Elite Performances

62 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 24.85 Mia Brahe-Pedersen Step UR Game
200 Meter Dash Finals 26.02 La Trouchka Duke Spokane Speed Academy
200 Meter Dash Finals 26.03 Therisa Niven Spokane Speed Academy
200 Meter Dash Finals 26.22 Jordan Burnett Real Training
200 Meter Dash Finals 26.30 Ruby Bishop Central Oregon Track
Two Mile Run Finals 11:17.72 Jasper Fievet Mondo Track Club
4x800 Meter Relay Finals 9:20.49 Relay Team Menlo iGreyhounds
4x800 Meter Relay Finals 9:35.17 Relay Team Mondo Track Club
4x800 Meter Relay Finals 9:57.49 Relay Team Orange County Heat
60 Meter Hurdles Prelims 9.15 Harley Daniel Step UR Game
60 Meter Dash Prelims 7.80 Sophia Beckmon Step UR Game
60 Meter Dash Prelims 7.81 Mia Brahe-Pedersen Step UR Game
High Jump Finals 5-1 Abby Sheets Step UR Game
High Jump Finals 5-1 Brooke Peters YMCA - Team Idaho
High Jump Finals 5-3 Savannah Taft Step UR Game
Long Jump Finals 17-0 Victoria Azar Step UR Game
Long Jump Finals 17-1 Anika Sukumar Step UR Game
Long Jump Finals 17-3 Asha Turnbull Mondo Track Club
Long Jump Finals 17-10.5 Harley Daniel Step UR Game
Long Jump Finals 18-4 Agur Dwol Mile High Track Club
Long Jump Finals 18-5 Brooke Weimer YMCA - Team Idaho
Long Jump Finals 18-8 Sophia Beckmon Step UR Game
Pole Vault Finals 11-1.75 Susie Lepow Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 11-1.75 Annie Hatzenbeler Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 11-1.75 Maggie Lear Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 11-7.75 Kinsey Langin YMCA - Team Idaho
Pole Vault Finals 11-7.75 Hana Moll Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 11-7.75 Sa Sheppard-Moore Raise the Bar Pole Vault Club
Pole Vault Finals 12-1.75 Amanda Moll Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 12-7.5 Allison Neiders Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 12-7.5 Tessa Watkins Northwest Pole Vault Club
Weight Throw Finals 45-4 Lacy Yates YMCA - Team Idaho
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 21.75 Caleb Hagan Step UR Game
200 Meter Dash Finals 21.94 Kurtis Lee South Bay
200 Meter Dash Finals 22.37 Anthony Smith Tahoma Track Club
200 Meter Dash Finals 22.50 Mason Leatham Idaho Dash Track Club
200 Meter Dash Finals 22.61 Isaiah Davis Kitsap Fliers Track
200 Meter Dash Finals 22.74 Jack Cauble Mondo Track Club
200 Meter Dash Finals 22.79 Jace Rodgers YMCA - Team Idaho
200 Meter Dash Finals 22.81 Guiliani Roberti Step UR Game
200 Meter Dash Finals 22.83 Andrew Mcdade Step UR Game
200 Meter Dash Finals 22.94 Logan Allen Spokane Speed Academy
Two Mile Run Finals 9:28.65 Tristian Merchant Alaska Peak Performance
4x800 Meter Relay Finals 8:19.38 Relay Team Menlo iGreyhounds
60 Meter Dash Prelims 6.89 Caleb Hagan Step UR Game
60 Meter Dash Prelims 6.90 Kurtis Lee South Bay
60 Meter Dash Prelims 6.96 Anthony Smith Tahoma Track Club
High Jump Finals 6-0.75 Kegan Arrington YMCA - Team Idaho
High Jump Finals 6-0.75 Peyton Markus YMCA - Team Idaho
High Jump Finals 6-0.75 Micah Erickson YMCA - Team Idaho
High Jump Finals 6-4.75 Seth Tower Kitsap Fliers Track
High Jump Finals 6-4.75 Nakobe Rodgers YMCA - Team Idaho
Long Jump Finals 22-8.75 Rocco Marshall Step UR Game
One Mile Run Finals 4:09.45 Nathan Green YMCA - Team Idaho
One Mile Run Finals 4:24.42 Tristian Merchant Anchorage Christian High School
Pole Vault Finals 14-5.25 Alden Cocanour Raise the Bar Pole Vault Club
Pole Vault Finals 14-11.25 Carter Mcginnis Wenatchee High School
Pole Vault Finals 14-11.25 Mason Mcvey Northwest Pole Vault Club
Pole Vault Finals 15-5 Logan Hammer Columbia High School
Pole Vault Finals 15-11 Landon Helms Emmett High School
Weight Throw Finals 62-5 Mathew Arnold Kamloops Track and Field Club
Weight Throw Finals 63-7.5 Kade Mccall YMCA - Team Idaho