Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Muamer Mujic 10.79a (2.1) Twin Falls
2. 11 Khalil Forehand 10.85a (2.1) Bishop Kelly
3. 12 Connor Lofthus 11.00a (2.1) Skyview
4. 11 Cameron Foley 11.05a (2.1) Bishop Kelly
5. 11 Corey Wockenfuss 11.21a (2.1) Skyview
6. 12 Tychicus Schneider 11.26a (2.1) Twin Falls
7. 11 Preston Meyerhoeffer 11.28a (2.1) Twin Falls
8. 12 Bailey Hiebert 11.51a (2.1) Canyon Ridge
100 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Muamer Mujic 10.78a (1.9) Twin Falls
2. 11 Khalil Forehand 10.90a (1.1) Bishop Kelly
3. 12 Connor Lofthus 10.99a (2.4) Skyview
4. 11 Cameron Foley 11.07a (2.4) Bishop Kelly
5. 11 Corey Wockenfuss 11.09a (1.9) Skyview
6. 12 Tychicus Schneider 11.11a (2.4) Twin Falls
7. 11 Preston Meyerhoeffer 11.24a (1.1) Twin Falls
8. 12 Bailey Hiebert 11.28a (1.9) Canyon Ridge
9. 11 Rex Irby 11.31a (1.9) Bishop Kelly
10. 11 Dominique Morris 11.33a (2.4) Mountain Home
11. 10 Miles Cook 11.39a (2.4) Skyline (ID)
12. 12 Mitchel Grimm 11.40a (1.1) Minico
13. 12 Kelly Short 11.42a (2.4) Preston
14. 12 David Moruzzi 11.48a (1.1) Lakeland
15. 9 Amari Evans 11.57a (1.9) Century
16. 10 Jacob Cardwell 11.68a (1.1) Moscow
17. 12 Tucker Cone 12.04a (1.9) Pocatello
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Muamer Mujic 21.98a (1.8) Twin Falls
2. 12 Kade Linder 22.20a (1.8) Ridgevue
3. 12 Connor Lofthus 22.33a (1.8) Skyview
4. 11 Khalil Forehand 22.40a (1.8) Bishop Kelly
5. 12 Mitchel Grimm 22.80a (1.8) Minico
6. 12 Kyle Pierce 22.96a (1.8) Skyview
7. 12 Luc Overton 23.10a (1.8) Emmett
8. 10 Miles Cook 23.30a (1.8) Skyline (ID)
200 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Muamer Mujic 21.95a (2.8) Twin Falls
2. 11 Khalil Forehand 22.01a (3.0) Bishop Kelly
3. 12 Kade Linder 22.12a (3.0) Ridgevue
4. 12 Connor Lofthus 22.22a (2.8) Skyview
5. 12 Mitchel Grimm 22.65a (3.0) Minico
6. 12 Kyle Pierce 22.77a (3.0) Skyview
7. 10 Miles Cook 22.91a (3.0) Skyline (ID)
8. 12 Luc Overton 22.96a (2.8) Emmett
9. 11 Braxton Staples 23.01a (2.8) Pocatello
10. 12 Bailey Hiebert 23.23a (2.8) Canyon Ridge
11. 12 Carson Bodily 23.30a (2.8) Idaho Falls
12. 11 Dominique Morris 23.43a (3.0) Mountain Home
13. 11 Tyler Peck 23.49a (3.0) Pocatello
14. 12 Branden Pilkenton 23.55a (2.8) Jerome
15. 12 David Moruzzi 23.57a (3.0) Lakeland
16. 12 Erik Suhr 23.65a (2.8) Sandpoint
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Kade Linder 49.05a Ridgevue
2. 11 Abdelgadir Mohamed 49.36a Canyon Ridge
3. 12 Kyle Pierce 50.18a Skyview
4. 11 Taylor Koth 50.28a Wood River
5. 12 Markos Huerta 50.59a Century
6. 11 Kyler Burbank 51.05a Preston
7. 12 Jaden Wright 51.87a Mountain Home
12 Randy Rodriguez DQ Ridgevue
400 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Abdelgadir Mohamed 50.17a Canyon Ridge
2. 12 Kade Linder 50.22a Ridgevue
3. 12 Markos Huerta 50.49a Century
4. 11 Taylor Koth 50.84a Wood River
5. 12 Kyle Pierce 51.04a Skyview
6. 12 Randy Rodriguez 51.25a Ridgevue
7. 11 Kyler Burbank 51.55a Preston
8. 12 Jaden Wright 51.93a Mountain Home
9. 10 Bryce Adams 51.98a Ridgevue
10. 12 Sean Davitt 52.09a Wood River
11. 12 Shaun Bailes 52.24a Lakeland
12. 12 Isaiah Schlegel 52.92a Skyview
13. 10 Gage Plew 53.01a Twin Falls
14. 10 Kason Hewatt 53.49a Pocatello
15. 10 Ethan Ostler 53.94a Skyline (ID)
16. 11 Kyle Almeida 54.22a Sandpoint
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Derek Thomas 1:57.31a Blackfoot
2. 12 Kyler Waddell 1:58.34a Ridgevue
3. 12 Josh Corgatelli 1:59.43a Moscow
4. 10 Zach Erikson 2:00.21a Idaho Falls
5. 12 Cooper Haney 2:00.64a Lakeland
6. 10 Trajan Holtzen 2:00.80a Canyon Ridge
7. 12 Mohammed Mansour 2:00.83a Moscow
8. 10 Tucker Fenton 2:01.59a Preston
9. 10 Nicholas Russell 2:02.13a Bishop Kelly
10. 11 Walker Harris 2:02.92a Mountain Home
11. 12 Vincent Groner 2:03.30a Vallivue
12. 11 Matthew Gyles 2:03.50a Idaho Falls
13. 9 Guillermo Fregoso 2:03.51a Twin Falls
14. 10 Christian Bothwell 2:03.57a Wood River
15. 11 Taylor Koth 2:03.82a Wood River
16. 11 Mark Castaneda 2:07.32a Vallivue
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Josh Corgatelli 4:18.85a Moscow
2. 10 Nicholas Russell 4:18.88a Bishop Kelly
3. 12 Vincent Groner 4:22.03a Vallivue
4. 12 Ryan Barna 4:23.19a Skyline (ID)
5. 10 Zach Erikson 4:25.84a Idaho Falls
6. 11 Cache Traveller 4:26.47a Twin Falls
7. 9 Guillermo Fregoso 4:29.33a Twin Falls
8. 12 Cooper Haney 4:30.19a Lakeland
9. 12 Nick Barna 4:31.51a Skyline (ID)
10. 11 Mark Castaneda 4:32.32a Vallivue
11. 12 Nathan Nordquist 4:33.15a Jerome
12. 11 Finan Lund-Andersen 4:34.15a Sandpoint
13. 12 Mohammed Mansour 4:35.98a Moscow
14. 11 Gabe Smith-Nilsen 4:36.79a Wood River
15. 9 Josh Harrison 4:37.65a Preston
16. 10 Christian Pearson 4:37.81a Vallivue
17. 11 Juan Saavedra 4:42.35a Caldwell
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Josh Corgatelli 9:21.03a Moscow
2. 12 Ryan Barna 9:22.02a Skyline (ID)
3. 10 Nicholas Russell 9:24.91a Bishop Kelly
4. 11 Mark Castaneda 9:31.37a Vallivue
5. 10 Zach Erikson 9:34.95a Idaho Falls
6. 11 Cannon Leavitt 9:42.42a Twin Falls
7. 12 Vincent Groner 9:43.87a Vallivue
8. 12 Harrison Roberts 9:47.89a Skyline (ID)
9. 12 Nick Barna 9:51.22a Skyline (ID)
10. 11 Cache Traveller 9:58.87a Twin Falls
11. 9 Josh Harrison 10:12.34a Preston
12. 10 Dax Wyatt 10:14.92a Middleton
13. 11 Finan Lund-Andersen 10:22.86a Sandpoint
14. 11 Juan Saavedra 10:23.80a Caldwell
15. 10 Koby Driscoll 10:25.43a Jerome
16. 11 Gabe Smith-Nilsen 10:26.37a Wood River
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Alex Pagan 15.05a (2.3) Bishop Kelly
2. 12 Andrew Graviet 15.07a (2.3) Skyview
3. 11 Nate Griswold 15.09a (2.3) Caldwell
4. 12 Wyatt Owen 15.34a (2.3) Minico
5. 12 Reece Robinett 15.57a (2.3) Middleton
6. 11 Reed Lindsey 15.65a (2.3) Bishop Kelly
7. 12 Grant Bjornn 15.78a (2.3) Twin Falls
8. 10 Gage King 25.00a (2.3) Canyon Ridge
110m Hurdles - 39" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Nate Griswold 15.35a (1.1) Caldwell
2. 12 Wyatt Owen 15.47a (1.0) Minico
3. 12 Alex Pagan 15.54a (0.1) Bishop Kelly
4. 12 Reece Robinett 15.62a (1.1) Middleton
5. 12 Andrew Graviet 15.76a (1.0) Skyview
6. 12 Grant Bjornn 15.82a (0.1) Twin Falls
7. 10 Gage King 15.91a (1.0) Canyon Ridge
8. 11 Reed Lindsey 15.91a (1.0) Bishop Kelly
9. 11 Kendrik Caldwell 16.05a (1.1) Ridgevue
10. 11 Taylor Thuernagle 16.10a (0.1) Skyview
11. 12 Cristian Castro 16.10a (1.1) Jerome
12. 12 Gabe Murphy 16.28a (1.1) Preston
13. 10 Jaxon Skinner 16.47a (1.1) Moscow
14. 11 Ryan Hentzen 16.88a (0.1) Idaho Falls
15. 10 Carson Christenson 17.13a (1.0) Idaho Falls
11 T.J. Davis DQ (1.0) Sandpoint
10 Zedekiah Davis DQ (0.1) Skyline (ID)
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Alex Pagan 39.07a Bishop Kelly
2. 12 Wyatt Owen 40.11a Minico
3. 12 Grant Bjornn 40.71a Twin Falls
4. 11 Kendrik Caldwell 40.79a Ridgevue
5. 12 Kenneth Pratt 40.91a Wood River
6. 10 Cyril Mahlke 40.98a Twin Falls
7. 9 Jace Rodgers 41.85a Middleton
8. 9 Andrew Iverson 42.03a Preston
300m Hurdles - 36" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Wyatt Owen 40.69a Minico
2. 12 Grant Bjornn 40.74a Twin Falls
3. 12 Alex Pagan 41.12a Bishop Kelly
4. 12 Kenneth Pratt 41.29a Wood River
5. 11 Kendrik Caldwell 41.55a Ridgevue
6. 10 Cyril Mahlke 41.93a Twin Falls
7. 9 Andrew Iverson 42.09a Preston
8. 9 Jace Rodgers 42.55a Middleton
9. 10 Carson Christenson 42.71a Idaho Falls
10. 11 Ryan Hentzen 43.23a Idaho Falls
11. 11 Reed Lindsey 44.23a Bishop Kelly
12. 10 Carson Corgatelli 45.03a Moscow
13. 10 Jaxon Skinner 45.12a Moscow
10 Zedekiah Davis DNS Skyline (ID)
11 Nate Griswold FS Caldwell
12 Cristian Castro DNS Jerome
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 42.33a Twin Falls
2. Relay Team 42.65a Bishop Kelly
3. Relay Team 43.48a Skyview
4. Relay Team 43.93a Preston
5. Relay Team 44.17a Pocatello
6 Erik Suhr 44.28a Sandpoint
7. Relay Team 44.50a Ridgevue
8. Relay Team 44.67a Jerome
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 1:28.28a Twin Falls
2. Relay Team 1:28.34a Skyview
3. Relay Team 1:32.32a Pocatello
4 Julian Barajas 1:32.73a Sandpoint
5. Relay Team 1:33.04a Idaho Falls
6. Relay Team 1:33.12a Vallivue
7. Relay Team 1:33.92a Canyon Ridge
Relay Team DNF Bishop Kelly
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 3:24.97a Skyview
2. Relay Team 3:26.32a Canyon Ridge
3. Relay Team 3:26.54a Ridgevue
4. Relay Team 3:30.35a Bishop Kelly
5. Relay Team 3:31.65a Moscow
6. Relay Team 3:31.94a Twin Falls
7. Relay Team 3:34.58a Blackfoot
8. Relay Team 3:34.85a Skyline (ID)
Sprint Medley Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 3:36.39a Canyon Ridge
2. Relay Team 3:36.63a Blackfoot
3. Relay Team 3:37.45a Bishop Kelly
4. Relay Team 3:37.65a Twin Falls
5. Relay Team 3:38.92a Mountain Home
6. Relay Team 3:39.05a Ridgevue
7. Relay Team 3:39.60a Lakeland
8. Relay Team 3:39.62a Idaho Falls
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Daniel Helsley 60-11.50 Skyline (ID)
2. 11 Josh Mertz 55-02.00 Middleton
3. 12 Adam Nebel 50-11.00 Skyview
4. 11 Brayden Parker 50-10.00 Preston
5. 12 Ben Hruby 50-08.50 Bishop Kelly
6. 11 Coby Yates 49-04.00 Emmett
7. 12 Daniel Cantrell 48-05.00 Bishop Kelly
8. 11 Timothy Miller 48-00.00 Minico
9. 11 Marley Garcia 47-08.00 Skyline (ID)
10. 11 Juan Ruiz 47-01.00 Minico
11. 11 Connor Leaders 44-03.00 Minico
12. 10 Joel Cortez 43-07.00 Skyline (ID)
13. 10 Zack Ramos 41-11.75 Caldwell
14. 12 Ty Warner 41-11.00 Lakeland
15. 12 Wyatt Youngblood 41-09.75 Moscow
16. 12 Ian McGuiness 40-00.25 Twin Falls
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Daniel Helsley 172-04 Skyline (ID)
2. 11 Brison Tilo 169-03 Canyon Ridge
3. 12 Ben Hruby 163-09 Bishop Kelly
4. 11 Josh Mertz 155-04 Middleton
5. 11 Coby Yates 153-03 Emmett
6. 10 Zack Ramos 147-02 Caldwell
7. 12 Dallyn Graham 140-00 Jerome
8. 12 Zachary Alamillo 136-06 Sandpoint
9. 9 Ethan Perttula 136-01 Idaho Falls
10. 11 Connor Leaders 133-00 Minico
11. 10 Joel Cortez 130-02 Skyline (ID)
12. 11 Timothy Miller 129-01 Minico
13. 12 Daniel Cantrell 123-08 Bishop Kelly
14. 11 Brayden Parker 122-08 Preston
15. 11 Grant Clary 118-11 Moscow
11 Preston Eilers FOUL Canyon Ridge
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Dokota Erchul 6-06.00 Century
2. 11 Anthony Garcia 6-06.00 Canyon Ridge
3. 10 Kobee Gunter 6-00.00 Pocatello
4. 11 Troy Colleran 6-00.00 Bishop Kelly
4. 10 Zac Merrill 6-00.00 Idaho Falls
4. 12 Noah Rohrdanz 6-00.00 Caldwell
7. 11 Reese Asson 6-00.00 Twin Falls
8. 12 Bridger Gunter 5-10.00 Century
9. 12 Jacob Russell 5-10.00 Bishop Kelly
10. 12 Justin Jensen 5-10.00 Minico
11. 12 Darrian Walker 5-08.00 Emmett
11. 12 Patrick Collins 5-08.00 Vallivue
11. 11 Cade Ricks 5-08.00 Blackfoot
11. 9 Mason Perrine 5-08.00 Skyview
11. 11 Ammon Ollerton 5-08.00 Sandpoint
16. 11 Jake Smith 5-06.00 Moscow
11 Jackson Hill NH Burley
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Darrian Walker 14-06.00 Emmett
2. 12 Kelly Short 14-00.00 Preston
3. 12 Cole Hooper 13-06.00 Sandpoint
4. 12 Jaden Wright 13-06.00 Mountain Home
5. 11 Cade Ricks 13-00.00 Blackfoot
6. 11 Brendan Redd 13-00.00 Skyview
6. 10 Kimball Helms 13-00.00 Emmett
8. 11 Cameron Preston 12-06.00 Ridgevue
9. 11 Grayson Boldt 12-00.00 Minico
10. 12 Cameron Manker 12-00.00 Caldwell
11. 12 Kai Garcia 11-06.00 Canyon Ridge
12. 11 Sam Diercks 11-06.00 Sandpoint
13. 11 Cole Baker 11-00.00 Jerome
13. 11 Jaxen Nochebuena 11-00.00 Blackfoot
15. 12 Matthew Rallison 11-00.00 Preston
12 Mitchel Grimm NH Minico
11 Mark Sullivan NH Caldwell
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Jayson Gray 21-11.75 Moscow
2. 11 Nate Griswold 21-04.75 Caldwell
3. 12 Vince Sengelmann 21-03.75 Bishop Kelly
4. 10 Spencer Harding 20-11.50 Skyline (ID)
5. 11 Brock Snow 20-11.00 Pocatello
6. 11 Jesus Cardenas 20-09.25 Burley
7. 12 Raoul Johnson 20-08.00 Bishop Kelly
8. 11 Reese Asson 20-06.00 Twin Falls
9. 11 Jackson Hill 20-04.75 Burley
10. 10 Kobee Gunter 19-09.50 Pocatello
10. 11 Taylor Thuernagle 19-09.50 Skyview
12. 11 Cooper Stephens 19-09.25 Moscow
12. 11 Rex Irby 19-09.25 Bishop Kelly
14. 12 Derek Christensen 19-03.00 Twin Falls
15. 11 Jaxon Smith 18-07.25 Preston
16. 12 Jaden Brown 18-02.75 Pocatello
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Nate Griswold 45-10.25 Caldwell
2. 10 Kobee Gunter 45-06.25 Pocatello
3. 12 Jayson Gray 44-08.75 Moscow
4. 11 Brock Snow 43-03.50 Pocatello
5. 12 Raoul Johnson 42-09.25 Bishop Kelly
6. 12 Derek Christensen 42-04.25 Twin Falls
7. 11 Taylor Thuernagle 42-03.50 Skyview
8. 12 Spencer Bassett 41-11.50 Sandpoint
9. 12 Vince Sengelmann 41-11.25 Bishop Kelly
10. 12 Bridger Gunter 40-11.50 Century
11. 10 Zion Johnson 40-08.00 Skyline (ID)
12. 11 Jackson Hill 40-02.75 Burley
13. 10 Ryan Ball 39-10.75 Twin Falls
14. 12 Walker Spaulding 39-10.00 Skyline (ID)
14. 11 Reese Asson 39-10.00 Twin Falls
16. 12 Mitchel Maxfield 39-04.50 Emmett
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Rebecca Troescher 12.48a (1.3) Bishop Kelly
2. 12 Payton Kirtley 12.58a (1.3) Bishop Kelly
3. 10 Laurel Taylor 12.66a (1.3) Idaho Falls
4. 11 Madison Glascock 12.69a (1.3) Twin Falls
5. 12 Michelle Mason 12.79a (1.3) Wood River
6. 11 Jillian Mael 12.94a (1.3) Lakeland
7. 12 Madi Carson 13.09a (1.3) Ridgevue
8. 10 Jazmin Stockton 13.34a (1.3) Sandpoint
100 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Rebecca Troescher 12.35a (0.8) Bishop Kelly
3. 10 Laurel Taylor 12.47a (0.8) Idaho Falls
2. 11 Madison Glascock 12.57a (2.3) Twin Falls
4. 12 Payton Kirtley 12.62a (2.3) Bishop Kelly
5. 12 Michelle Mason 12.67a (2.3) Wood River
6. 11 Jillian Mael 12.78a (0.8) Lakeland
7. 12 Madi Carson 12.91a (0.8) Ridgevue
8. 10 Jazmin Stockton 12.92a (0.8) Sandpoint
9. 10 Olivia Johnson 13.01a (2.3) Bishop Kelly
10. 12 Rachel Mohlke 13.02a (2.3) Skyview
11. 10 Emmy Williams 13.06a (0.8) Middleton
12. 11 Karee Denton 13.06a (2.3) Canyon Ridge
13. 10 Jassah Quoi 13.07a (0.8) Pocatello
14. 10 Mya Benson 13.14a (2.3) Idaho Falls
15. 12 Kayla Scoffield 13.15a (2.3) Preston
16. 10 Madison Hicks 13.29a (0.8) Twin Falls
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 10 Taylia Stimpson 25.16a (3.2) Minico
2. 11 Kate Wray 25.39a (3.2) Moscow
3. 11 Rebecca Troescher 25.45a (3.2) Bishop Kelly
4. 10 Chloe Barylski 25.49a (3.2) Ridgevue
5. 11 Harlee Hales 25.50a (3.2) Pocatello
6. 10 Laurel Taylor 25.68a (3.2) Idaho Falls
7. 11 Madison Glascock 25.92a (3.2) Twin Falls
8. 11 Jillian Mael 25.96a (3.2) Lakeland
200 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 10 Taylia Stimpson 25.29a (2.7) Minico
3. 11 Harlee Hales 25.40a (2.7) Pocatello
2. 11 Rebecca Troescher 25.44a (3.3) Bishop Kelly
4. 11 Kate Wray 25.57a (3.3) Moscow
5. 10 Chloe Barylski 25.67a (3.3) Ridgevue
6. 10 Laurel Taylor 25.81a (2.7) Idaho Falls
7. 11 Madison Glascock 25.82a (2.7) Twin Falls
8. 11 Jillian Mael 26.12a (3.3) Lakeland
9. 12 Payton Kirtley 26.35a (3.3) Bishop Kelly
10. 9 Ashley Campbell 26.73a (2.7) Middleton
11. 10 Jazmin Stockton 26.87a (3.3) Sandpoint
12. 10 Marina Tong 27.06a (2.7) Bishop Kelly
13. 11 Karee Denton 27.35a (2.7) Canyon Ridge
14. 11 Ally Whitmer 27.49a (3.3) Pocatello
15. 9 Jenaya Vander Stoep 27.65a (2.7) Skyline (ID)
16. 10 Madison Hicks 27.97a (3.3) Twin Falls
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Harlee Hales 56.30a Pocatello
2. 11 Ashley Hutchinson 57.79a Twin Falls
3. 10 Taylia Stimpson 58.52a Minico
4. 10 Chloe Barylski 58.89a Ridgevue
5. 10 Lauren Elwer 59.10a Bishop Kelly
6. 12 Sena Stillman 59.54a Bishop Kelly
7. 10 Breanne Herrmann 59.81a Skyline (ID)
8. 11 Jillian Mael 1:00.12a Lakeland
400 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 11 Harlee Hales 56.33a Pocatello
2. 11 Ashley Hutchinson 58.48a Twin Falls
3. 10 Taylia Stimpson 59.47a Minico
4. 10 Chloe Barylski 59.99a Ridgevue
5. 11 Jillian Mael 1:00.19a Lakeland
6. 10 Lauren Elwer 1:00.22a Bishop Kelly
7. 10 Breanne Herrmann 1:00.23a Skyline (ID)
8. 12 Sena Stillman 1:00.61a Bishop Kelly
9. 12 Paige Moser 1:00.71a Preston
10. 9 Adison Spillett 1:00.89a Pocatello
11. 10 Eden Schumaker 1:00.97a Moscow
12. 11 Jenny Schenk 1:01.52a Twin Falls
13. 12 Makenzie Jacobsen 1:02.66a Skyview
14. 10 Jenna Nurge 1:02.68a Wood River
15. 10 Sophia Smith 1:03.05a Middleton
16. 9 Kristen Thomas 1:03.56a Blackfoot
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Michelle Pratt 2:11.47a Blackfoot
2. 12 Virginia Nielsen 2:14.44a Idaho Falls
3. 11 Hannah Davidson 2:18.10a Sandpoint
4. 9 Gemma LaVergne 2:19.21a Emmett
5. 12 Danielle Van Lith 2:19.29a Ridgevue
6. 11 Ali Shumway 2:19.91a Preston
7. 11 Kami Withers 2:21.38a Twin Falls
8. 12 Rachel Leavitt 2:22.40a Jerome
9. 9 Kristen Thomas 2:25.62a Blackfoot
10. 12 Haley Schaeffer 2:26.32a Twin Falls
11. 12 Makenzie Jacobsen 2:26.94a Skyview
12. 10 Tatum Seastrand 2:27.15a Bishop Kelly
13. 10 YeoWon Yarnell 2:29.21a Sandpoint
14. 11 Kasidy Peterson 2:29.82a Skyview
15. 9 Brinlee Garling 2:30.15a Twin Falls
16. 12 Katherine Ruck 2:33.76a Moscow
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Michelle Pratt 5:00.70a Blackfoot
2. 9 Gemma LaVergne 5:11.31a Emmett
3. 12 Katherine Ruck 5:12.86a Moscow
4. 11 Burkleigh Yost 5:13.50a Century
5. 12 Billie Hatch 5:14.64a Preston
6. 12 Haley Schaeffer 5:15.19a Twin Falls
7. 10 Tatum Seastrand 5:17.88a Bishop Kelly
8. 11 Katherine Kaul 5:18.12a Sandpoint
9. 11 Kami Withers 5:21.96a Twin Falls
10. 9 Rebecca Bodine 5:25.49a Bishop Kelly
11. 10 Emma Wilkes 5:26.84a Ridgevue
12. 9 Brinlee Garling 5:30.15a Twin Falls
13. 12 Annalisa Hamilton 5:31.34a Vallivue
14. 11 Alyse Douglas 5:38.98a Twin Falls
15. 10 Sarah Anewalt 5:43.63a Bishop Kelly
16. 10 Phoebe Kunz 5:45.34a Skyline (ID)
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Katherine Ruck 11:09.50a Moscow
2. 9 Gemma LaVergne 11:15.91a Emmett
3. 12 Billie Hatch 11:21.17a Preston
4. 12 Haley Schaeffer 11:24.44a Twin Falls
5. 9 Rebecca Bodine 11:40.49a Bishop Kelly
6. 10 Emma Wilkes 11:41.82a Ridgevue
7. 11 Katherine Kaul 11:48.19a Sandpoint
8. 9 Brinlee Garling 11:53.27a Twin Falls
9. 10 Tatum Seastrand 11:58.15a Bishop Kelly
10. 12 Rachel Leavitt 12:05.58a Jerome
11. 12 Annalisa Hamilton 12:08.22a Vallivue
12. 11 Alyse Douglas 12:09.68a Twin Falls
13. 9 Daphne Herway 12:27.09a Idaho Falls
14. 9 Madi Mary 12:32.31a Idaho Falls
15. 12 Hannah Webster 12:53.32a Caldwell
16. 11 Abby Hurst 13:56.67a Blackfoot
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Lindsey Schmidt 14.92a (3.0) Bishop Kelly
2. 9 Madilyn Zink 15.15a (3.0) Century
3. 10 Carlee Heindel 15.34a (3.0) Middleton
4. 12 Brianna Starley 15.46a (3.0) Twin Falls
5. 11 Channing Albertson 15.48a (3.0) Skyview
6. 10 Amaia Van Tol 15.53a (3.0) Bishop Kelly
7. 9 Macy Olson 15.95a (3.0) Skyline (ID)
8. 12 Tauna Kirk 16.13a (3.0) Lakeland
100m Hurdles - 33" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Lindsey Schmidt 14.87a (2.9) Bishop Kelly
3. 10 Carlee Heindel 15.25a (2.9) Middleton
2. 9 Madilyn Zink 15.37a (1.4) Century
4. 11 Channing Albertson 15.65a (1.4) Skyview
5. 12 Brianna Starley 15.68a (1.4) Twin Falls
6. 10 Amaia Van Tol 15.87a (1.4) Bishop Kelly
7. 12 Tauna Kirk 16.13a (2.9) Lakeland
8. 9 Macy Olson 16.38a (2.9) Skyline (ID)
9. 9 Sidnee Naerebout 16.57a (2.9) Twin Falls
10. 10 Taycee Harper 16.85a (1.4) Minico
11. 10 Brylie Adams 16.91a (2.9) Burley
12. 10 Phyllisia Sawyer 17.04a (1.4) Bishop Kelly
13. 9 Summer Kastning 17.10a (1.4) Lakeland
14. 12 Ashlee Henderson 17.43a (1.4) Pocatello
15. 10 Kaitlyn Burnham 18.80a (2.9) Jerome
11 Stetson Pendleton DNS (2.9) Preston
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 10 Carlee Heindel 44.39a Middleton
2. 9 Madilyn Zink 45.80a Century
3. 10 Lauren Elwer 46.34a Bishop Kelly
4. 12 Brianna Starley 46.84a Twin Falls
5. 10 Breanne Herrmann 47.06a Skyline (ID)
6. 9 Macy Olson 47.23a Skyline (ID)
7. 12 Rachel Johnson 47.44a Mountain Home
8. 12 Ashlee Henderson 48.00a Pocatello
300m Hurdles - 30" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Wind Team
1. 10 Carlee Heindel 45.42a Middleton
3. 9 Madilyn Zink 45.82a Century
2. 12 Brianna Starley 46.89a Twin Falls
4. 12 Rachel Johnson 47.01a Mountain Home
5. 10 Breanne Herrmann 47.06a Skyline (ID)
6. 10 Lauren Elwer 47.41a Bishop Kelly
7. 12 Ashlee Henderson 48.35a Pocatello
8. 9 Macy Olson 48.36a Skyline (ID)
9. 11 Alexandra Aguayo 49.04a Canyon Ridge
10. 11 Savannah Searle 49.21a Burley
11. 10 Amaia Van Tol 50.54a Bishop Kelly
12. 9 Summer Kastning 50.67a Lakeland
13. 12 Tauna Kirk 50.88a Lakeland
14. 11 Lauren Zuba 51.80a Moscow
15. 9 Annika Coffman 52.31a Bishop Kelly
16. 11 Anna Birch 53.09a Canyon Ridge
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 49.26a Bishop Kelly
2. Relay Team 50.23a Middleton
3. Relay Team 50.26a Wood River
4. Relay Team 51.16a Twin Falls
5. Relay Team 51.47a Pocatello
6 Bailee Klopman 51.79a Sandpoint
7. Relay Team 51.90a Caldwell
8. Relay Team 52.18a Preston
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 1:44.02a Bishop Kelly
2. Relay Team 1:44.69a Twin Falls
3. Relay Team 1:44.99a Idaho Falls
4. Relay Team 1:46.29a Middleton
5. Relay Team 1:46.50a Skyview
6. Relay Team 1:47.07a Preston
7 Jaelyn Martin 1:49.08a Sandpoint
8. Relay Team 1:50.20a Canyon Ridge
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 4:00.18a Pocatello
2. Relay Team 4:01.89a Twin Falls
3. Relay Team 4:05.36a Bishop Kelly
4. Relay Team 4:09.57a Blackfoot
5. Relay Team 4:14.34a Skyview
6. Relay Team 4:14.78a Ridgevue
7. Relay Team 4:14.90a Wood River
8. Relay Team 4:17.13a Moscow
SMR 100-100-200-400m Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. Relay Team 1:49.15a Pocatello
2. Relay Team 1:50.12a Blackfoot
3. Relay Team 1:52.20a Bishop Kelly
4. Relay Team 1:53.88a Wood River
5. Relay Team 1:54.23a Skyview
6. Relay Team 1:54.39a Twin Falls
7. Relay Team 1:55.21a Middleton
8. Relay Team 1:56.98a Lakeland
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Lita Forse 42-04.00 Caldwell
2. 10 Shacole Hughes 38-11.00 Vallivue
3. 12 Alyssa Wheeler 38-03.50 Caldwell
4. 11 Lillie Smith 37-07.50 Emmett
5. 12 Kaybrea Ray 36-06.50 Skyline (ID)
6. 10 Carmen Breen 36-02.00 Ridgevue
7. 12 Saige Atkinson 35-06.75 Preston
8. 11 Jordan Hill 35-04.75 Jerome
9. 10 Destiny Harris 35-01.00 Pocatello
10. 12 Maddie Villarreal 32-09.25 Vallivue
11. 10 Bri Molina 32-01.75 Skyline (ID)
12. 12 Kalli Welker 30-07.50 Twin Falls
13. 12 Dani Dowd 30-05.00 Lakeland
14. 11 Trenya Rue 30-01.50 Jerome
15. 10 Emily Grove 29-11.50 Lakeland
16. 10 Quin Ontiveroz 29-06.75 Burley
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Sable Lohmeier 140-04 Mountain Home
2. 12 Lita Forse 130-03 Caldwell
3. 11 Lillie Smith 125-11 Emmett
4. 12 Saige Atkinson 123-10 Preston
5. 12 Kaybrea Ray 121-10 Skyline (ID)
6. 11 Abby Ramsey 121-09 Middleton
7. 9 Vanessa Delgadillo 114-01 Idaho Falls
8. 12 Maddie Villarreal 108-10 Vallivue
9. 12 Alyssa Wheeler 107-10 Caldwell
10. 11 Priscilla Nieto 107-04 Canyon Ridge
11. 12 Sarah Bond 100-10 Lakeland
12. 10 Bri Molina 100-05 Skyline (ID)
13. 11 Sierra Mangum 100-03 Canyon Ridge
14. 9 Kylee McManus 94-05 Minico
15. 12 Dani Dowd 91-07 Lakeland
16. 11 Tiffani Warren 90-05 Jerome
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Lindsey Schmidt 5-06.00 Bishop Kelly
2. 11 Stella Barsotti 5-04.00 Wood River
3. 11 Danielle Nay 5-02.00 Skyview
3. 11 Katie Montgomery 5-02.00 Idaho Falls
5. 12 Kylee Callister 5-00.00 Blackfoot
6. 11 Maya Holister 5-00.00 Wood River
7. 12 Jada Johnson 5-00.00 Skyline (ID)
8. 9 Lydia Renschler 5-00.00 Skyview
9. 10 Carol Blauer 4-10.00 Burley
9. 10 Morgan Walton 4-10.00 Minico
9. 12 Abby Brown 4-10.00 Skyline (ID)
12. 10 Elaine Huang 4-08.00 Sandpoint
12. 9 Summer Kastning 4-08.00 Lakeland
12. 10 Aly Tekippe 4-08.00 Bishop Kelly
15. 10 Samantha Cooper 4-06.00 Century
15. 10 Asia Jackson 4-06.00 Mountain Home
11 Jessica Whiteley NH Preston
9 Abigail Acarregui NH Mountain Home
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Auby Barr 11-00.00 Skyview
2. 12 Madi Carson 10-06.00 Ridgevue
3. 10 Aly Tekippe 10-06.00 Bishop Kelly
4. 10 Maura Kido 9-06.00 Skyview
5. 12 Rachel Johnson 9-00.00 Mountain Home
5. 12 Ariana Mckinnon 9-00.00 Canyon Ridge
7. 12 Sage Probst 9-00.00 Emmett
7. 10 Taylor Crawford 9-00.00 Bishop Kelly
9. 12 Brenna Miller 8-06.00 Canyon Ridge
10. 12 Abbey Dunford 8-06.00 Twin Falls
10. 12 Megan Ferguson 8-06.00 Lakeland
10. 12 Charlotte Nyblade 8-06.00 Burley
11 Hannah Davidson NH Sandpoint
12 Kyra Schroeder NH Idaho Falls
10 Daryn Short NH Preston
11 Sadie Livingston NH Idaho Falls
11 Calissa Jacobson NH Skyline (ID)
9 Riley Leak NH Jerome
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Lindsey Schmidt 17-10.00 Bishop Kelly
2. 10 Aly Tekippe 17-08.00 Bishop Kelly
3. 11 Savannah Searle 16-05.75 Burley
4. 9 Sidnee Naerebout 16-02.00 Twin Falls
5. 12 Madi Carson 15-09.00 Ridgevue
6. 9 Maddie Morgan 15-08.00 Sandpoint
7. 11 Megan VanEvery 15-05.25 Minico
8. 12 Sparkle Watts 15-04.75 Idaho Falls
9. 10 Samantha Schwager 15-03.50 Moscow
10. 12 Auby Barr 15-00.25 Skyview
11. 12 Natalie Robison 15-00.25 Skyview
12. 12 Elizabeth Mathews 15-00.00 Skyline (ID)
13. 11 Whitnee Skalskiy 14-11.50 Lakeland
14. 9 Mackenzie Campbell 14-07.50 Pocatello
15. 10 Taycee Harper 14-05.75 Minico
16. 12 Addie Waddoups 14-02.50 Preston
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Wind Team
1. 12 Lindsey Schmidt 37-05.50 Bishop Kelly
2. 11 Whitnee Skalskiy 35-09.50 Lakeland
3. 9 Sidnee Naerebout 35-01.00 Twin Falls
4. 12 Maddie Villarreal 34-11.50 Vallivue
5. 11 Katie Montgomery 34-09.00 Idaho Falls
6. 12 Sena Stillman 34-09.00 Bishop Kelly
7. 11 Channing Albertson 34-06.75 Skyview
8. 12 Elizabeth Mathews 34-05.75 Skyline (ID)
9. 10 Tori Sengelmann 33-10.00 Bishop Kelly
10. 12 Natalie Robison 33-05.75 Skyview
11. 12 Addie Waddoups 32-07.00 Preston
12. 9 Maddie Morgan 32-03.50 Sandpoint
13. 12 Kylee Callister 32-03.00 Blackfoot
14. 12 Abbey Dunford 31-09.00 Twin Falls
15. 11 Megan VanEvery 30-11.00 Minico
16. 9 Gracie Andersen 29-09.75 Jerome