Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryker Clinger 10 Shelley 11.56
2 Treyce Jensen 12 Shelley 11.98
3 Matt Almgren 12 Watersprings 12.03
4 Brayden Remer 12 Watersprings 12.23
5 Luke Wray 9 Shelley 12.26
6 Canyon Allphin 10 Shelley 12.29
7 Zaine Dixon 12 Shelley 12.31
8 Carson Trejo 11 Blackfoot 12.35
9 Braxton Marlatt 11 Blackfoot 12.48
10 Danny Molina 9 Snake River 12.67
11 W. Cole Fryar 9 Shelley 12.68
12 Davian Montes 11 Blackfoot 12.70
13 Austyn Densmore 10 Watersprings 12.82
14 Taye Trautner 11 Blackfoot 13.07
15 Joshua Johnson 10 Shelley 13.28
16 Hayden Neff 10 Blackfoot 13.31
17 Jacob Harlow 9 Shelley 13.37
18 Nathan Kent 11 Blackfoot 13.42
19 Kylan Guerra 9 Blackfoot 13.43
20 Noah Lora 9 Blackfoot 13.58
21 Antonio Steinman 9 Watersprings 13.62
22 Easton Adakai 11 Blackfoot 13.65
23 Caleb Young 9 Shelley 13.88
24 Josh Adams 9 Snake River 14.63
25 Chaz Peterson 10 Shelley 14.71
26 Hunter Hornof 10 Shelley 14.74
27 Nathan Thyberg 10 Shelley 16.17
Preston Carlson 11 Shelley NT
Austin Ramirez 10 Blackfoot NT
Zach Stailey 11 Snake River NT
Noah Baker 11 Blackfoot NT
Jackson Johansen 9 Blackfoot NT
Jacob Wilhelm 10 Blackfoot NT
Randon Ruger 11 Blackfoot NT
Cactus Caldwell 9 Blackfoot NT
Tyler Vance 11 Blackfoot NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryker Clinger 10 Shelley 23.70
2 Jaxon Ball 12 Blackfoot 23.72
3 Matt Almgren 12 Watersprings 24.10
4 Treyce Jensen 12 Shelley 24.25
5 Dallan Morse 11 Blackfoot 24.37
6 Canyon Allphin 10 Shelley 24.81
7 Zach Stailey 11 Snake River 25.02
8 Spencer Cook Blackfoot 25.41
9 Luke Wray 9 Shelley 26.34
10 Braxton Marlatt 11 Blackfoot 26.94
11 Teegan Almond 10 Shelley 27.11
12 W. Cole Fryar 9 Shelley 27.40
13 Jacob Harlow 9 Shelley 27.41
14 Austyn Densmore 10 Watersprings 27.89
15 Nathan Kent 11 Blackfoot 27.95
16 Jeremy Ullery 9 Blackfoot 28.01
17 Kylan Guerra 9 Blackfoot 28.25
17 Josh McCarty 9 Snake River 28.25
19 Luke Goodwin 9 Snake River 28.35
20 Easton Adakai 11 Blackfoot 28.67
21 Cactus Caldwell 9 Blackfoot 29.40
22 Enoch Davis 9 Blackfoot 35.46
Noah Baker 11 Blackfoot NT
Jackson Johansen 9 Blackfoot NT
Davian Montes 11 Blackfoot NT
Carson Trejo 11 Blackfoot NT
Jacob Wilhelm 10 Blackfoot NT
Dustyn LaFountaine 11 Shelley NT
Noah Lora 9 Blackfoot NT
Ryan Elizondo 9 Shelley NT
Hayden Neff 10 Blackfoot NT
Kayden Parsons 10 Blackfoot NT
Carter Andersen 9 Blackfoot NT
Jace Thatcher 12 Shelley NT
Kacyn Cloward 10 Blackfoot NT
Cade Morgan 12 Snake River NT
Preston Carlson 11 Shelley NT
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eli Gregory 11 Blackfoot 53.40
2 Matt Thomas 10 Blackfoot 53.60
3 Spencer Cook Blackfoot 55.51
4 Canyon Allphin 10 Shelley 56.09
5 Payton Bird 10 Blackfoot 56.24
6 Cade Morgan 12 Snake River 57.52
7 Brock Goodwin 11 Snake River 58.18
8 Roy Meek 11 Shelley 58.30
9 Lincoln High 11 Snake River 58.87
10 Jacob Adams 9 Shelley 59.81
11 Carter Lindsay 11 Blackfoot 1:00.21
12 Jeremy Ullery 9 Blackfoot 1:00.58
13 Landin Franklin 12 Shelley 1:01.15
14 Joseph Gillett 9 Shelley 1:03.18
15 Noah Jones 10 Snake River 1:03.21
16 Josh McCarty 9 Snake River 1:05.50
17 Spencer Jones 11 Snake River 1:06.14
18 Luke Goodwin 9 Snake River 1:08.90
19 Enoch Davis 9 Blackfoot 1:14.48
20 Josh Smith 9 Blackfoot 1:18.24
Teegan Almond 10 Shelley NT
Deagan Hale 10 Blackfoot NT
Carter Andersen 9 Blackfoot NT
Dominik Thompson 12 Blackfoot NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rylan Anderson 11 Snake River 2:06.05
2 Zac Gillett 12 Shelley 2:09.45
3 Payton Bird 10 Blackfoot 2:11.69
4 Ryker Clapp 10 Blackfoot 2:12.47
5 Roy Meek 11 Shelley 2:20.81
6 Nathan Adams 11 Snake River 2:25.07
7 Ammon Marble 9 Snake River 2:27.65
8 Jacob Adams 9 Shelley 2:30.71
9 Adam Whyte 9 Blackfoot 2:31.84
10 Alex Schulmire 11 Blackfoot 2:32.36
11 Brock Goodwin 11 Snake River 2:40.72
12 Ryan Garnier 10 Watersprings 2:44.30
13 Josh Nash 11 Blackfoot 3:14.00
Kayden Parsons 10 Blackfoot NT
Zander Robertson 12 Blackfoot NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Whitehead 11 Blackfoot 5:00.31
2 Lincoln High 11 Snake River 5:03.61
3 Ben Vernon 12 Shelley 5:08.10
4 Isaac Vernon 10 Shelley 5:08.32
5 Ryker Clapp 10 Blackfoot 5:29.12
6 Jak Martin 9 Snake River 5:39.36
7 Dominik Thompson 12 Blackfoot 5:43.32
8 Trevor Folsom 10 Blackfoot 5:43.63
9 Ammon Marble 9 Snake River 5:43.88
10 Adam Whyte 9 Blackfoot 5:50.74
11 Josh Adams 9 Snake River 6:20.85
12 Benson Versey 9 Shelley 6:31.83
13 Alex Shumway 9 Watersprings 6:41.26
14 Blake Bingham 9 Snake River 6:53.32
Jackson Muir 11 Snake River NT
Lucas Click 10 Shelley NT
Nathan Adams 11 Snake River NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Whitehead 11 Blackfoot 10:43.68
2 Nathan Adams 11 Snake River 11:45.86
3 Mike Hansen 10 Shelley 12:04.19
4 Trevor Folsom 10 Blackfoot 12:10.32
5 Dominik Thompson 12 Blackfoot 12:19.02
6 Brock Goodwin 11 Snake River 12:19.49
7 Jak Martin 9 Snake River 12:46.65
Blake Bingham 9 Snake River NT
Jackson Muir 11 Snake River NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rylan Anderson 11 Snake River 16.53
2 Carter Lindsay 11 Blackfoot 18.40
3 Carter Inskeep 10 Blackfoot 18.92
4 Tanner Fillmore 11 Snake River 19.62
5 Kaden Jensen 9 Shelley 20.93
Kacyn Cloward 10 Blackfoot NT
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brayden Remer 12 Watersprings 45.11
2 Carter Inskeep 10 Blackfoot 46.26
3 Tanner Fillmore 11 Snake River 46.66
4 Carter Lindsay 11 Blackfoot 47.35
5 Kacyn Cloward 10 Blackfoot 47.65
6 Kaden Almond 11 Shelley 49.20
7 Alex Schulmire 11 Blackfoot 55.74
Noah Jones 10 Snake River NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Shelley 44.83
Ryker ClingerTreyce JensenZaine DixonBrayden Johnson
2 Blackfoot 47.70
Carson TrejoAustin RamirezDavian MontesBraxton Marlatt
3 Shelley 48.96
W. Cole FryarJacob HarlowDustyn LaFountaineLuke Wray
4 Snake River 49.20
Danny MolinaTyler LeavittJosh McCartyCade Morgan
5 Shelley 49.75
Kaden AlmondJoshua JohnsonCaleb YoungZac Gillett
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Shelley 1:33.13
Ryker ClingerTreyce JensenBrayden JohnsonJace Thatcher
2 Blackfoot 1:40.23
Teegan ThomasJaxon BallBraxton MarlattDallan Morse
3 Snake River 1:45.41
Andy SernaMaison ClarkTyler LeavittLuke Goodwin
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Blackfoot 3:44.01
Deagan HaleJaxon BallDallan MorseBlackfoot 1
2 Snake River 3:55.75
Cade MorganLincoln HighNoah JonesRylan Anderson
3 Shelley 4:13.42
Landin FranklinJoseph GillettDustyn LaFountaineLuke Wray
4 Snake River 4:26.26
Maison ClarkJosh McCartyBrock GoodwinKeegan McCraw
Shelley NT
Mike HansenIsaac VernonBen VernonRoy Meek
Varsity Boys 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Blackfoot 3:55.56
Jaxon BallTeegan ThomasRyker ClappPayton Bird
2 Snake River 4:02.63
Danny MolinaMaison ClarkRylan AndersonNoah Jones
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ross Lyon 11 Blackfoot 39-02.00
2 Chaz Peterson 10 Shelley 38-04.00
3 Tallin Sensenbach 12 Blackfoot 37-07.00
4 Nathan Thyberg 10 Shelley 36-10.00
5 Brayden Swanson 12 Shelley 34-09.00
6 Tyler Adams 11 Snake River 34-03.50
7 Ben Mathews 10 Snake River 33-01.00
8 William Karpstein 11 Blackfoot 31-09.50
9 Carlos Martinez 11 Snake River 30-03.00
10 Zachariah Nieto 12 Shelley 30-00.00
10 Jacob Meek 10 Shelley 30-00.00
12 Wyatt Metcalf 11 Snake River 28-05.00
13 Zay Anderton 9 Snake River 27-00.00
14 Jace Nelson 11 Blackfoot 25-06.50
15 Devin Austin Blackfoot 23-03.50
16 Alex Schulmire 11 Blackfoot 21-11.00
Preston Aubree 10 Blackfoot ND
Nick Walker 10 Blackfoot ND
Jaden Jones 10 Snake River ND
Hayden Waite 10 Shelley ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Adams 11 Snake River 103-10
2 Ross Lyon 11 Blackfoot 101-10
3 Nathan Thyberg 10 Shelley 95-03
4 Jacob Meek 10 Shelley 91-02
5 Chaz Peterson 10 Shelley 86-07
6 Landyn Remer 9 Watersprings 83-06
7 William Karpstein 11 Blackfoot 80-09
8 Zay Anderton 9 Snake River 73-10
9 Ben Mathews 10 Snake River 70-01
10 Brayden Swanson 12 Shelley 63-09
11 Wyatt Metcalf 11 Snake River 63-03
12 Alex Schulmire 11 Blackfoot 60-07
13 Carlos Martinez 11 Snake River 58-00
14 Devin Austin Blackfoot 55-00
15 Jace Nelson 11 Blackfoot 45-07
Brayden Remer 12 Watersprings ND
Matt Almgren 12 Watersprings ND
Hayden Waite 10 Shelley ND
Austin Hardy Snake River ND
Tallin Sensenbach 12 Blackfoot ND
Nick Walker 10 Blackfoot ND
Preston Aubree 10 Blackfoot ND
Zachariah Nieto 12 Shelley ND
Jaden Jones 10 Snake River ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Max McIsaac 12 Shelley 5-06.00
2 Jorgen Callahan 9 Shelley 5-02.00
2 Joshua Johnson 10 Shelley 5-02.00
4 Robert Canfield 12 Watersprings 5-00.00
4 Kaden Jensen 9 Shelley 5-00.00
Tyler Vance 11 Blackfoot NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taye Trautner 11 Blackfoot 11-00.00
2 Tyler Randall 12 Blackfoot 10-06.00
3 Zander Robertson 12 Blackfoot 10-00.00
4 Eli Abercrombie 11 Blackfoot 9-06.00
5 Mack Anderson 11 Blackfoot 9-06.00
6 John Reeder 10 Snake River 9-00.00
7 Evan Armstrong 9 Blackfoot 8-06.00
7 Tyler Leavitt 11 Snake River 8-06.00
9 Maison Clark 10 Snake River 8-00.00
9 Logan Cummings 9 Shelley 8-00.00
11 Hunter Hornof 10 Shelley 7-06.00
12 Benson Versey 9 Shelley 7-00.00
12 Josh Smith 9 Blackfoot 7-00.00
14 Spencer Jones 11 Snake River 6-00.00
Joseph Gillett 9 Shelley NH
Blake Bingham 9 Snake River NH
Austin Hardy Snake River NH
Decon Crain 9 Shelley NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matt Almgren 12 Watersprings 20-00.00
2 Zaine Dixon 12 Shelley 19-01.00
3 Carson Trejo 11 Blackfoot 19-00.00
4 Max McIsaac 12 Shelley 18-04.50
5 Tyler Vance 11 Blackfoot 18-03.00
6 Taye Trautner 11 Blackfoot 17-10.00
7 Danny Molina 9 Snake River 17-01.00
8 Noah Lora 9 Blackfoot 16-10.00
9 Kacyn Cloward 10 Blackfoot 16-07.00
10 Kylan Guerra 9 Blackfoot 16-05.00
11 John Reeder 10 Snake River 16-04.50
12 Joshua Johnson 10 Shelley 15-10.00
12 Mack Anderson 11 Blackfoot 15-10.00
14 Cactus Caldwell 9 Blackfoot 15-00.00
15 Jorgen Callahan 9 Shelley 14-11.00
16 Kayden Parsons 10 Blackfoot 14-09.00
17 Blake Bingham 9 Snake River 14-05.00
18 Nathan Adams 11 Snake River 14-02.25
19 Darin Larkin 9 Shelley 14-00.50
Jackson Muir 11 Snake River ND
Austin Hardy Snake River ND
Logan Cummings 9 Shelley ND
Bradly Parris 9 Snake River ND
Randon Ruger 11 Blackfoot ND
Jackson Johansen 9 Blackfoot ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 John Reeder 10 Snake River 32-08.75
2 Jorgen Callahan 9 Shelley 31-06.50
3 Darin Larkin 9 Shelley 28-11.00
4 Dominik Thompson 12 Blackfoot 27-10.75
Jackson Muir 11 Snake River ND
Austin Hardy Snake River ND
Taye Trautner 11 Blackfoot ND
Randon Ruger 11 Blackfoot ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Whitney Christiansen 10 Blackfoot 13.51
2 Tessa Smith 12 Shelley 13.52
3 Raegan Jackman 11 Blackfoot 13.59
4 Riley Winkelmann 12 Watersprings 13.94
5 Sabina Keenan 11 Shelley 14.09
6 Shantell Christensen 12 Shelley 14.12
7 Michela Moulton 9 Shelley 14.28
8 Brooke Hess 11 Shelley 14.70
9 Danica Valdez 12 Shelley 14.74
10 Marcelina Trejo 12 Blackfoot 14.84
11 Myriam Riley 9 Blackfoot 14.94
12 Cadence Christensen 11 Blackfoot 15.00
13 Mahayla Carlson 11 Shelley 15.10
14 Preston Dalley 9 Blackfoot 15.25
15 Anastasia Taylor 9 Shelley 15.38
16 Avrie Farnsworth 10 Shelley 15.61
17 Aleisha Lee 10 Blackfoot 15.74
18 Milagros Bartolo 9 Blackfoot 15.93
19 Kylee Kent 9 Blackfoot 16.21
20 Dasiy Johnson 11 Shelley 16.65
21 Mckenzie Ricks 11 Blackfoot 17.13
22 Avery Byington 9 Shelley 17.15
23 Joelle Williams 9 Shelley 19.12
Violet Turner 9 Blackfoot NT
Alexis Mckenzie 11 Blackfoot NT
Taylor Marshall 9 Snake River NT
Eboni Beasley 12 Blackfoot NT
Sydnie Cook 9 Shelley NT
Allison Joslin 12 Shelley NT
Ella Carlson 11 Shelley NT
Nicole Lindsay 10 Shelley NT
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Whitney Christiansen 10 Blackfoot 28.11
2 Giselle Trejo 10 Snake River 29.04
3 Raegan Jackman 11 Blackfoot 29.20
4 Jessica Williams 12 Shelley 29.57
5 Shantell Christensen 12 Shelley 29.70
6 Michela Moulton 9 Shelley 30.06
7 Riley Winkelmann 12 Watersprings 30.15
8 Brooke Hess 11 Shelley 30.30
9 Olga Andrade 9 Blackfoot 30.51
10 Sabina Keenan 11 Shelley 30.56
11 Marcelina Trejo 12 Blackfoot 30.97
12 Cadence Christensen 11 Blackfoot 31.42
13 Maddy Larsen 9 Blackfoot 31.59
14 Aleisha Lee 10 Blackfoot 32.16
15 Allison Joslin 12 Shelley 32.52
16 Keeli Hales 9 Snake River 33.36
17 Nicole Lindsay 10 Shelley 33.37
18 Milagros Bartolo 9 Blackfoot 34.24
19 Dasiy Johnson 11 Shelley 38.30
Violet Turner 9 Blackfoot NT
Myriam Riley 9 Blackfoot NT
Kylee Kent 9 Blackfoot NT
Lanie Williams 11 Shelley NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Giselle Trejo 10 Snake River 1:04.67
2 Maddy Larsen 9 Blackfoot 1:06.15
3 Olga Andrade 9 Blackfoot 1:07.29
4 Piper Phillips 11 Blackfoot 1:07.39
5 Taysha Esplin 9 Shelley 1:13.33
6 Keeli Hales 9 Snake River 1:14.42
7 Milagros Bartolo 9 Blackfoot 1:15.55
8 Emma Perkes 10 Snake River 1:16.44
9 Emma Jackson 11 Blackfoot 1:18.81
10 Anastasia De Leon 10 Blackfoot 1:28.35
Lanie Williams 11 Shelley NT
Gracey Pettingill 11 Shelley NT
Nicole Lindsay 10 Shelley NT
Savannah Ivins 9 Shelley NT
Jessica Williams 12 Shelley NT
Violet Turner 9 Blackfoot NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Savannah Ivins 9 Shelley 2:31.50
2 Emily Despain 9 Blackfoot 2:34.18
3 Camdyn Dunn 9 Snake River 2:43.08
4 Lucy Christensen 10 Shelley 2:44.29
5 Piper Phillips 11 Blackfoot 2:45.78
6 Sarah Despain 11 Blackfoot 2:48.80
7 Kanniya Jorgensen 11 Blackfoot 2:51.22
8 Avrie Farnsworth 10 Shelley 2:52.50
9 Kierra Jensen 12 Snake River 2:52.87
10 Anastasia De Leon 10 Blackfoot 3:50.68
Taylor Marshall 9 Snake River NT
Jenna Moulton 11 Shelley NT
Reagan Van Orden 11 Snake River NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Savannah Ivins 9 Shelley 5:56.39
2 Sarah Despain 11 Blackfoot 6:10.82
3 Sydney Crumley 12 Blackfoot 6:19.28
4 Madison Judy 12 Shelley 7:19.74
5 Taylor Marshall 9 Snake River 7:33.81
6 Emma Jackson 11 Blackfoot 7:48.67
Kanniya Jorgensen 11 Blackfoot NT
Lucy Christensen 10 Shelley NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reagan Van Orden 11 Snake River 13:22.14
2 Kierra Jensen 12 Snake River 13:41.26
3 Kanniya Jorgensen 11 Blackfoot 14:36.06
Hailey Raymond 9 Snake River NT
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reese Callahan 11 Shelley 17.08
2 Rebeckah Davenport 10 Blackfoot 19.35
3 Preston Dalley 9 Blackfoot 20.07
4 Reese Baldwin 9 Snake River 21.15
5 Lily Baker 9 Blackfoot 21.87
Sydnie Cook 9 Shelley NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reese Callahan 11 Shelley 52.49
2 Reese Baldwin 9 Snake River 54.87
3 Rebeckah Davenport 10 Blackfoot 54.99
4 Preston Dalley 9 Blackfoot 59.85
5 Lily Baker 9 Blackfoot 1:02.18
Sydnie Cook 9 Shelley NT
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Shelley 52.89
Shantell ChristensenTessa SmithMichela MoultonSabina Keenan
2 Blackfoot 55.08
Cadence ChristensenMarcelina TrejoMyriam RileyRaegan Jackman
3 Shelley 55.64
Danica ValdezAllison JoslinBrooke HessRebekah Frew
4 Snake River 57.51
Jordan ReynoldsAbby GilbertKorien SaldanaEmma Perkes
5 Blackfoot 59.71
Milagros BartoloKylee KentBHS 1Aleisha Lee
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Shelley 1:55.77
Shantell ChristensenMichela MoultonBrooke HessSabina Keenan
2 Snake River 1:58.78
Camdyn DunnMorgan SensenbachHailey RaymondHarlee David
3 Blackfoot 1:59.78
BHS 1Piper PhillipsMaddy LarsenEmily Despain
4 Shelley 2:02.00
Jenna MoultonLucy ChristensenJessica WilliamsKatelyn Benson
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Blackfoot 4:35.96
Maddy LarsenEmily DespainOlga AndradeWhitney Christiansen
2 Snake River 4:42.89
Reagan Van OrdenHailey RaymondKierra JensenCamdyn Dunn
3 Shelley 4:56.43
Rebekah FrewSavannah IvinsJessica WilliamsTaysha Esplin
Varsity Girls 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Blackfoot 1:58.53
Raegan JackmanEboni BeasleyOlga AndradeWhitney Christiansen
2 Snake River 2:03.54
Jordan ReynoldsKorien SaldanaGiselle TrejoMorgan Sensenbach
3 Shelley 2:05.32
Sydnie CookAllison JoslinReese CallahanAbby Howard
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tessa Smith 12 Shelley 33-08.00
2 Danica Valdez 12 Shelley 28-03.00
3 Tiffany Tone 10 Blackfoot 27-04.50
4 Shaunti Beasley 10 Blackfoot 25-06.00
5 Kenna Dory 10 Blackfoot 25-01.00
6 Kaylee Newell 10 Shelley 23-07.00
7 Elise Driscoll 10 Snake River 22-01.50
8 Jordan Reynolds Snake River 21-11.00
9 Whittney Webb 11 Blackfoot 19-07.00
10 Raquel Something 9 Snake River 17-08.50
Loucee Talbot 9 Snake River ND
Korien Saldana 11 Snake River ND
Morgynn Cline 9 Shelley ND
Miriah Badillo 12 Shelley ND
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tessa Smith 12 Shelley 91-05
2 Harlee David 10 Snake River 84-00
3 Whittney Webb 11 Blackfoot 80-00
4 Elise Driscoll 10 Snake River 70-05
5 Kenna Dory 10 Blackfoot 69-08
6 Shaunti Beasley 10 Blackfoot 67-05
7 Danica Valdez 12 Shelley 65-08
8 Jordan Reynolds Snake River 62-02
9 Kaylee Newell 10 Shelley 58-01
10 Morgynn Cline 9 Shelley 47-08
11 Raquel Something 9 Snake River 46-10
Korien Saldana 11 Snake River ND
Loucee Talbot 9 Snake River ND
Miriah Badillo 12 Shelley ND
Ella Carlson 11 Shelley ND
Tiffany Tone 10 Blackfoot ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reese Baldwin 9 Snake River 4-08.00
2 Abby Gilbert 10 Snake River 4-06.00
3 Harlee David 10 Snake River 4-06.00
Ella Carlson 11 Shelley NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Perkes 10 Snake River 7-00.00
2 McCall Ranstrom 10 Snake River 7-00.00
3 Madi Simpson 10 Blackfoot 7-00.00
4 Anastasia Taylor 9 Shelley 6-06.00
5 Taylor Marshall 9 Snake River 6-06.00
5 Mckenzie Ricks 11 Blackfoot 6-06.00
7 Avrie Farnsworth 10 Shelley 6-06.00
7 Myriam Riley 9 Blackfoot 6-06.00
9 Rylee Bigler 9 Snake River 6-00.00
9 Keeli Hales 9 Snake River 6-00.00
Leya Rigby 9 Shelley NH
Kodi Cooper 10 Shelley NH
Alexis Mckenzie 11 Blackfoot NH
Alix Hawker 12 Snake River NH
Eboni Beasley 12 Blackfoot NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Morgan Sensenbach 12 Snake River 16-00.00
2 Reese Callahan 11 Shelley 15-05.00
3 Harlee David 10 Snake River 14-10.00
4 Abby Gilbert 10 Snake River 14-06.50
5 Riley Winkelmann 12 Watersprings 14-04.00
6 Clara Benson 12 Shelley 13-01.50
Katelyn Benson 10 Shelley ND
Lanie Williams 11 Shelley ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Clara Benson 12 Shelley 32-06.25
2 Morgan Sensenbach 12 Snake River 32-05.00
3 Katelyn Benson 10 Shelley 30-08.00
4 Abby Gilbert 10 Snake River 29-03.75