMathew HammondHunter Forsberg
2 Malad 4:03.07
Rhett ThorpeParker PetersonCarson TavoianBen Waldron
3 Marsh Valley 4:07.20
Dane WissenbachDillon PetersonElliot ChristensenCaden Goodworth
4 West Side 4:31.70
Logan LyellsZarrick WestoverTalon JohnsonBrentan Noreen
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Turner 12 Lyman 44-03.50
2 Spencer Permann 12 Rockland 40-08.00
3 Joseph Turner 9 Lyman 39-04.00
4 Hunter Bybee 12 Soda Springs 39-00.50
5 Roger Dax Southwick 11 Preston 36-10.00
6 Dexton Wallace 12 Aberdeen 36-03.00
7 Chris Hardy 12 West Side 34-01.00
8 Brock Schenk 10 Preston 33-09.50
9 Daxton Herd 10 Star Valley 33-08.00
10 Jack Moser 11 West Side 33-00.00
11 Austin Liberty 10 Preston 32-05.00
12 Dallin Palmer 10 Preston 32-00.00
13 Jack Behrend 10 Aberdeen 31-08.00
14 Ethan Tucker 12 Star Valley 31-07.00
15 Armando Montano 10 West Side 31-06.50
15 Carson Tavoian 11 Malad 31-06.50
17 Kollin Rogers 11 Lyman 30-11.00
18 Rhett Schritter 10 Aberdeen 30-10.00
19 Jaxon Moser 10 West Side 30-06.50
20 Hunter Hubbard 11 Malad 30-05.00
21 Masen Priestley 9 Preston 30-00.00
22 Mitchell Spence 11 Aberdeen 27-02.50
Andrew Olinger 9 West Side ND
Garret Harmon 9 Star Valley ND
Carson Wynn 10 Aberdeen ND
Mitchel Kunzler 9 Lyman ND
Daniel Bryant 9 Star Valley ND
Clay Ingersoll 10 Aberdeen ND
Joshua Anderson 11 Grace ND
Lane Barnes 11 Soda Springs ND
Kaleb Mills 12 Malad ND
Tyler Shelton 9 Soda Springs ND
Dalton Francis 10 Preston ND
Tyler Anglesey 9 Star Valley ND
Emmett Thompson 9 West Side ND
Jesus Ramirez 9 Preston ND
Jude Allen 10 Aberdeen ND
Brandon Lowry 9 Soda Springs ND
Devon Crook 9 Lyman ND
Chauncy Coats 12 Lyman ND
Russel Clements 11 Bear Lake ND
Hansen Bradshaw 9 Lyman ND
Tyler Lusk 11 Bear Lake ND
Jordan Rengifo 9 Preston ND
Ethan Mott 10 West Side ND
Paysen Robinson 9 Star Valley ND
Tyson Bomsta 12 West Side ND
Scott Jones 11 Star Valley ND
Brandon Edwards 9 Star Valley ND
Michael McClanahan 12 Rockland ND
Phoenix Merritt 9 Star Valley ND
Dallin Tryon 12 Bear Lake ND
Michael Hemmert 9 Bear Lake ND
Jonas Cram 9 Preston ND
Matt Anderson 12 Marsh Valley ND
Dallin Rallison 11 Preston ND
Chandler Speck 11 Malad ND
Dawson Driscoll 9 Aberdeen ND
Jaren Smith 9 Star Valley ND
Mckay McDowell 12 Bear Lake ND
Jeremy Nielsen 9 Marsh Valley ND
Dillon Rogers 11 Preston ND
Connor Veile 11 Soda Springs ND
Tony Michelson 9 Star Valley ND
Eli Beus 12 Marsh Valley ND
Kyle Jensen 11 Star Valley ND
Hayden Bodily 10 Preston ND
Camron Anson 12 Lyman ND
Jesus Rodriguez 11 Grace ND
Hyrum Rasmussen Grace ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Turner 12 Lyman 145-08
2 Joseph Turner 9 Lyman 133-08
3 Dexton Wallace 12 Aberdeen 131-02
4 Hunter Bybee 12 Soda Springs 120-09
5 Joseph Messerly 12 Soda Springs 119-00
6 Eduardo Barrera 11 Aberdeen 111-08
7 Spencer Permann 12 Rockland 110-04
8 Jack Moser 11 West Side 107-09
9 Mitchell Spence 11 Aberdeen 101-07
10 Kollin Rogers 11 Lyman 101-06
11 Brock Schenk 10 Preston 100-03
12 Dillon Rogers 11 Preston 97-02
13 Roger Dax Southwick 11 Preston 91-03
14 Chauncy Coats 12 Lyman 90-06
15 Tyler Shelton 9 Soda Springs 90-00
16 Andrew Olinger 9 West Side 89-08
17 Ethan Tucker 12 Star Valley 87-11
18 Preston Brewer 9 Lyman 87-10
19 David Castillo-Hernandez 10 Star Valley 86-11
20 Jaxon Moser 10 West Side 86-03
21 Masen Priestley 9 Preston 85-07
22 Kaleb Mills 12 Malad 84-05
23 Armando Montano 10 West Side 84-00
24 Tyson Bomsta 12 West Side 82-02
25 Tyler Lusk 11 Bear Lake 80-08
26 Camron Anson 12 Lyman 80-05
27 Brandon Lowry 9 Soda Springs 20-05
Jesus Rodriguez 11 Grace ND
Hayden Bodily 10 Preston ND
Kyle Jensen 11 Star Valley ND
Eli Beus 12 Marsh Valley ND
Hyrum Rasmussen Grace ND
Tony Michelson 9 Star Valley ND
Connor Veile 11 Soda Springs ND
Mckay McDowell 12 Bear Lake ND
Brock Gittins 11 West Side ND
Dallin Tryon 12 Bear Lake ND
Jonas Cram 9 Preston ND
Dawson Driscoll 9 Aberdeen ND
Jaren Smith 9 Star Valley ND
Chandler Speck 11 Malad ND
Daxton Herd 10 Star Valley ND
Michael McClanahan 12 Rockland ND
Dallin Rallison 11 Preston ND
Michael Hemmert 9 Bear Lake ND
Dallin Palmer 10 Preston ND
Brandon Edwards 9 Star Valley ND
Scott Jones 11 Star Valley ND
Matt Anderson 12 Marsh Valley ND
Ethan Mott 10 West Side ND
Paysen Robinson 9 Star Valley ND
Justis Crossley 9 Preston ND
Jordan Rengifo 9 Preston ND
Russel Clements 11 Bear Lake ND
Hansen Bradshaw 9 Lyman ND
Jude Allen 10 Aberdeen ND
Jesus Ramirez 9 Preston ND
Emmett Thompson 9 West Side ND
Joshua Anderson 11 Grace ND
Daniel Bryant 9 Star Valley ND
Tyler Anglesey 9 Star Valley ND
Mitchel Kunzler 9 Lyman ND
Rhett Keller 12 Preston ND
Garret Harmon 9 Star Valley ND
Phoenix Merritt 9 Star Valley ND
Rhett Schritter 10 Aberdeen ND
Carson Wynn 10 Aberdeen ND
Jeremy Nielsen 9 Marsh Valley ND
Clay Ingersoll 10 Aberdeen ND
Alfonso Medel 10 Aberdeen ND
Jacob Horsely 10 Marsh Valley ND
RJ Cazier 10 Star Valley ND
Jack Behrend 10 Aberdeen ND
Devon Crook 9 Lyman ND
Lane Barnes 11 Soda Springs ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chase Merrell 10 Star Valley 6-00.00
2 Jake Hall 12 Aberdeen 5-10.00
3 Walter Shwarting 12 Bear Lake 5-10.00
4 Wayne Beckstead 10 West Side 5-08.00
5 Levi Farr 9 Rockland 5-06.00
6 Caleb Norwood 11 Rockland 5-06.00
7 Clay Brackin 9 Malad 5-02.00
Cory Rowbury 9 Aberdeen NH
Gabe Bush 11 Bear Lake NH
Alfonso Medel 10 Aberdeen NH
RJ Cazier 10 Star Valley NH
Gabe Clinger 9 Star Valley NH
Hazen Erickson 10 Star Valley NH
Jaxon England 9 West Side NH
Ryan Christopherson 9 Lyman NH
Ryan Lemmon 9 West Side NH
Braxton Bradshaw 9 Lyman NH
Taite Priestley 9 Preston NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Turner 12 Bear Lake 12-06.00
2 Haydn Neilsen 12 Star Valley 11-00.00
3 Bryant Erickson 12 Star Valley 11-00.00
4 Preston Clawson 12 West Side 11-00.00
5 Chris Hardy 12 West Side 11-00.00
6 Payton Foster 10 Aberdeen 10-06.00
7 Enoch Ward 10 West Side 10-00.00
8 Mason Ward 11 Star Valley 10-00.00
9 Scott Hunsaker 9 Soda Springs 9-00.00
9 Thomas Nielsen 11 Soda Springs 9-00.00
9 Daniel Saunders 12 Star Valley 9-00.00
9 Michael Stewart 9 Star Valley 9-00.00
9 Jaxon Peacock 11 Lyman 9-00.00
9 Talon Johnson 11 West Side 9-00.00
15 Ryan Turner 10 Bear Lake 8-00.00
15 Braxton Bradshaw 9 Lyman 8-00.00
15 Carter McCullough 9 Soda Springs 8-00.00
15 Nathaniel Tilley 11 Aberdeen 8-00.00
15 Henry Thompson 9 Star Valley 8-00.00
15 Mckay McDowell 12 Bear Lake 8-00.00
Jake Gardner 10 Star Valley NH
Braden Wheeler 11 Aberdeen NH
Blake Petersen 10 Star Valley NH
Enrico Giacobazzi 12 Preston NH
Logan Lyells 9 West Side NH
Cameron Priestly 10 West Side NH
Rhet Jorgensen 9 Grace NH
Andrew Robinson 12 Star Valley NH
Connor Mickelson 10 Grace NH
Carlos Serna 9 Aberdeen NH
Bray Skinner 9 Grace NH
Rex Seilbach 10 Star Valley NH
Taize Stegelmeier 9 West Side NH
Willard Wray 12 Malad NH
Ben Smith 9 Star Valley NH
Clayton Lunt 9 Grace NH
Joe Nielsen 9 Soda Springs NH
Bridger Evans 11 West Side NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Troy Wissenbach 11 Marsh Valley 20-11.50
2 Henry Workman 12 Soda Springs 20-02.00
3 Aaron Marshall 11 Marsh Valley 19-03.00
4 Jake Hall 12 Aberdeen 19-02.00
5 Max Turner 12 Lyman 18-09.50
6 Mason Ward 11 Star Valley 18-02.25
7 JJ Thomas 9 Malad 18-01.00
8 Dallon Elliott 12 Aberdeen 17-11.50
9 Thomas Nielsen 11 Soda Springs 17-09.00
10 Parker Peterson 12 Malad 17-07.00
11 Chase Merrell 10 Star Valley 17-02.00
12 Gage Stoddard 9 Grace 17-01.50
13 Ryan Turner 10 Bear Lake 16-10.00
14 Alec Ohman 9 Aberdeen 16-07.50
15 Gavin Robey 10 Preston 16-07.00
16 Preston Brewer 9 Lyman 16-06.00
17 Ryan Colqui 10 Preston 16-01.00
17 Drew Nieffenegger 11 Malad 16-01.00
19 Issac Cunningham 11 Soda Springs 16-00.00
20 Scott Dunn 10 Preston 15-11.50
21 Nate Bingham 11 Malad 15-11.00
22 Chandler Speck 11 Malad 15-09.50
23 Colton Fetzer 10 Soda Springs 15-03.50
24 Hunter Hubbard 11 Malad 15-01.00
Ben Waldron 12 Malad ND
Gregory Meunier 12 West Side ND
Corben Bennett 12 Marsh Valley ND
Corbin Pluhar 10 Star Valley ND
Mason Jensen 10 Grace ND
Uriel Perez 10 Grace ND
Jaxon Peacock 11 Lyman ND
John Holmquist 11 Bear Lake ND
Taite Priestley 9 Preston ND
Brentan Noreen 9 West Side ND
Enrico Giacobazzi 12 Preston ND
Will Hess 9 Malad ND
Austin Hansen 9 North Gem ND
Parker Buchanan 10 Star Valley ND
Zeke Kemp 10 Star Valley ND
Ethan Kent 10 Bear Lake ND
Cameron Priestly 10 West Side ND
Nick Hardy 9 Malad ND
Kai Phillips 10 Marsh Valley ND
Ryan Lemmon 9 West Side ND
Austin Dodge 11 Preston ND
Dalton Vaughan 11 Marsh Valley ND
Jaxon England 9 West Side ND
Gabe Clinger 9 Star Valley ND
Willard Wray 12 Malad ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Henry Workman 12 Soda Springs 40-03.00
2 Zac Hobson 12 West Side 39-04.25
3 Parker Peterson 12 Malad 37-01.00
4 Walter Shwarting 12 Bear Lake 37-00.00
5 Aaron Marshall 11 Marsh Valley 36-04.75
6 Jake Hall 12 Aberdeen 36-04.00
7 Alec Ohman 9 Aberdeen 36-00.25
8 Caleb Norwood 11 Rockland 35-11.25
9 Gabe Clinger 9 Star Valley 35-02.50
10 Dalton Moss 10 Bear Lake 34-11.00
11 Preston Brewer 9 Lyman 34-10.00
12 Daniel Saunders 12 Star Valley 34-07.00
13 Andrew Robinson 12 Star Valley 34-01.00
14 Taite Priestley 9 Preston 33-10.00
15 Drew Nieffenegger 11 Malad 32-03.00
16 Issac Cunningham 11 Soda Springs 30-11.00
17 Jaxon Peacock 11 Lyman 30-07.00
18 Josh Reeder 9 West Side 30-02.00
Enrico Giacobazzi 12 Preston ND
Levi Farr 9 Rockland ND
Austin Dodge 11 Preston ND
Gordon Knapp 10 Preston ND
Preston Clawson 12 West Side ND
Corbin Pluhar 10 Star Valley ND
Wayne Beckstead 10 West Side ND
Max Turner 12 Lyman ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Charlotte Wilson 10 Rockland 12.90
2 Sadie Sutton 12 Marsh Valley 13.38
3 Emma Dubisz 10 Star Valley 13.55
4 Lauren Carlson 11 Bear Lake 13.72
5 Frances Hunting 10 Star Valley 14.00
6 Harlee Davids 10 North Gem 14.03
7 Brierly Battleson 9 Star Valley 14.07
8 Madalyn Permann 10 Rockland 14.29
9 Elizabeth Serna 9 Aberdeen 14.47
10 Sierria Trent 10 Malad 14.52
11 Larissa Carrillo 9 Aberdeen 14.53
12 Rachel Linden 10 Preston 14.55
13 Chesney Walker 12 Lyman 14.57
14 Christina Christensen 10 North Gem 14.71
15 Aly Lish 10 Rockland 14.77
16 Katelyn Cook 12 Rockland 14.93
17 Alyssa Packer 10 Lyman 15.14
18 Linda Scardua 12 Malad 15.16
19 Wesley Low 10 North Gem 15.23
20 Rhyan Thomas 9 Lyman 15.25
21 Ansley Marshall 9 Marsh Valley 15.28
22 Emily Harper 10 Bear Lake 15.38
23 Joni Creager 11 West Side 15.41
24 Madison Woods 11 Aberdeen 15.43
25 Elsie England 9 Star Valley 15.45
26 Lily Jenkins 10 Star Valley 15.63
27 Ashlyn McLean 9 Rockland 15.66
28 Gina Lloyd 9 Bear Lake 15.78
29 Tori Ballapa 9 Malad 15.80
30 Bayli Hayes 10 Soda Springs 15.82
31 Linda Wilks 10 Bear Lake 16.01
32 Hallie Skinner 9 Bear Lake 16.06
33 Yiwen Zheng 12 West Side 16.10
34 Lisbeth Rodriguez 10 Preston 16.20
35 Katelyn Camacho 11 Star Valley 16.21
36 Kenidee Belliston 9 Preston 16.30
37 Savanna Morales 9 Preston 16.46
38 Aimee Harris 9 Preston 16.56
39 Valerie Stokes 10 Preston 16.57
40 Abby Gomez 10 Preston 16.80
41 Brooklyn McDannel 10 Star Valley 17.19
42 Shaelyn Begay 11 Preston 17.27
43 Ellie Crook 9 Star Valley 17.63
44 Hannah Brown 9 Malad 18.13
45 Shawna Pabawena 9 Preston 18.87
46 KotchaKorn (Itim) Suphap 12 Lyman 19.10
Olivia Walters 12 Bear Lake NT
Hanah Hunsaker 10 Star Valley NT
Jessica Jensen 11 Bear Lake NT
Tori Gleed 10 Bear Lake NT
Kaylee Turner 9 Star Valley NT
Lindsay McGuire 9 Lyman NT
Rosa Palacios 12 Aberdeen NT
MaKenna Sparks 10 Rockland NT
Breanna Hill 10 Grace NT
London Izatt 12 Star Valley NT
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Charlotte Wilson 10 Rockland 27.36
2 Zoie Armstrong 9 Marsh Valley 28.92
3 Lauren Carlson 11 Bear Lake 29.16
4 Emma Dubisz 10 Star Valley 29.21
5 Emma Sutton 12 Marsh Valley 29.44
6 Harlee Davids 10 North Gem 29.64
7 Elisabeth McDowell 10 Bear Lake 29.80
8 Frances Hunting 10 Star Valley 30.00
9 Rosa Palacios 12 Aberdeen 30.10
10 Brierly Battleson 9 Star Valley 30.11
11 Rachel Linden 10 Preston 30.26
12 Elizabeth Serna 9 Aberdeen 30.63
13 Brooklynn Gross 9 Malad 30.66
13 Jaxyn Wheatley 9 Marsh Valley 30.66
15 McCora Wolfley 10 Star Valley 31.06
16 Challis Nebeker 11 Lyman 31.06
17 Grace Wright 9 Aberdeen 31.40
18 Reagan Yamauchi 11 Soda Springs 31.41
18 Maggie Sutton 10 Marsh Valley 31.41
20 Marta Kimball 9 Soda Springs 31.54
21 Elsie England 9 Star Valley 31.79
22 Emily Harper 10 Bear Lake 32.06
23 Linda Scardua 12 Malad 32.33
24 Gina Lloyd 9 Bear Lake 32.68
25 Lindsay McGuire 9 Lyman 32.89
26 Linda Wilks 10 Bear Lake 33.10
27 Nicole Crook 12 Lyman 33.12
28 Aimee Harris 9 Preston 33.42
29 Tori Ballapa 9 Malad 33.43
30 Savanna Morales 9 Preston 33.57
31 Ashley Shaffer 11 Marsh Valley 34.23
32 Kenidee Belliston 9 Preston 34.32
33 London Izatt 12 Star Valley 34.63
34 Valerie Stokes 10 Preston 34.67
35 Lillian Lamberti 12 Lyman 34.84
36 Yiwen Zheng 12 West Side 36.11
37 Lisbeth Rodriguez 10 Preston 36.27
38 Abby Gomez 10 Preston 36.44
39 Holly Pratt 10 Bear Lake 37.60
40 Shaelyn Begay 11 Preston 38.00
41 Shawna Pabawena 9 Preston 39.38
42 Cassidy Crouch 9 West Side 41.13
Sierria Trent 10 Malad NT
Paige Driscoll 11 Aberdeen NT
Susanna Cooper 10 Grace NT
Breanna Hill 10 Grace NT
Olivia Walters 12 Bear Lake NT
Hallie Skinner 9 Bear Lake NT
Elaina Westover 9 West Side NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mitana Robinson 9 Rockland 1:03.46
2 Zoie Armstrong 9 Marsh Valley 1:06.24
3 Frances Hunting 10 Star Valley 1:06.41
4 Charlotte Wilson 10 Rockland 1:06.81
5 Kaitlynn Moldenhauer 9 Soda Springs 1:08.81
6 Rosa Palacios 12 Aberdeen 1:09.22
7 Ysela Pelayo 9 Soda Springs 1:09.25
8 Jenna Peterson 10 Malad 1:09.44
9 Harlee Davids 10 North Gem 1:09.92
10 Emma Dubisz 10 Star Valley 1:10.04
11 Reagan Yamauchi 11 Soda Springs 1:10.66
12 Aly Lish 10 Rockland 1:11.57
13 Lacy Coles 10 Star Valley 1:12.97
14 Evie Hull 10 Rockland 1:13.09
15 Lauren Carlson 11 Bear Lake 1:13.66
16 McCora Wolfley 10 Star Valley 1:13.92
17 Miah Jacobson 9 Bear Lake 1:15.28
18 Jill England 9 Star Valley 1:15.38
19 Lindsay McGuire 9 Lyman 1:15.99
20 Katie Vigil 10 Star Valley 1:16.58
21 Tori Ballapa 9 Malad 1:17.26
22 Justice Balls 12 Soda Springs 1:18.68
23 Yiwen Zheng 12 West Side 1:20.93
24 Shannen Hudnell 9 Malad 1:22.12
25 Mckenna Saunders 9 Bear Lake 1:22.32
26 Holly Pratt 10 Bear Lake 1:25.88
27 Cassidy Crouch 9 West Side 1:29.81
28 Chloe England 11 Star Valley 1:48.18
Olivia Walters 12 Bear Lake NT
Susanna Cooper 10 Grace NT
Emily Hammond 11 Bear Lake NT
Tinacia Christensen 11 Marsh Valley NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mitana Robinson 9 Rockland 2:34.14
2 McKailey Bradshaw 11 Lyman 2:36.79
3 Dani Smith 10 Soda Springs 2:39.16
4 Becca Lau 10 Soda Springs 2:39.26
5 Jenna Gaines 9 Soda Springs 2:41.73
6 Christina Tripp 10 West Side 2:44.06
7 Ashlyn Willis 9 West Side 2:45.20
8 Kali Miller 9 Malad 2:46.65
9 Brook Morris 10 Marsh Valley 2:46.92
10 Aftyn Hale 10 Preston 2:48.42
11 Lacy Coles 10 Star Valley 2:49.95
12 Maggie Sutton 10 Marsh Valley 2:50.12
13 Darby Siepert 11 Soda Springs 2:52.22
14 Emma Ball 9 Grace 3:00.41
15 Emily Hammond 11 Bear Lake 3:03.61
16 Mckenna Saunders 9 Bear Lake 3:04.54
17 Miah Jacobson 9 Bear Lake 3:07.76
18 Caelyn Long 11 Star Valley 3:08.41
19 Tylene Royer 9 West Side 3:11.87
20 Shannen Hudnell 9 Malad 3:19.49
21 Chloe England 11 Star Valley 4:04.52
Sydney Woodworth 9 Rockland NT
Tori Ballapa 9 Malad NT
Jill England 9 Star Valley NT
Lilia Ebanez 11 West Side NT
Kaleigh Douglass 12 Lyman NT
Elaina Westover 9 West Side NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josi Kelsey 10 Bear Lake 5:38.74
2 Becca Lau 10 Soda Springs 5:56.61
3 Kaleigh Douglass 12 Lyman 6:01.52
4 Kiya Kelsey 12 Bear Lake 6:08.19
5 Brook Morris 10 Marsh Valley 6:13.63
6 Macey Mattson 10 Bear Lake 6:19.57
7 Rylee Jacobsen 9 Malad 6:24.44
8 Darby Siepert 11 Soda Springs 6:37.92
9 Kali Miller 9 Malad 6:48.18
10 Sydney Woodworth 9 Rockland 6:55.65
11 Caelyn Long 11 Star Valley 7:02.68
12 Emma Ball 9 Grace 7:11.39
13 Marquessa Biggs 10 Preston 7:15.22
14 Meghan Mcculloch 12 Grace 7:19.81
15 Alyssa Beyler 12 Marsh Valley 7:23.01
Ashley Shaffer 11 Marsh Valley NT
Brinkley Boyer 11 Rockland NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dani Smith 10 Soda Springs 12:38.66
2 Kaleigh Douglass 12 Lyman 12:39.11
3 Rylee Jacobsen 9 Malad 14:09.13
4 Alyssa Beyler 12 Marsh Valley 14:49.62
5 Sydney Woodworth 9 Rockland 14:53.25
6 Caitlin Wiese 9 Rockland 18:39.01
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jesica Robinson 12 Rockland 16.79
2 Bayla Tripp 10 Malad 17.70
3 Ellie Stegelmeier 10 West Side 18.04
4 Madalyn Permann 10 Rockland 18.24
5 Brittanee Rasmussen 12 Grace 18.27
6 Lillian Chandler 11 Lyman 18.39
7 Grace Wright 9 Aberdeen 18.74
8 Emma Sutton 12 Marsh Valley 18.75
9 Elisabeth McDowell 10 Bear Lake 19.17
10 Nayvie Anderson 9 Grace 19.42
11 Alyssa Crouch 10 West Side 19.48
12 Wesley Low 10 North Gem 19.54
13 Christina Christensen 10 North Gem 19.63
14 Maniah Clegg 9 Grace 19.67
15 Savannah Priestley 10 Preston 19.78
16 Savanna Selley 10 Preston 20.21
17 Emilie Collins 10 Bear Lake 20.63
18 Ysela Pelayo 9 Soda Springs 21.08
19 Emmalie Brown 10 Soda Springs 21.33
20 Labelle Knittel 10 Aberdeen 21.67
21 Elizabeth Serna 9 Aberdeen 21.92
22 Ansley Marshall 9 Marsh Valley 22.11
23 Marta Kimball 9 Soda Springs 22.39
24 Hanah Hunsaker 10 Star Valley 25.14
Elora Bunderson 9 Preston NT
Paige Driscoll 11 Aberdeen NT
Chloe Keller 9 West Side NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jesica Robinson 12 Rockland 48.43
2 Ellie Stegelmeier 10 West Side 51.03
3 Bayla Tripp 10 Malad 51.21
4 Kate White 11 Soda Springs 52.57
5 Emilie Collins 10 Bear Lake 54.45
6 Elisabeth McDowell 10 Bear Lake 55.40
6 Brittanee Rasmussen 12 Grace 55.40
8 Nayvie Anderson 9 Grace 55.85
9 Christina Christensen 10 North Gem 56.23
10 Savannah Priestley 10 Preston 56.42
11 Maniah Clegg 9 Grace 56.87
12 Wesley Low 10 North Gem 57.24
13 Savanna Selley 10 Preston 57.94
14 Alyssa Crouch 10 West Side 58.81
15 Ansley Marshall 9 Marsh Valley 1:00.93
16 Hanah Hunsaker 10 Star Valley 1:08.69
Elora Bunderson 9 Preston NT
Christina Tripp 10 West Side NT
Chloe Keller 9 West Side NT
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marsh Valley 54.84
Jaxyn WheatleyEmma SuttonTinacia ChristensenSadie Sutton
2 Star Valley 55.85
Brierly BattlesonEmma DubiszElsie EnglandFrances Hunting
3 Rockland 1:02.19
Ashlyn McLeanMaKenna SparksEvie HullKatelyn Cook
Preston DQ
Valerie StokesLisbeth RodriguezAbby GomezElora Bunderson
Lyman NT
McKailey BradshawMckinley BradshawNicole PedenLillian Chandler
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marsh Valley 1:57.68
Tinacia ChristensenZoie ArmstrongJaxyn WheatleyEmma Sutton
2 Malad 2:01.13
Ella WardBrooklynn GrossJenna PetersonRylee Jacobsen
3 Preston 2:18.68
Aimee HarrisKenidee BellistonSavanna MoralesShaelyn Begay
4 West Side 2:24.00
Cassidy CrouchAshlyn WillisTylene RoyerElaina Westover
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Bear Lake 4:47.25
Elisabeth McDowellEmilie CollinsKiya KelseyJosi Kelsey
2 Malad 4:58.53
Jenna PetersonBrooklynn GrossKali MillerBayla Tripp
West Side NT
Cassidy CrouchTylene RoyerElaina WestoverYiwen Zheng
Varsity Girls 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marsh Valley 1:59.91
Jaxyn WheatleyZoie ArmstrongTinacia ChristensenSadie Sutton
2 Preston 2:00.24
Valerie StokesLisbeth RodriguezAbby GomezAftyn Hale
3 Soda Springs 2:01.77
Sadie GronningKaitlynn MoldenhauerAlexa HorsleyKate White
4 Bear Lake 2:04.94
Gina LloydHallie SkinnerMiah JacobsonMckenna Saunders
5 Malad 2:07.98
Ella WardBrooklynn GrossJenna PetersonKali Miller
6 Rockland 2:17.19
Madalyn PermannJesica RobinsonMitana RobinsonAly Lish
7 Bear Lake 2:26.90
Emily HammondLauren CarlsonKiya KelseyJosi Kelsey
West Side NT
Lilia EbanezCierra HeadworthEllie StegelmeierChloe Keller
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mckinley Bradshaw 11 Lyman 35-01.00
2 Joceyln Balls 11 Soda Springs 29-02.50
3 Chelsea Gundersen 10 Bear Lake 29-01.50
4 Nicole Peden 10 Lyman 28-07.00
5 Jori Balls 10 Soda Springs 28-01.00
6 Joni Creager 11 West Side 27-08.50
7 Catie Hamp 12 Bear Lake 27-06.00
8 Samantha Agerton 11 Star Valley 26-09.00
9 McKailey Bradshaw 11 Lyman 26-04.00
10 Cameron Rawlings 12 West Side 26-03.50
11 Megan Ealey 12 Star Valley 26-02.00
12 Lizzy Moffat 10 Star Valley 26-00.50
13 Heather Skinner 12 Bear Lake 25-06.00
14 Josie Ledesma 12 Aberdeen 25-05.00
15 Matashia Moffat 9 Star Valley 25-04.00
16 MaKenna Sparks 10 Rockland 25-02.00
17 Larissa Carrillo 9 Aberdeen 25-01.50
18 Tylinn Hennick 9 Bear Lake 25-00.00
Alex Worth 10 Bear Lake ND
Yoli Oussanov 12 Star Valley ND
Alli Brasseaux 9 Star Valley ND
Haylan Potter 11 Star Valley ND
Shannen Hudnell 9 Malad ND
Kaiana Bono 9 Aberdeen ND
Heather Mansfield Grace ND
Braylee Wood 12 Grace ND
Marquessa Biggs 10 Preston ND
Katelyn Cook 12 Rockland ND
Evie Hull 10 Rockland ND
Emily Harper 10 Bear Lake ND
Jessica Jensen 11 Bear Lake ND
Riley Hayes 10 Bear Lake ND
Morrea Morgan 11 Star Valley ND
MaTaya Burmester 12 Star Valley ND
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mckinley Bradshaw 11 Lyman 105-00
2 Heather Skinner 12 Bear Lake 102-02
3 McKailey Bradshaw 11 Lyman 99-10
4 Catie Hamp 12 Bear Lake 99-08
5 Nicole Peden 10 Lyman 91-09
6 Evie Hull 10 Rockland 91-07
7 Jori Balls 10 Soda Springs 88-07
8 Chelsea Gundersen 10 Bear Lake 86-08
9 Joni Creager 11 West Side 81-06
10 Josie Ledesma 12 Aberdeen 79-00
11 Tylinn Hennick 9 Bear Lake 77-01
12 Joceyln Balls 11 Soda Springs 76-00
13 Lizzy Moffat 10 Star Valley 71-02
14 Matashia Moffat 9 Star Valley 70-01
15 Katelyn Cook 12 Rockland 68-11
16 Samantha Agerton 11 Star Valley 68-10
17 Riley Hayes 10 Bear Lake 68-06
18 Kaiana Bono 9 Aberdeen 67-09
19 MaKenna Sparks 10 Rockland 66-00
20 Larissa Carrillo 9 Aberdeen 65-08
21 Megan Ealey 12 Star Valley 65-01
22 Cameron Rawlings 12 West Side 63-08
Bayli Hayes 10 Soda Springs ND
Yoli Oussanov 12 Star Valley ND
Ruby Rammell 9 Star Valley ND
MaTaya Burmester 12 Star Valley ND
Alli Brasseaux 9 Star Valley ND
Alex Worth 10 Bear Lake ND
Morrea Morgan 11 Star Valley ND
Jessica Jensen 11 Bear Lake ND
Shannen Hudnell 9 Malad ND
Emily Harper 10 Bear Lake ND
Heather Mansfield Grace ND
Ashlyn McLean 9 Rockland ND
Marquessa Biggs 10 Preston ND
Braylee Wood 12 Grace ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mckinley Bradshaw 11 Lyman 5-03.00
2 Chesney Walker 12 Lyman 4-10.00
3 Lily Jenkins 10 Star Valley 4-08.00
4 McCora Wolfley 10 Star Valley 4-06.00
5 Madalyn Permann 10 Rockland 4-04.00
6 Jenna Gaines 9 Soda Springs 4-04.00
7 Ashlyn McLean 9 Rockland 4-02.00
7 Alyssa Crouch 10 West Side 4-02.00
8 Tessa Woodin 10 Aberdeen 4-02.00
Labelle Knittel 10 Aberdeen NH
Hannah Anderson 9 Preston NH
Ashlyn Willis 9 West Side NH
Paige Driscoll 11 Aberdeen NH
Ellie Crook 9 Star Valley NH
Abi Fuller 10 Preston NH
Preslie Murray 11 Preston NH
Ashley Shaffer 11 Marsh Valley NH
Tylene Royer 9 West Side NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cierra Headworth 12 West Side 7-06.00
1 Lilia Ebanez 11 West Side 7-06.00
3 Navy Southam 11 Star Valley 6-06.00
4 Nicole Crook 12 Lyman 6-00.00
5 Lillian Lamberti 12 Lyman 6-00.00
Justice Balls 12 Soda Springs NH
Katie Vigil 10 Star Valley NH
Tessa Woodin 10 Aberdeen NH
Haylan Potter 11 Star Valley NH
Brooklyn McDannel 10 Star Valley NH
Challis Nebeker 11 Lyman NH
Madison Woods 11 Aberdeen NH
Ellie Stegelmeier 10 West Side NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Charlotte Wilson 10 Rockland 14-10.00
2 Rosa Palacios 12 Aberdeen 14-07.00
3 Ella Ward 10 Malad 13-06.50
4 Brooklyn Busskohl 10 Lyman 13-04.50
5 Sadie Gronning 10 Soda Springs 13-03.50
6 Emmalie Brown 10 Soda Springs 12-10.00
7 Lillian Chandler 11 Lyman 12-09.50
7 Alyssa Packer 10 Lyman 12-09.50
9 Emma Beck 9 Lyman 12-09.00
10 Carly Griffeths 10 Preston 12-07.50
11 Azlynn Beck 12 Lyman 12-06.50
12 Morgan Douglass 11 Lyman 12-05.50
13 Alyssa Crouch 10 West Side 12-05.00
14 Linda Wilks 10 Bear Lake 12-00.00
14 Matilee Shuman 10 Preston 12-00.00
16 Sierria Trent 10 Malad 11-09.50
16 Katelyn Camacho 11 Star Valley 11-09.50
18 Rhyan Thomas 9 Lyman 11-09.00
19 Emilie Collins 10 Bear Lake 11-06.00
20 Mckenna Saunders 9 Bear Lake 11-03.00
21 Sarah Hobbs 10 Preston 11-02.50
22 Olivia Hobbs 10 Preston 11-00.00
22 Bayli Hayes 10 Soda Springs 11-00.00
24 Alyssa Beyler 12 Marsh Valley 10-10.50
25 Hannah Anderson 9 Preston 10-04.00
26 KotchaKorn (Itim) Suphap 12 Lyman 10-01.00
27 Lillian Lamberti 12 Lyman 10-00.00
28 Carlee Sing 9 Lyman 9-10.50
28 Sariah Swainston 10 Preston 9-10.50
30 Rachel Linden 10 Preston 9-07.00
31 Allyn Parrish 11 Preston 9-04.00
32 Miah Jacobson 9 Bear Lake 9-03.00
33 Hannah Brown 9 Malad 8-05.00
Linda Scardua 12 Malad ND
Chloe Keller 9 West Side ND
Abi Fuller 10 Preston ND
Cheyenne Skinner 10 Preston ND
Preslie Murray 11 Preston ND
Rachael Reeder 12 West Side ND
Brooklyn McDannel 10 Star Valley ND
Kaylee Turner 9 Star Valley ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sadie Sutton 12 Marsh Valley 34-06.00
2 Ella Ward 10 Malad 29-04.00
3 Bayla Tripp 10 Malad 28-07.00
4 Alexa Horsley 10 Soda Springs 27-10.00
5 Sadie Gronning 10 Soda Springs 27-07.00
5 Azlynn Beck 12 Lyman 27-07.00
7 Lillian Chandler 11 Lyman 27-00.50
8 Aly Lish 10 Rockland 26-11.00
9 Brooklyn Busskohl 10 Lyman 26-08.00
10 Matilee Shuman 10 Preston 26-07.00
11 Madison Woods 11 Aberdeen 25-11.00
12 Morgan Douglass 11 Lyman 25-09.00
13 Rhyan Thomas 9 Lyman 25-05.00
14 Olivia Hobbs 10 Preston 25-01.00
15 Alyssa Packer 10 Lyman 24-03.00
16 Sarah Hobbs 10 Preston 23-04.00
17 Rachel Linden 10 Preston 22-09.00
18 Sariah Swainston 10 Preston 20-09.00
19 Carlee Sing 9 Lyman 18-10.00
Meghan Mcculloch 12 Grace ND
KotchaKorn (Itim) Suphap 12 Lyman ND
Abi Fuller 10 Preston ND
Emma Beck 9 Lyman ND
Bayli Hayes 10 Soda Springs ND
Hannah Anderson 9 Preston ND
Cheyenne Skinner 10 Preston ND
Emily Hammond 11 Bear Lake ND
Allyn Parrish 11 Preston ND