Boys 100 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Marcellus Ramos 12 Nyssa 11.18
2 Andrew Williamson 10 Weiser 11.32
3 Ray Ortega 12 Nyssa 11.57
4 Danny Magdaleno 12 Homedale 11.59
5 Chase Fiddler 10 Fruitland 11.62
6 Ryan Phillips 9 Fruitland 11.66
7 Nathan Pool 12 Greenleaf Friends 11.69
8 Kolby Jost 11 Ontario 11.79
9 Darrell Cereghino 11 Greenleaf Friends 11.88
10 Eric Mullins 10 Homedale 11.89
11 Harvey Ware 11 Fruitland 12.01
12 Brent Evans 9 New Plymouth 12.02
13 David Cummings 12 Weiser 12.03
14 Robert Stinett 12 Tri-Valley 12.06
15 Ian Tate 11 Weiser 12.10
16 Adam Dewberry 11 Greenleaf Friends 12.20
17 Jed Jones 10 Homedale 12.28
18 Lalo Rodriguez 11 Fruitland 12.30
19 Jarom Packer 11 Weiser 12.31
20 Zach Johnson 9 Weiser 12.36
21 Zane Allen 9 Payette 12.37
22 Chase Neill 10 Payette 12.46
23 Josh Parierra 10 Ontario 12.52
24 Dustin Kistenmacher 10 Weiser 12.54
25 Nick Phillips 11 Weiser 12.56
25 Kris Olinger 11 Fruitland 12.56
27 Leighton Tiegs 12 Greenleaf Friends 12.64
28 Kris Yost 11 Nyssa 12.71
29 Stephen Tompkins 11 Payette 12.79
30 Luis Ramirez 9 Parma 12.82
31 David Almedia 11 Parma 12.89
32 Camillo Cervantes 9 Fruitland 13.04
33 Jorge Gonzalez 12 Fruitland 13.05
34 Paul Blanscet 11 Parma 13.07
35 Antonio Cisneros 10 Fruitland 13.13
36 Brogan Bumgarner 10 Weiser 13.22
37 Christian Ketchu 9 Fruitland 13.28
38 Troy Nielsen 9 Parma 13.32
39 Josh Kelly 12 Greenleaf Friends 13.39
40 Robert Kaae 10 Payette 13.40
41 Noe Gonzalez 9 Parma 13.45
42 Kendall Hansen 10 Weiser 13.50
43 Cline York 10 New Plymouth 13.56
44 Rigo Lazano 9 Parma 13.83
45 Duncan Larrow 9 New Plymouth 13.92
46 Jorge Hernandez 9 Fruitland 14.04
47 Sergio Nunez 10 Ontario 14.23
48 Lucas Pennington 9 Parma 14.44
49 Adrian Ascencio 11 Greenleaf Friends 17.10
Jordan Condie 11 Parma NT
Cisco Castellano 11 Tri-Valley NT
Ray Atwood 12 Fruitland NT
Isaias Garcia 9 Parma NT
James Lindsay 9 Payette NT
Boys 200 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Nathan Pool 12 Greenleaf Friends 23.33
2 Danny Magdaleno 12 Homedale 23.64
3 Bill Pritchard 12 Weiser 23.68
4 Andrew Williamson 10 Weiser 23.83
5 Jake Cleverley 12 New Plymouth 23.98
6 Joseph Bolin 12 Payette 24.04
7 JB Bermudez-Koch 11 Greenleaf Friends 24.25
8 Brent Evans 9 New Plymouth 24.26
9 Emilio Winn 11 Payette 24.58
10 Adam Dewberry 11 Greenleaf Friends 24.59
11 Michael Frey 12 Payette 24.74
12 Chance Poe 11 Payette 24.80
13 Eric Mullins 10 Homedale 24.99
14 Ty Johnson 9 Weiser 25.16
15 Jason Capistran 9 Parma 25.39
16 Zach Johnson 9 Weiser 25.69
16 Jed Jones 10 Homedale 25.69
18 Ian Tate 11 Weiser 25.76
19 Jake Henggeler 11 New Plymouth 25.80
20 Luke Flaming 10 Homedale 26.09
21 Dillon Husfloen 12 Fruitland 26.18
22 Luis Ramirez 9 Parma 26.28
23 Lalo Rodriguez 11 Fruitland 26.30
24 Dustin Kistenmacher 10 Weiser 26.48
25 Kyler Herrick 10 Weiser 26.58
26 Nick Phillips 11 Weiser 26.64
27 Mason Herrick 12 Weiser 26.66
28 Thomas Crawford 9 Weiser 26.98
29 Brogan Bumgarner 10 Weiser 27.48
30 Paul Blanscet 11 Parma 27.52
31 Jose Stevens 10 Ontario 27.53
32 Antonio Cisneros 10 Fruitland 27.76
33 Omar Torres 10 Ontario 27.90
34 Jorge Gonzalez 12 Fruitland 27.91
35 Robert Kaae 10 Payette 28.00
36 Cline York 10 New Plymouth 28.47
37 KJ Atkins 10 Homedale 28.57
38 Shepherd Mason 10 Parma 28.87
39 Duncan Larrow 9 New Plymouth 28.96
40 Jorge Hernandez 9 Fruitland 29.39
41 Lucas Pennington 9 Parma 29.49
42 Drew Trent 11 Parma 30.59
43 Kade Walgamott 9 Parma 30.70
44 Colton Stell 9 Parma 31.04
Camillo Cervantes 9 Fruitland NT
Rigo Lazano 9 Parma NT
James Lindsay 9 Payette NT
Sergio Nunez 10 Ontario NT
Stephen Tompkins 11 Payette NT
Spencer Wheeler 12 Parma NT
Ray Ortega 12 Nyssa NT
Darrell Cereghino 11 Greenleaf Friends NT
Boys 400 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Justin Roberts 11 Weiser 51.66
2 Nathan Pool 12 Greenleaf Friends 52.45
3 Bill Pritchard 12 Weiser 52.48
4 Jake Cleverley 12 New Plymouth 53.00
5 JB Bermudez-Koch 11 Greenleaf Friends 53.94
6 Mason Barto 10 Fruitland 54.27
7 Quentin Jensen 10 Nyssa 54.69
8 Brock Green 12 Parma 54.93
9 Mason Herrick 12 Weiser 55.40
10 Tanner Jennings 9 Parma 56.64
11 Sidronio Rangal 11 Fruitland 56.69
12 Albaro Rangel 9 Fruitland 56.70
13 Evan Erlebach 11 Ontario 56.87
14 Christian Navarrete 10 Ontario 57.51
15 Chase Neill 10 Payette 58.37
16 Josh Kelly 12 Greenleaf Friends 59.44
17 Eric Mullins 10 Homedale 59.61
18 Andres Juarez 9 Fruitland 1:00.50
19 Alex Cisneros 12 Nyssa 1:01.11
20 Joal Herrera 11 Fruitland 1:01.21
21 Jakob Behrends 9 Greenleaf Friends 1:01.45
22 Bret Kindall 9 Tri-Valley 1:01.60
23 Antonio Cisneros 10 Fruitland 1:01.94
24 Alex Stoffel 9 Ontario 1:01.99
25 Troy Nielsen 9 Parma 1:02.01
26 Gavin Olsen 11 Fruitland 1:02.29
27 Kyler Herrick 10 Weiser 1:02.37
28 Oscar Alaniz 10 Fruitland 1:03.25
29 Logan Wilcox 9 Nyssa 1:05.32
30 Jose Guerrero 11 Nyssa 1:06.45
31 Jorge Hernandez 9 Fruitland 1:08.92
32 Zach Shilling 11 Parma 1:13.11
Michael Smith 11 Nyssa NT
Chris Strange 11 Fruitland NT
Antonio Sturgeon 11 Homedale NT
Marshall Hardman 11 Payette NT
Anthony Traxler 12 Tri-Valley NT
Camillo Cervantes 9 Fruitland NT
Jonathan Toth 10 Ontario NT
Boys 800 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Logan Loomis 12 Weiser 2:06.43
2 Jonathan Palmer 11 Weiser 2:09.88
3 Landen Kelly 12 Greenleaf Friends 2:11.93
4 Brock Green 12 Parma 2:12.84
5 Antonio Sturgeon 11 Homedale 2:13.35
6 Sidronio Rangal 11 Fruitland 2:15.53
7 Cameron Arnzen 11 New Plymouth 2:16.38
8 Kolby Hunter 11 Weiser 2:17.63
Bo Brogan 11 New Plymouth 2:23.20
Joal Herrera 11 Fruitland NT
Gavin Olsen 11 Fruitland NT
Marshall Hardman 11 Payette NT
Julio Mendez 11 Nyssa NT
Drake Hungate 11 Greenleaf Friends NT
Manuel Munoz 11 Weiser NT
Greg Barlow 11 Nyssa NT
Corby Schamber 11 Homedale NT
Alfonso Barbosa 11 Homedale NT
Wes Hopkins 11 Tri-Valley NT
Hernan Arcineaga 12 Rimrock NT
Cruz Araujo 12 Rimrock NT
Chase Sorenson 12 Weiser NT
Josh Kelly 12 Greenleaf Friends NT
July Johnston 12 Ontario NT
Oscar Preston 12 Fruitland NT
Matt Youngberg 12 Payette NT
Jorge Gonzalez 12 Fruitland NT
Camillo Cervantes 9 Fruitland NT
Cole Hungate 9 Greenleaf Friends NT
Rigoberto Sanchez 9 Ontario NT
Alex Stoffel 9 Ontario NT
Logan Wilcox 9 Nyssa NT
Oscar Alaniz 10 Fruitland NT
Ryan Anderson 10 Tri-Valley NT
Raymond Huston 10 Weiser NT
Cody Edwards 10 Weiser NT
Nick Judd 10 Payette NT
KJ Atkins 10 Homedale NT
Boys 1600 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ryan Maag 12 Nyssa 4:35.43
2 Quentin Jensen 10 Nyssa 4:42.40
3 Nathan Wiggins 11 Weiser 4:47.82
4 Logan Loomis 12 Weiser 4:59.00
5 Cole Hungate 9 Greenleaf Friends 5:12.63
6 Jonathan Palmer 11 Weiser 5:13.02
7 Julio Mendez 11 Nyssa 5:13.36
8 Sawyer Rotell 12 Fruitland 5:15.61
Nate Woods 10 New Plymouth 5:20.77
Johnathon Burton 9 New Plymouth 5:25.13
Garth Cline 12 New Plymouth 5:36.82
Sean McGuffin 10 New Plymouth 5:54.76
Tucker Nitzel 10 Payette NT
Nick Judd 10 Payette NT
Steven Saldivar 10 Ontario NT
Manuel Munoz 11 Weiser NT
Cody Edwards 10 Weiser NT
Ubaldo Arana 10 Weiser NT
Luke Daily 10 Weiser NT
Ryan Anderson 10 Tri-Valley NT
Kolby Hunter 11 Weiser NT
Gavin Olsen 11 Fruitland NT
Joal Herrera 11 Fruitland NT
Luis Castro 11 New Plymouth NT
Andres Juarez 9 Fruitland NT
Albaro Rangel 9 Fruitland NT
Anthony Cavazos 9 Weiser NT
Nate Ramsey 9 New Plymouth NT
Cruz Araujo 12 Rimrock NT
Hernan Arcineaga 12 Rimrock NT
Landen Kelly 12 Greenleaf Friends NT
Matt Youngberg 12 Payette NT
Oscar Preston 12 Fruitland NT
Nathan Westfall 12 Fruitland NT
Hunter Oakes 12 Ontario NT
Kris Yost 11 Nyssa NT
Jose Guerrero 11 Nyssa NT
Drake Hungate 11 Greenleaf Friends NT
Phil Daily 12 Weiser NT
Devan Mitchell 12 Tri-Valley NT
Boys 3200 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Nathan Wiggins 11 Weiser 10:29.37
2 Rigoberto Sanchez 9 Ontario 11:01.54
3 Cole Hungate 9 Greenleaf Friends 11:04.44
4 Drake Hungate 11 Greenleaf Friends 11:09.90
5 Devan Mitchell 12 Tri-Valley 11:22.16
6 Luke Daily 10 Weiser 11:24.08
7 Andres Juarez 9 Fruitland 11:25.27
8 Sawyer Rotell 12 Fruitland 11:30.39
Nate Woods 10 New Plymouth 11:44.46
Brian Olson 10 New Plymouth 13:01.42
Johnathon Burton 9 New Plymouth 13:02.02
Nate Ramsey 9 New Plymouth NT
Albaro Rangel 9 Fruitland NT
Anthony Cavazos 9 Weiser NT
Tucker Nitzel 10 Payette NT
Steven Saldivar 10 Ontario NT
Ubaldo Arana 10 Weiser NT
Raymond Huston 10 Weiser NT
Joal Herrera 11 Fruitland NT
Oscar Preston 12 Fruitland NT
Nathan Westfall 12 Fruitland NT
Matt Youngberg 12 Payette NT
Hernan Arcineaga 12 Rimrock NT
Cruz Araujo 12 Rimrock NT
Hunter Oakes 12 Ontario NT
July Johnston 12 Ontario NT
Jose Guerrero 11 Nyssa NT
Greg Barlow 11 Nyssa NT
Phil Daily 12 Weiser NT
Boys 110m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Joe Delgado 11 Ontario 14.84
2 Joseph Bolin 12 Payette 15.69
3 Ty Johnson 9 Weiser 16.45
4 Cameron Arnzen 11 New Plymouth 16.81
5 Woody Thomas 12 Payette 17.06
6 Josh Rhinehart 10 Fruitland 17.08
7 Ryan Phillips 9 Fruitland 17.64
8 Ian Tate 11 Weiser 17.69
9 Nik Fagen 10 Fruitland 17.82
James Lindsay 9 Payette NT
Scott Bentz 12 Ontario NT
Boys 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Joe Delgado 11 Ontario 39.48
2 Joseph Bolin 12 Payette 40.13
3 Cameron Arnzen 11 New Plymouth 44.21
4 Ryan Maag 12 Nyssa 44.58
5 Josh Rhinehart 10 Fruitland 45.60
6 Nik Fagen 10 Fruitland 47.01
7 Thomas Crawford 9 Weiser 47.86
8 Stephen Tompkins 11 Payette 49.55
9 Zane Allen 9 Payette 49.91
10 Lucas Pennington 9 Parma 57.82
Brandon Neill 12 Payette NT
Scott Bentz 12 Ontario NT
Boys 4x100 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Fruitland 46.68
2 Ontario 46.95
3 Weiser 46.96
4 Payette 47.38
5 Parma 48.90
6 Tri-Valley 49.66
7 New Plymouth 55.19
Nyssa NT
Boys 4x200 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Weiser 1:32.50
2 Payette 1:37.46
3 Fruitland 1:39.05
4 Parma 1:39.72
5 Tri-Valley 1:41.17
Boys 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Greenleaf Friends 3:39.22
2 Weiser 3:42.86
3 Homedale 3:48.16
4 Fruitland 3:51.44
5 Ontario 3:52.83
6 Payette 3:53.09
7 Tri-Valley 4:12.40
New Plymouth NT
Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay 2,2,4,800m Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Weiser 4:08.10
2 Fruitland 4:15.90
3 - Tri-Valley 4:16.70
- Ontario NT
Boys Shot Put Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Marcus Valero 12 Nyssa 48-10.00
2 Andrew Galloway 11 Payette 48-04.50
3 Scott Dayley 12 Fruitland 43-09.75
4 Mason Herrick 12 Weiser 42-08.25
5 Rusty Penson 12 Payette 42-03.25
6 Sam Lundy 10 Fruitland 41-07.75
7 Jordan Condie 11 Parma 41-04.00
8 Alex Loveland 12 Tri-Valley 41-03.50
9 Ray Atwood 12 Fruitland 40-06.00
10 Jeff Stedjee 11 Payette 39-10.25
11 Austin Jensen 12 Tri-Valley 38-09.25
12 Colton Stell 9 Parma 38-08.25
13 Hayden Herrick 9 Weiser 37-10.75
14 Jake Henggeler 11 New Plymouth 37-09.00
15 Ray Ortega 12 Nyssa 37-01.00
16 Marcus Davis 9 New Plymouth 36-00.25
17 Leighton Tiegs 12 Greenleaf Friends 35-04.25
18 Damien Olvera 9 Nyssa 35-03.00
19 Skylar Emery 12 Nyssa 34-11.00
20 Nathan Westfall 12 Fruitland 34-08.50
21 Cheyene Webb 10 Nyssa 34-06.75
22 Aaron Eliason 11 Weiser 33-11.50
23 Christian Ketchu 9 Fruitland 33-09.25
24 Grayson Odoms 12 Weiser 33-07.50
25 Drew Trent 11 Parma 33-03.25
26 Chris Negrete 11 Weiser 33-02.00
27 David Garner 11 Ontario 33-00.50
28 Luis Castro 11 New Plymouth 32-07.50
29 Jed Jones 10 Homedale 32-07.00
30 Cole Pryor 12 Homedale 32-02.00
31 Caleb Burns 10 Nyssa 32-00.00
32 Isaiah Guerrero 12 Nyssa 31-11.00
33 Drew Ingram 10 Fruitland 31-10.00
34 Jonathon Saldana 12 Weiser 31-08.50
35 Blake Sheppard 9 Fruitland 30-11.25
36 John Swan 11 Weiser 30-01.50
37 Kade Walgamott 9 Parma 29-11.00
38 Corby Schamber 11 Homedale 29-08.75
39 Bryan Villarreal 9 Homedale 29-07.50
40 Sean Gillespie 10 Ontario 29-07.25
41 David Matranga 11 Payette 29-05.50
42 Andrew Strobel 10 Fruitland 28-09.50
43 Cody Bumgarner 10 Fruitland 28-08.00
44 Shepherd Mason 10 Parma 28-07.00
45 Kendall Hansen 10 Weiser 28-02.00
46 Trent Jones 9 New Plymouth 27-09.75
47 Alex Plaza 12 Fruitland 27-06.00
48 Jorge Hernandez 12 Homedale 27-01.50
49 Noe Gonzalez 9 Parma 25-10.25
50 Kelton Hickey 9 Fruitland 25-01.50
51 Matt O'Leary 11 Fruitland 24-11.50
52 Ryan Kindall 9 Tri-Valley 24-04.50
53 James Scheer 9 Payette 22-06.50
54 Lars Olsen 10 Ontario 20-09.75
55 Zach Shilling 11 Parma 20-07.00
56 Isaias Garcia 9 Parma 19-06.50
57 Matt Turner 9 Ontario 17-09.75
58 Ryan Summers 12 Tri-Valley 15-08.75
Luke Harris 11 New Plymouth ND
Jonathan Stephens 11 Payette ND
Corey Breshears 10 Payette ND
Winslow Steele 10 Rimrock ND
Glenn Olsen 10 Rimrock ND
Boys Discus Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Andrew Galloway 11 Payette 152-09
2 Joe Delgado 11 Ontario 132-09
3 Rusty Penson 12 Payette 129-04
4 Scott Dayley 12 Fruitland 127-02
5 Ray Atwood 12 Fruitland 126-01
6 Sam Lundy 10 Fruitland 124-08
7 Cheyene Webb 10 Nyssa 123-00
8 Skylar Emery 12 Nyssa 122-03
9 Alex Loveland 12 Tri-Valley 121-03
10 Jordan Condie 11 Parma 118-08
11 Jeff Stedjee 11 Payette 117-04
12 Austin Jensen 12 Tri-Valley 110-11
13 Leighton Tiegs 12 Greenleaf Friends 110-08
14 Chris Negrete 11 Weiser 108-03
15 Jake Henggeler 11 New Plymouth 101-05
16 Colton Stell 9 Parma 98-10
17 Hayden Herrick 9 Weiser 97-03
18 Marcus Valero 12 Nyssa 96-08
19 Drew Trent 11 Parma 96-03
20 Damien Olvera 9 Nyssa 95-01
21 Mason Herrick 12 Weiser 94-07
22 Shepherd Mason 10 Parma 94-01
23 Nathan Westfall 12 Fruitland 91-08
24 Kade Walgamott 9 Parma 88-09
25 Thomas Crawford 9 Weiser 88-02
26 Isaiah Guerrero 12 Nyssa 87-10
27 Kendall Hansen 10 Weiser 87-07
28 David Garner 11 Ontario 87-03
29 Aaron Eliason 11 Weiser 86-11
30 Caleb Burns 10 Nyssa 86-03
31 Kelton Hickey 9 Fruitland 84-07
32 Sean Gillespie 10 Ontario 83-10
33 Grayson Odoms 12 Weiser 79-03
34 Christian Ketchu 9 Fruitland 78-03
35 David Matranga 11 Payette 78-00
36 Luis Castro 11 New Plymouth 77-10
37 Cole Pryor 12 Homedale 76-11
38 Marcus Davis 9 New Plymouth 76-07
39 Corby Schamber 11 Homedale 74-02
40 Matt O'Leary 11 Fruitland 73-09
41 Duncan Larrow 9 New Plymouth 73-08
42 John Swan 11 Weiser 73-05
43 Andrew Strobel 10 Fruitland 72-11
44 Trent Jones 9 New Plymouth 70-09
45 Cody Bumgarner 10 Fruitland 70-00
46 Drew Ingram 10 Fruitland 68-04
47 Alex Plaza 12 Fruitland 68-02
48 Bryan Villarreal 9 Homedale 66-08
49 Blake Sheppard 9 Fruitland 60-09
50 Jorge Hernandez 12 Homedale 60-07
51 Ryan Kindall 9 Tri-Valley 59-06
52 James Scheer 9 Payette 59-05
53 Noe Gonzalez 9 Parma 59-05
54 Zach Shilling 11 Parma 50-09
55 Isaias Garcia 9 Parma 47-00
56 Lars Olsen 10 Ontario 37-04
57 Ryan Summers 12 Tri-Valley 26-02
Jonathon Saldana 12 Weiser ND
Adrian Ascencio 11 Greenleaf Friends ND
Corey Breshears 10 Payette ND
Nick Tanner 10 New Plymouth ND
Winslow Steele 10 Rimrock ND
Glenn Olsen 10 Rimrock ND
Jed Jones 10 Homedale ND
Jonathan Stephens 11 Payette ND
Luke Harris 11 New Plymouth ND
Boys High Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rodney Hollon 12 Tri-Valley 5-10.00
2 Seth Bayes 12 Homedale 5-10.00
3 Elias Daniel 11 Weiser 5-10.00
4 Michael Frey 12 Payette 5-08.00
5 Colebee Ransom 9 Payette 5-08.00
6 Ian Tate 11 Weiser 5-06.00
7 Justin Pontius 12 Tri-Valley 5-04.00
8 Luke Flaming 10 Homedale 5-04.00
9 Jonathan Toth 10 Ontario 5-02.00
9 Jesse Cada 10 Tri-Valley 5-02.00
11 Ty Johnson 9 Weiser 5-00.00
Trent Jones 9 New Plymouth NH
Mitch Gladhart 10 Tri-Valley NH
Brock Green 12 Parma NH
Michael Smith 11 Nyssa NH
Jeriamiah Mangum 11 Ontario NH
Marshall Hardman 11 Payette NH
Antonio Sturgeon 11 Homedale NH
Gavin Olsen 11 Fruitland NH
Chris Strange 11 Fruitland NH
Cisco Castellano 11 Tri-Valley NH
Boys Pole Vault Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Woody Thomas 12 Payette 13-00.00
2 Spencer Wheeler 12 Parma 12-06.00
3 Nik Fagen 10 Fruitland 11-00.00
4 Chase Neill 10 Payette 10-00.00
5 Chris Strange 11 Fruitland 10-00.00
6 Justin Pontius 12 Tri-Valley 10-00.00
7 Rodney Hollon 12 Tri-Valley 8-00.00
7 Colebee Ransom 9 Payette 8-00.00
Troy Nielsen 9 Parma NH
Logan Wilcox 9 Nyssa NH
Jesse Cada 10 Tri-Valley NH
Nick Tanner 10 New Plymouth NH
Brandon Neill 12 Payette NH
Boys Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Joe Delgado 11 Ontario 21-08.00
2 JB Bermudez-Koch 11 Greenleaf Friends 19-00.50
3 Michael Frey 12 Payette 18-11.00
4 Woody Thomas 12 Payette 18-10.00
5 Zane Allen 9 Payette 18-04.50
6 Austyn Grothaus 10 Weiser 18-03.00
7 Seth Bayes 12 Homedale 18-01.00
8 Elias Daniel 11 Weiser 17-08.00
9 Jake Henggeler 11 New Plymouth 17-07.50
10 Colebee Ransom 9 Payette 17-07.00
11 Harvey Ware 11 Fruitland 17-02.50
12 Robert Stinett 12 Tri-Valley 17-02.00
13 Dustin Kistenmacher 10 Weiser 17-00.00
14 Jonathan Toth 10 Ontario 16-09.50
15 Luke Flaming 10 Homedale 16-08.50
16 Jakob Behrends 9 Greenleaf Friends 16-08.00
17 Jarom Packer 11 Weiser 16-07.00
18 Alex Cisneros 12 Nyssa 16-02.00
19 Paul Blanscet 11 Parma 15-09.50
20 Tanner Jennings 9 Parma 15-08.00
21 Chris Strange 11 Fruitland 15-03.00
22 Albaro Rangel 9 Fruitland 15-01.50
23 Leighton Tiegs 12 Greenleaf Friends 14-03.50
24 Ricky Pantoja 10 Ontario 13-11.50
Cline York 10 New Plymouth ND
Nick Tanner 10 New Plymouth ND
Chase Fiddler 10 Fruitland ND
Antonio Sturgeon 11 Homedale ND
David Almedia 11 Parma ND
Jesse Cada 10 Tri-Valley ND
Cisco Castellano 11 Tri-Valley ND
Mitch Gladhart 10 Tri-Valley ND
Ryan Phillips 9 Fruitland ND
Luis Ramirez 9 Parma ND
Jason Capistran 9 Parma ND
Rigo Lazano 9 Parma ND
Danny Magdaleno 12 Homedale ND
Casey Prescott 12 Parma ND
Michael Smith 11 Nyssa ND
Jeriamiah Mangum 11 Ontario ND
Rodney Hollon 12 Tri-Valley ND
Justin Pontius 12 Tri-Valley ND
Boys Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jake Cleverley 12 New Plymouth 39-05.50
2 Woody Thomas 12 Payette 39-03.00
3 Seth Bayes 12 Homedale 38-09.50
4 Michael Frey 12 Payette 38-07.00
5 Chase Fiddler 10 Fruitland 38-06.00
6 Adam Dewberry 11 Greenleaf Friends 38-02.00
7 Elias Daniel 11 Weiser 37-11.50
8 Jonathan Toth 10 Ontario 36-01.00
9 Brock Green 12 Parma 35-09.50
10 Alex Cisneros 12 Nyssa 35-01.00
11 Thomas Crawford 9 Weiser 35-00.00
12 Tanner Jennings 9 Parma 34-11.00
12 Kolby Hunter 11 Weiser 34-11.00
14 Kyler Herrick 10 Weiser 33-03.50
15 Brogan Bumgarner 10 Weiser 32-09.50
16 Paul Blanscet 11 Parma 31-11.00
17 Josh Parierra 10 Ontario 31-10.00
18 Bret Kindall 9 Tri-Valley 31-02.00
19 Jakob Behrends 9 Greenleaf Friends 29-10.00
20 Lucas Pennington 9 Parma 29-02.00
21 Josh Rhinehart 10 Fruitland 28-01.50
Brian Olson 10 New Plymouth ND
Mitch Gladhart 10 Tri-Valley ND
Logan Wilcox 9 Nyssa ND
Marcellus Ramos 12 Nyssa ND
Casey Prescott 12 Parma ND
Dillon Husfloen 12 Fruitland ND