Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nic Minudri 11 Logos 11.36
2 Nic Griffin 12 Troy 11.37
3 Braison Norman 12 Grangeville 11.66
4 Gadi Edwards 11 Logos 11.98
5 Booker Bush 11 Grangeville 12.13
6 Cole Martin 9 Prairie 12.25
7 Sean Spencer 12 Prairie 12.26
8 Luther Michaels 12 Logos 12.39
9 Isaac Ford 12 Lapwai 12.53
10 Jaize Norman 11 Grangeville 12.61
11 Alex Kaschmitter 10 Grangeville 12.88
11 Alex Blum 9 Logos 12.88
13 Joe Ahmann 10 Logos 12.94
14 Zach Dupree 12 Kootenai 13.06
15 Brendan Nelson 10 Nezperce 13.25
15 Wyatt Williams 10 Grangeville 13.25
15 Bladen Farmer 10 Grangeville 13.25
18 Derik Shears 10 Prairie 13.26
19 Aiden Anderson 10 Grangeville 13.27
20 Bryce Blair 9 Nezperce 13.35
21 Jake Chen 9 Walla Walla Valley 13.42
22 Honor Olson 12 Lakeside 13.48
23 Dan Parker 11 Nezperce 13.72
24 Manuel Covers Up 10 Lapwai 13.74
25 Conner Spencer 9 Troy 13.76
26 Joshua Musick 10 Grangeville 13.87
27 Jacob Hitchcock 9 Kootenai 13.96
28 Trenton Arthur 9 Lapwai 13.97
29 Daniel Megale 11 Prairie 14.03
30 Wes Munger 9 Prairie 14.16
31 Anthony Allen 12 Lakeside 14.44
32 Daniel Allman 9 Kootenai 15.04
33 Ross Dunworth 12 Troy 15.24
Kendall Leighton 11 Lapwai NT
Tamhasat Blackeagle 9 Lapwai NT
Paul Sperber 11 Lakeside NT
Caleb McGee 10 Prairie NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nic Minudri 11 Logos 23.08
2 Nic Griffin 12 Troy 23.13
3 Braison Norman 12 Grangeville 23.52
4 Booker Bush 11 Grangeville 24.48
5 Gadi Edwards 11 Logos 24.81
6 Fisher Gray 10 Troy 24.95
7 Jacob Vanderwall 11 Grangeville 25.27
8 Logan Droegmiller 12 Highland - C 25.30
9 Trey Dreadfulwater 10 Grangeville 25.37
10 Isaac Ford 12 Lapwai 25.44
10 Caleb McGee 10 Prairie 25.44
12 Cole Martin 9 Prairie 25.46
13 Luther Michaels 12 Logos 25.82
14 Jaize Norman 11 Grangeville 25.99
15 Alex Blum 9 Logos 26.08
16 Clayton Brown 11 Grangeville 26.12
17 Joe Ahmann 10 Logos 26.22
18 Alex Kaschmitter 10 Grangeville 26.48
19 Brenden Noble 10 Troy 27.03
20 James Gil Perez 11 Highland - C 27.04
21 Bladen Farmer 10 Grangeville 27.07
22 Tyler Heath 10 Troy 27.32
23 Honor Olson 12 Lakeside 27.56
24 JJ (Jayson) Hall 9 Lakeside 27.88
25 Wyatt Williams 10 Grangeville 28.82
26 Daniel Megale 11 Prairie 29.48
27 Ryan Goffinet 9 Highland - C 29.98
28 Tyler Wemhoff 9 Prairie 30.14
29 Zac Arnzen 9 Prairie 31.37
30 Wes Munger 9 Prairie 31.73
31 Anthony Allen 12 Lakeside 31.92
Dalton Davis 9 Highland - C NT
Maurice Renteria 11 Lapwai NT
Adam Wonnacott 11 Grangeville NT
Zach Dupree 12 Kootenai NT
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nic Minudri 11 Logos 53.56
2 Cole Martin 9 Prairie 58.18
3 Logan Droegmiller 12 Highland - C 58.61
4 Brenden Noble 10 Troy 58.96
5 Joe Ahmann 10 Logos 59.09
6 Conner Spencer 9 Troy 1:04.39
7 Tyler Wemhoff 9 Prairie 1:05.86
8 Ryan Goffinet 9 Highland - C 1:06.00
9 Reid Uptmor 10 Prairie 1:06.81
10 Jacob Hitchcock 9 Kootenai 1:11.46
11 Zac Arnzen 9 Prairie 1:11.96
12 Anthony Allen 12 Lakeside 1:14.97
13 JJ (Jayson) Hall 9 Lakeside 1:55.00
Sam Taff 10 Troy NT
Honor Olson 12 Lakeside NT
Justin Lockett 9 Prairie NT
Dalton Davis 9 Highland - C NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Roosma 11 Walla Walla Valley 2:00.00
2 Josh Lay 12 Troy 2:05.34
3 Ethan Pollan 10 Grangeville 2:10.04
4 August Igielski 11 Logos 2:10.83
5 David Phillis 10 Troy 2:17.23
6 Isaac Blum 10 Logos 2:20.34
7 Emilio Barela 9 Grangeville 2:29.40
8 Robert Cameron 10 Lakeside 2:35.05
9 James Gil Perez 11 Highland - C 2:42.26
10 Andrew Beene 11 Grangeville 2:55.73
Maurice Renteria 11 Lapwai NT
Adam Wonnacott 11 Grangeville NT
Dalton Davis 9 Highland - C NT
Logan Droegmiller 12 Highland - C NT
Jacob Brewster 10 Kootenai NT
Damian Forsmann 10 Prairie NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Roosma 11 Walla Walla Valley 4:41.60
2 Josh Lay 12 Troy 4:53.41
3 August Igielski 11 Logos 5:09.90
4 Joe McGuigan 10 Nezperce 5:12.15
5 David Phillis 10 Troy 5:12.76
6 Ethan Pollan 10 Grangeville 5:15.48
7 Rudy Christianson 11 Logos 5:27.90
8 Jordan Pentzer 12 Highland - C 5:28.94
9 Damian Forsmann 10 Prairie 5:32.56
10 Emilio Barela 9 Grangeville 5:33.56
11 Robert Cameron 10 Lakeside 5:34.90
12 Brian Plotner 11 Logos 5:54.54
13 Jacob Brewster 10 Kootenai 5:57.37
14 Andrew Beene 11 Grangeville 6:33.46
15 James Gil Perez 11 Highland - C 6:54.11
Morgan Weeks 12 Highland - C NT
James Villamor 11 Prairie NT
Justin Lockett 9 Prairie NT
Adam Wonnacott 11 Grangeville NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brice Foote 12 Troy 11:04.17
2 Morgan Weeks 12 Highland - C 11:05.86
3 Justin Lockett 9 Prairie 11:07.53
4 Joe McGuigan 10 Nezperce 11:08.11
5 Isaac Blum 10 Logos 11:27.06
6 Rudy Christianson 11 Logos 11:56.19
7 Ethan Pollan 10 Grangeville 12:11.09
8 Brian Plotner 11 Logos 12:30.41
9 Jordan Pentzer 12 Highland - C 12:31.05
10 James Villamor 11 Prairie 12:51.56
11 Jacob Brewster 10 Kootenai 13:27.70
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sean Spencer 12 Prairie 17.46
2 Andrew Whipple 12 Kootenai 17.63
3 Clayton Brown 11 Grangeville 17.94
4 Seth Lunders 11 Troy 19.13
5 Jake Chen 9 Walla Walla Valley 20.72
6 Conner Spencer 9 Troy 22.93
Zachary Stoner 10 Troy NT
Farley Eaglespeaker 9 Lapwai NT
Trenton Arthur 9 Lapwai NT
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sean Spencer 12 Prairie 45.54
2 Isaac Stoner 12 Troy 46.15
3 August Igielski 11 Logos 47.57
4 Seth Lunders 11 Troy 47.75
5 Jake Chen 9 Walla Walla Valley 47.84
Zachary Stoner 10 Troy NT
Caidyn Boyd 11 Walla Walla Valley NT
Clayton Brown 11 Grangeville NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Logos 47.09
Alex BlumLuther MichaelsGadi EdwardsNic Minudri
2 Nezperce 54.24
Dan ParkerLandon WahlGarrett NelsonCade Webster
3 Prairie 56.32
Zac ArnzenDaniel MegaleJohn GehringTyler Wemhoff
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Troy 1:38.57
Sam TaffJosh LayFisher GrayNic Griffin
2 Prairie 1:55.09
Zac ArnzenDamian ForsmannDerik ShearsTyler Wemhoff
Prairie NT
Daniel MegaleWes MungerJohn GehringJames Villamor
Nezperce DQ
Cade WebsterGarrett NelsonAJ DouglasDan Parker
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Troy 3:45.32
Nic GriffinBrice FooteFisher GraySam Taff
2 Grangeville 3:58.24
Booker BushClayton BrownTrey DreadfulwaterBraison Norman
3 Grangeville 4:09.49
Bladen FarmerJaize NormanJacob VanderwallAlex Kaschmitter
4 Prairie 4:19.21
Reid UptmorCarson SchmidtHayden UhlenkottMatt Coppernoll
5 Nezperce 4:41.79
Bryce BlairCade WebsterJared CronceAJ Douglas
Varsity Boys 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Logos 4:13.54
Luther MichaelsJoe AhmannGadi EdwardsIsaac Blum
2 Nezperce 4:26.42
Brendan NelsonGarrett NelsonBryce BlairJoe McGuigan
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carson Schmidt 11 Prairie 38-10.50
2 Mitchell Sandquist 12 Troy 37-03.00
3 Stephen Goldman 11 Grangeville 36-08.00
4 Bryar Sanchez 12 Lakeside 36-05.00
5 Dan Parker 11 Nezperce 36-04.50
6 Tommy Baier 10 Troy 35-04.00
7 Brendan Nelson 10 Nezperce 35-02.00
7 Pox Young 11 Lapwai 35-02.00
9 Joshua Musick 10 Grangeville 35-01.00
9 JJ Reuben 11 Lapwai 35-01.00
11 Rhett Sandquist 10 Troy 34-10.00
12 Anthony Karel 12 Prairie 34-09.00
13 Daniel Allman 9 Kootenai 34-08.50
14 Dane Lindsley 9 Grangeville 32-11.00
15 Hayden Uhlenkott 10 Prairie 32-04.50
16 AJ Douglas 9 Nezperce 32-02.00
17 Matt Coppernoll 9 Prairie 31-05.00
18 Paul Sperber 11 Lakeside 31-03.00
18 Caleb Mitchell 12 Lakeside 31-03.00
20 Wyatt Williams 10 Grangeville 30-07.00
21 Tucker Hibbard 12 Prairie 29-09.00
22 Reid Uptmor 10 Prairie 28-09.50
23 Ryan Arnzen 10 Prairie 27-00.00
24 Mason Taylor 9 Grangeville 26-02.00
25 Micheal Doughty 12 Grangeville 24-04.50
26 Ross Dunworth 12 Troy 22-06.00
Nick Powell 12 Troy ND
Devin Goodson 9 Kootenai ND
Landon Wahl 11 Nezperce ND
Payton Sobotta 11 Lapwai ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carson Schmidt 11 Prairie 124-01
2 Rhett Sandquist 10 Troy 120-06
3 Matt Coppernoll 9 Prairie 119-09
4 Mitchell Sandquist 12 Troy 115-08
5 Pox Young 11 Lapwai 115-06
6 Hayden Uhlenkott 10 Prairie 114-05
7 Landon Wahl 11 Nezperce 111-08
8 JJ Reuben 11 Lapwai 108-04
9 Garrett Nelson 12 Nezperce 103-01
10 Bryar Sanchez 12 Lakeside 102-09
11 Dane Lindsley 9 Grangeville 99-02
11 Tucker Hibbard 12 Prairie 99-02
13 Caleb Mitchell 12 Lakeside 96-07
14 Daniel Allman 9 Kootenai 95-08
15 Joshua Musick 10 Grangeville 88-02
16 Anthony Karel 12 Prairie 87-11
17 Tommy Baier 10 Troy 81-03
18 John Gehring 9 Prairie 80-08
19 Brendan Nelson 10 Nezperce 80-06
20 Paul Sperber 11 Lakeside 75-01
21 Reid Uptmor 10 Prairie 73-08
22 Micheal Doughty 12 Grangeville 72-03
23 Ryan Arnzen 10 Prairie 69-00
24 AJ Douglas 9 Nezperce 68-02
25 Mason Taylor 9 Grangeville 62-04
Keith Kipp 12 Lapwai ND
Nick Powell 12 Troy ND
Justin Rabago-Johnson 10 Lapwai ND
Devin Goodson 9 Kootenai ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Stoner 12 Troy 6-02.00
2 Braison Norman 12 Grangeville 5-10.00
3 Keith Kipp 12 Lapwai 5-08.00
4 Darek Wittman 11 Lapwai 5-08.00
5 Rhett Sandquist 10 Troy 5-04.00
6 Damian Forsmann 10 Prairie 5-04.00
7 Derik Shears 10 Prairie 5-04.00
8 Jared Cronce 9 Nezperce 5-00.00
8 Aiden Anderson 10 Grangeville 5-00.00
John Gehring 9 Prairie NH
Zachary Stoner 10 Troy NH
Caidyn Boyd 11 Walla Walla Valley NH
Robert Cameron 10 Lakeside NH
Carsten Wallace-Bailey 9 Walla Walla Valley NH
Caleb McGee 10 Prairie NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Andrew Whipple 12 Kootenai 11-00.00
2 Alex Blum 9 Logos 7-06.00
Mitchell Vawter 10 Kootenai NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kendall Leighton 11 Lapwai 19-05.00
2 Trey Dreadfulwater 10 Grangeville 19-02.00
3 Sean Spencer 12 Prairie 18-07.50
4 Cole Martin 9 Prairie 18-06.00
5 Jacob Vanderwall 11 Grangeville 18-04.50
6 Sam Taff 10 Troy 18-02.50
7 Derik Shears 10 Prairie 18-01.50
8 Darek Wittman 11 Lapwai 18-00.00
9 Tyler Heath 10 Troy 17-08.00
10 Andrew Whipple 12 Kootenai 17-06.50
11 Fisher Gray 10 Troy 17-04.50
12 Aiden Anderson 10 Grangeville 16-10.50
13 Garrett Renner 10 Kootenai 16-08.50
14 Brenden Noble 10 Troy 16-03.50
15 Jared Cronce 9 Nezperce 15-10.00
16 JJ (Jayson) Hall 9 Lakeside 15-07.50
17 Jake Chen 9 Walla Walla Valley 15-03.00
18 Bryce Blair 9 Nezperce 14-10.00
19 James Gil Perez 11 Highland - C 14-09.50
19 Zach Dupree 12 Kootenai 14-09.50
21 Bladen Farmer 10 Grangeville 14-08.00
22 Manuel Covers Up 10 Lapwai 14-02.00
22 Jacob Hitchcock 9 Kootenai 14-02.00
24 Wes Munger 9 Prairie 13-03.00
25 Micheal Doughty 12 Grangeville 12-04.00
26 Maurice Renteria 11 Lapwai 11-01.50
Caidyn Boyd 11 Walla Walla Valley ND
Carsten Wallace-Bailey 9 Walla Walla Valley ND
Caleb McGee 10 Prairie ND
Ryan Goffinet 9 Highland - C ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trey Dreadfulwater 10 Grangeville 39-03.00
2 Jacob Vanderwall 11 Grangeville 37-08.50
3 Isaac Stoner 12 Troy 37-08.00
4 Tyler Heath 10 Troy 37-00.50
5 Aiden Anderson 10 Grangeville 37-00.00
6 Garrett Renner 10 Kootenai 36-01.50
7 Jared Cronce 9 Nezperce 34-07.00
8 Landon Wahl 11 Nezperce 34-05.00
9 JJ (Jayson) Hall 9 Lakeside 29-09.50
Kendall Leighton 11 Lapwai ND
Robert Cameron 10 Lakeside ND
Zachary Stoner 10 Troy ND
Carsten Wallace-Bailey 9 Walla Walla Valley ND
Caidyn Boyd 11 Walla Walla Valley ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Paige Lindsley 11 Grangeville 13.47
2 JaKaili Norman 10 Grangeville 13.66
3 Loreal Ellenwood 9 Lapwai 13.88
4 Zoe Lutz 9 Grangeville 13.93
5 Sydney Boyer 11 Nezperce 13.99
6 Kaija Dybdahl 9 Troy 14.03
7 Caitlyn Cronce 10 Nezperce 14.04
8 Kourtne Carpenter 12 Nezperce 14.11
9 Naomi Michaels 9 Logos 14.13
10 Ashley Webler 11 Troy 14.14
11 Omari Mitchell 9 Lapwai 14.19
12 Allyona Williams 9 Grangeville 14.42
13 Aurie Lefler 10 Grangeville 14.51
14 Emmy Williams 9 Grangeville 14.73
15 Bel Merkle 11 Logos 14.81
16 Glory Olson 10 Lakeside 14.92
17 Lottie Inglet 9 Nezperce 14.96
18 Alyssa Dau 11 Highland - C 14.97
19 Emily Mundell 9 Grangeville 15.00
20 CiCi Chavez 9 Prairie 15.08
21 Abigail Visger 9 Logos 15.14
22 Madison Napierala 12 Kootenai 15.29
23 Shanna Bell 12 Logos 15.50
24 Maria Schmidt 11 Prairie 15.56
25 Maggie Anderson 9 Logos 15.70
26 Bailey Grove 10 Troy 15.76
27 Kirstin Wambeke 9 Logos 15.77
28 Taylor Bransford 9 Grangeville 15.95
29 Andie Cook 10 Troy 16.01
30 Anya Ruddell 9 Grangeville 16.08
31 Lydia Urquidez 9 Logos 16.10
32 Kria Peters 9 Lakeside 16.46
32 Olivia Igielski 9 Logos 16.46
34 Amanda Wine 10 Kootenai 16.61
35 Emma Daniels 10 Lakeside 17.00
36 Ava Driskill 9 Logos 17.44
Laurrel Kuther 9 Nezperce NT
Montana Eve 10 Lakeside NT
Jakayla Walker 11 Kootenai NT
Naomi Connolly 9 Grangeville NT
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Skyler Beck 10 Highland - C 28.41
2 Naomi Connolly 9 Grangeville 28.66
3 Paige Lindsley 11 Grangeville 28.76
4 Naomi Michaels 9 Logos 29.29
5 Zoe Lutz 9 Grangeville 29.32
6 Kirsten Olson 10 Grangeville 29.57
7 Ashley Webler 11 Troy 29.68
8 Allyona Williams 9 Grangeville 30.51
9 Aurie Lefler 10 Grangeville 30.55
10 Abigail Visger 9 Logos 31.36
11 CiCi Chavez 9 Prairie 31.40
12 Kim Kaschmitter 9 Grangeville 31.52
13 Hayden Hill 10 Grangeville 31.58
14 Emily Mundell 9 Grangeville 31.62
15 Maria Schmidt 11 Prairie 31.96
16 Alyssa Dau 11 Highland - C 32.05
17 Bel Merkle 11 Logos 32.24
18 Emmy Williams 9 Grangeville 32.37
19 Shanna Bell 12 Logos 32.60
20 Sarah Youmans 11 Logos 33.18
21 Julia Urquidez 9 Logos 33.78
22 Emma Perley 12 Logos 34.53
23 Kria Peters 9 Lakeside 35.50
24 Heidi Cook 10 Troy 35.55
25 Ava Driskill 9 Logos 36.35
26 Emma Daniels 10 Lakeside 41.16
Niah Griffin 10 Troy NT
Kaija Dybdahl 9 Troy NT
Glory Olson 10 Lakeside NT
Laurrel Kuther 9 Nezperce NT
Montana Eve 10 Lakeside NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Skyler Beck 10 Highland - C 1:03.27
2 Sydney Boyer 11 Nezperce 1:06.40
3 Kaija Dybdahl 9 Troy 1:07.16
4 Lucia Wilson 9 Logos 1:07.76
5 CiCi Chavez 9 Prairie 1:09.64
6 Maria Schmidt 11 Prairie 1:12.89
7 Shanna Bell 12 Logos 1:13.43
8 Anna Wolfrum 10 Grangeville 1:15.84
9 Kirstin Wambeke 9 Logos 1:17.51
10 Kristyna Krogh 11 Prairie 1:18.98
11 Olivia Igielski 9 Logos 1:21.31
12 Ava Driskill 9 Logos 1:21.46
13 Maggie Anderson 9 Logos 1:22.78
Glory Sobotta 9 Lapwai NT
Montana Eve 10 Lakeside NT
Lottie Inglet 9 Nezperce NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keidi Anderson 12 Logos 2:34.72
2 Ciara Chaffee 10 Prairie 2:39.64
3 Keri Richmond 11 Troy 2:41.35
4 Megan Bashaw 10 Grangeville 2:41.96
5 Parker Boyer 12 Nezperce 2:58.04
6 Kristyna Krogh 11 Prairie 2:58.58
7 Jaycee Johnson 10 Troy 3:07.85
8 Kaycee Hodges 12 Grangeville 3:13.77
9 Katy Mottern 10 Troy 3:22.33
10 Kria Peters 9 Lakeside 3:48.75
Katy Riggers 12 Nezperce NT
Baeli Kinsley 9 Grangeville NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keidi Anderson 12 Logos 5:43.82
2 Keri Richmond 11 Troy 5:58.88
3 Ciara Chaffee 10 Prairie 5:59.06
4 Sierra McWilliams 9 Prairie 6:06.41
5 Kayte Casebolt 9 Logos 6:19.62
6 Megan Bashaw 10 Grangeville 6:20.12
7 Katelyn Hunter 9 Troy 6:32.73
8 Kristyna Krogh 11 Prairie 6:35.53
9 Kelli Richmond 10 Troy 6:39.74
10 Mary Kuther 11 Nezperce 6:45.82
11 Grace Pilchard 10 Logos 6:50.21
12 Parker Boyer 12 Nezperce 6:56.54
13 Zoie Yager 11 Logos 7:04.68
Skyler Beck 10 Highland - C NT
Kaycee Hodges 12 Grangeville NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sierra McWilliams 9 Prairie 13:08.13
2 Kayte Casebolt 9 Logos 14:07.26
3 Kelli Richmond 10 Troy 14:17.88
4 Mary Kuther 11 Nezperce 14:39.30
5 Grace Pilchard 10 Logos 14:43.66
6 Zoie Yager 11 Logos 16:14.38
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baeli Kinsley 9 Grangeville 17.63
2 Ashley Webler 11 Troy 17.90
3 Emily Mundell 9 Grangeville 18.44
3 Kendel Wynott 10 Highland - C 18.44
5 Kirsten Olson 10 Grangeville 18.47
6 Ellea Uhleknott 9 Prairie 19.29
7 Emma Perley 12 Logos 22.29
Grace Belschner 12 Logos NT
Madison Napierala 12 Kootenai NT
Laurrel Kuther 9 Nezperce NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baeli Kinsley 9 Grangeville 51.93
2 Ellea Uhleknott 9 Prairie 53.61
3 Kirsten Olson 10 Grangeville 53.93
4 Kendel Wynott 10 Highland - C 56.22
5 Kourtne Carpenter 12 Nezperce 56.41
6 Lottie Inglet 9 Nezperce 58.62
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Prairie 54.59
Theresa WemhoffJordyn HigginsEllea UhleknottLaney Uhlenkott
2 Lapwai 55.37
Loreal EllenwoodOmari MitchellAmil MitchellCiahna Oatman
3 Troy 58.92
Niah GriffinOlivia NelsonBailey GroveAshley Webler
4 Grangeville 59.71
Emmy WilliamsTaylor BransfordAnya RuddellAurie Lefler
5 Nezperce 59.73
Caitlyn CronceHannah DuuckLaysn BerryKadyn Horton
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Prairie 1:57.42
Theresa WemhoffSierra McWilliamsJordyn HigginsLaney Uhlenkott
2 Lapwai 2:03.38
Loreal EllenwoodOmari MitchellCiahna OatmanAmil Mitchell
3 Logos 2:04.65
Shanna BellAbigail VisgerLucia WilsonNaomi Michaels
4 Logos 2:11.49
Bel MerkleJulia UrquidezEmma PerleySarah Youmans
Nezperce NT
Hannah DuuckKadyn HortonKaty RiggersMary Kuther
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Prairie 4:27.88
Theresa WemhoffCiara ChaffeeJordyn HigginsLaney Uhlenkott
2 Grangeville 4:44.92
Baeli KinsleyHayden HillPaige LindsleyZoe Lutz
3 Nezperce 4:51.45
Lottie IngletCaitlyn CronceParker BoyerKourtne Carpenter
4 Grangeville 4:59.92
Naomi ConnollyEmily MundellAurie LeflerAllyona Williams
5 Grangeville 5:03.96
Taylor BransfordKim KaschmitterAnya RuddellAnna Wolfrum
6 Logos 5:44.13
Olivia IgielskiAva DriskillMaggie AndersonKirstin Wambeke
Varsity Girls 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Prairie 2:02.48
Theresa WemhoffJordyn HigginsLaney UhlenkottSierra McWilliams
2 Lapwai 2:09.97
Glory SobottaKelani SmithOmari MitchellAmil Mitchell
3 Logos 2:14.19
Bel MerkleMaggie AndersonAbigail VisgerLucia Wilson
4 Logos 2:22.41
Emma PerleyLydia UrquidezSarah YoumansOlivia Igielski
5 Troy 2:22.42
Olivia NelsonKatelyn HunterBailey GroveJaycee Johnson
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abbigail Davis 11 Highland - C 31-00.50
2 Jordyne Fredrickson 11 Troy 28-08.50
3 Hannah Duuck 9 Nezperce 27-09.00
4 Faith Pfeiffer 12 Kootenai 27-08.50
5 Emma Edwards 9 Grangeville 26-10.00
5 Koleen Hasselstrom 11 Prairie 26-10.00
7 Kamryn Hendrickx 9 Lakeside 26-08.00
8 Emma Gehring 11 Prairie 26-02.00
9 Julia Gould 10 Lapwai 25-04.50
10 Amanda Wine 10 Kootenai 24-08.50
11 Andie Cook 10 Troy 24-06.50
12 KC Lussoro So Lapwai 24-06.00
13 Hattie CoversUp 12 Lapwai 24-05.00
14 Laysn Berry 10 Nezperce 23-08.00
15 Trista Latimer 12 Prairie 23-05.50
16 Jakayla Walker 11 Kootenai 23-01.50
17 Kadyn Horton 9 Nezperce 23-00.00
18 Molly DeFord 11 Grangeville 22-11.00
19 Rozi Nelson 10 Troy 22-03.50
20 Caity Johnson 11 Grangeville 22-00.00
21 Katy Mottern 10 Troy 21-06.50
22 Sarah Fry 12 Troy 21-05.50
23 Kelani Smith 11 Lapwai 21-04.00
24 Lydia Urquidez 9 Logos 20-02.00
25 Anna Wolfrum 10 Grangeville 19-05.50
26 Julia Urquidez 9 Logos 18-09.00
27 Jaylie Hillman 11 Lapwai 15-01.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abbigail Davis 11 Highland - C 93-07
2 Caitlyn Cronce 10 Nezperce 92-03
3 Emma Gehring 11 Prairie 90-09
4 Jordyne Fredrickson 11 Troy 86-11
5 Emma Edwards 9 Grangeville 83-01
6 Koleen Hasselstrom 11 Prairie 80-02
7 Andie Cook 10 Troy 78-02
8 Hattie CoversUp 12 Lapwai 71-09
9 Trista Latimer 12 Prairie 71-06
10 Kadyn Horton 9 Nezperce 69-09
11 Julia Gould 10 Lapwai 68-04
12 Kamryn Hendrickx 9 Lakeside 67-04
13 Caity Johnson 11 Grangeville 67-00
14 KC Lussoro So Lapwai 66-10
15 Faith Pfeiffer 12 Kootenai 66-02
16 Molly DeFord 11 Grangeville 64-01
17 Sarah Fry 12 Troy 61-03
18 Kelani Smith 11 Lapwai 60-10
19 Emma Daniels 10 Lakeside 59-09
20 Lydia Urquidez 9 Logos 57-07
21 Jakayla Walker 11 Kootenai 54-04
22 Rozi Nelson 10 Troy 50-07
23 Julia Urquidez 9 Logos 47-11
Jaylie Hillman 11 Lapwai ND
Amanda Wine 10 Kootenai ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Glory Olson 10 Lakeside 4-06.00
2 Kirsten Olson 10 Grangeville 4-06.00
3 Bea Whitling 11 Logos 4-04.00
4 Allyona Williams 9 Grangeville 4-02.00
5 Ciahna Oatman 9 Lapwai 4-02.00
6 Heidi Cook 10 Troy 4-02.00
7 Olivia Nelson 12 Troy 4-00.00
Katelyn Hunter 9 Troy NH
Grace Belschner 12 Logos NH
Kirstin Wambeke 9 Logos NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Napierala 12 Kootenai 7-06.00
2 Kaili Gentry 12 Kootenai 7-00.00
3 Courtney Lamb 12 Kootenai 6-00.00
Hayden Hill 10 Grangeville NH
Alyssa Dau 11 Highland - C NH
Lucia Wilson 9 Logos NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sydney Boyer 11 Nezperce 15-11.50
2 Kourtne Carpenter 12 Nezperce 15-08.50
3 Kim Kaschmitter 9 Grangeville 14-05.00
4 Ellea Uhleknott 9 Prairie 14-02.00
5 Niah Griffin 10 Troy 14-00.00
6 Kendel Wynott 10 Highland - C 13-10.00
7 Laysn Berry 10 Nezperce 13-06.00
7 Ciahna Oatman 9 Lapwai 13-06.00
9 Glory Olson 10 Lakeside 13-05.00
10 Alyssa Dau 11 Highland - C 13-04.00
11 Hayden Hill 10 Grangeville 13-03.00
12 Kria Peters 9 Lakeside 10-11.00
13 Emma Daniels 10 Lakeside 10-06.00
Maria Schmidt 11 Prairie ND
Sarah Youmans 11 Logos ND
Amanda Wine 10 Kootenai ND
Naomi Michaels 9 Logos ND
Grace Belschner 12 Logos ND
Bea Whitling 11 Logos ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Paige Lindsley 11 Grangeville 32-05.50
2 Sydney Boyer 11 Nezperce 32-03.50
3 Bea Whitling 11 Logos 30-09.00
4 Zoe Lutz 9 Grangeville 29-09.00
5 Kendel Wynott 10 Highland - C 29-06.50
6 Kim Kaschmitter 9 Grangeville 29-02.50
Grace Belschner 12 Logos ND
Heidi Cook 10 Troy ND