Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keegan Duncan 11 Declo 10.95h
2 Christopher Harper 12 Raft River 11.25h
3 Jonathon Carpenter 10 Gooding 12.09h
4 Julian Rocha 9 Valley 12.10h
5 Garrett Eldredge 10 Wendell 12.18h
7 Tyler Hunt 10 Filer 12.27h
6 Jordan Orozco 11 Wendell 12.32h
8 Bryan Flores 11 Wendell 12.36h
9 Justin Schumann 10 Raft River 12.37h
10 Zane Loyd 10 Filer 12.38h
11 Harold Perez 10 Wendell 12.44h
12 Mike Needham 12 Gooding 12.61h
13 Kyle Terry 12 Valley 12.63h
14 Mark Thompson 10 Kimberly 12.68h
15 Carter Littledike 10 Declo 12.72h
16 Jason Carrillo 11 Kimberly 12.75h
17 Carson Durfee 10 Raft River 12.80h
18 Dale Shaw 10 Gooding 12.91h
19 Agustin Calderon 9 Wendell 13.00h
20 Wylie Satterwhite 10 Filer 13.00h
21 Benjamin Orozco 11 Wendell 13.01h
22 Caden Day 9 Filer 13.17h
23 Kenyon Christopherson 10 Declo 13.18h
24 Ben Arkoosh 9 Gooding 13.20h
25 Masen Moffitt 11 Valley 13.40h
26 Gavin Hyde 10 Valley 13.45h
27 Ethan Anderson 10 Filer 13.50h
28 Andrew Gomez 10 Valley 13.75h
29 Christian Lloyd 12 Raft River 13.84h
30 Landon Fox 10 Declo 13.84h
31 Brandon Stoker 11 Valley 14.06h
32 Trenton Stoker 12 Valley 14.10h
33 Korbin Buckey 9 Valley 14.18h
34 Evan Hurtado 9 Valley 14.31h
35 Adam Lukes 9 Valley 14.32h
36 Henry Talbot 9 Valley 14.46h
37 Nycolas Gomez 9 Valley 14.69h
38 Matt Rogers 11 Valley 15.80h
39 Adan Coria 10 Valley 15.95h
Jaden Price 9 Declo NT
Braxton Poole 12 Raft River NT
Joseph Montes 10 Gooding NT
Alex Korom 11 Valley NT
Kris Martin 12 Gooding NT
Jacob Schilz 11 Valley NT
Sam Taylor 11 Filer NT
Kaden Kelsey 11 Filer NT
Collin Tvrdy 10 Valley NT
Anthony Novis 11 Gooding NT
Ryan Spaeth 9 Raft River NT
Michael McClanahan 12 Rockland NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keegan Duncan 11 Declo 22.68h
2 Christopher Harper 12 Raft River 23.78h
3 Jacob Hunt 11 Filer 23.97h
4 Cayden Loveland 11 Gooding 24.03h
5 Jason Hardy 11 Valley 24.47h
6 Austin Jarolimek 10 Filer 24.48h
7 Ethan Graf-Hetherington 10 Kimberly 25.00h
8 Andrew Ippolito 11 Filer 25.10h
9 Jonathon Carpenter 10 Gooding 25.33h
10 Jordan Orozco 11 Wendell 25.63h
11 Mark Thompson 10 Kimberly 25.97h
12 Bryan Flores 11 Wendell 26.03h
13 Justin Schumann 10 Raft River 26.40h
14 Tom Henderhan 11 Filer 26.41h
15 Gardner Davis 9 Gooding 26.52h
16 Wylie Satterwhite 10 Filer 26.62h
17 Zachary Gomez 11 Valley 26.70h
18 Branden Schiess 10 Kimberly 26.95h
19 Ben Arkoosh 9 Gooding 27.22h
20 Adrian Cervantes 10 Filer 27.25h
21 Brogan Jackson 9 Kimberly 27.27h
22 Cody Shaw 9 Gooding 27.50h
23 Agustin Calderon 9 Wendell 27.60h
24 Carson Durfee 10 Raft River 27.64h
25 Caden Day 9 Filer 27.65h
26 Kyle Harper 9 Declo 27.70h
27 Jason Carrillo 11 Kimberly 28.16h
28 Ethan Anderson 10 Filer 28.34h
29 Gavin Hyde 10 Valley 28.82h
30 Masen Moffitt 11 Valley 29.24h
31 Santiago Torres 9 Wendell 29.56h
32 Korbin Buckey 9 Valley 30.75h
33 Adam Lukes 9 Valley 31.20h
34 Henry Talbot 9 Valley 31.28h
35 Matt Rogers 11 Valley 33.03h
Mike Needham 12 Gooding NT
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keegan Duncan 11 Declo 51.26h
2 Adam Elorrieta 11 Valley 52.07h
3 Jason Hardy 11 Valley 53.90h
4 Zach Burch 10 Filer 54.87h
5 Dylan Stanger 11 Kimberly 55.46h
6 Tristan Sullivan 11 Filer 56.41h
7 Justin Schumann 10 Raft River 58.10h
8 Brogan Jackson 9 Kimberly 58.64h
9 Zachary Gomez 11 Valley 59.66h
10 Dexter Ward 9 Kimberly 59.75h
11 Kyle Harper 9 Declo 1:00.19h
12 Hans Hansen 10 Raft River 1:01.42h
13 Carson Durfee 10 Raft River 1:01.63h
14 Masen Moffitt 11 Valley 1:06.37h
15 Brody Mussmann 9 Valley 1:11.55h
16 Yusaf Benkhala 9 Gooding 1:16.62h
Cayden Loveland 11 Gooding NT
Ben Arkoosh 9 Gooding NT
Bridger Schiess 9 Kimberly NT
Ethan Dionne 11 Filer NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Christensen 12 Valley 2:04.00h
2 Tanner Sullivan 11 Filer 2:08.00h
3 Wyatt Garner 12 Declo 2:10.00h
4 Shelby Harding 12 Filer 2:10.00h
5 Jadyn Peltier 11 Valley 2:12.00h
6 Hans Hansen 10 Raft River 2:17.00h
7 Brogan Wells 10 Filer 2:17.80h
8 Garrett Christensen 9 Valley 2:18.00h
9 Antonio Ruiz 9 Valley 2:21.00h
10 Preston Gonzales 11 Kimberly 2:21.00h
11 Porter Buckley 9 Kimberly 2:23.00h
12 Colby Bettencourt 12 Valley 2:23.00h
13 Dominic Royeca 10 Gooding 2:23.00h
14 Cody Shaw 9 Gooding 2:30.00h
15 Nikoli Carlquist 11 Valley 2:32.00h
16 Joseph Montes 10 Gooding 2:33.00h
17 Johnathan Schliebe 11 Filer 2:34.00h
18 Baylor Olsen 12 Declo 2:39.00h
19 Salvador Castro 11 Valley 2:41.00h
20 JJ Smith 10 Wendell 2:43.00h
21 Ike Godfrey 10 Valley 2:43.00h
22 Gerardo Martinez 12 Wendell 2:44.00h
23 Yusaf Benkhala 9 Gooding 2:50.00h
24 Enoch Smith 12 Wendell 3:02.00h
25 Travis Erickson 9 Kimberly 3:03.00h
Teagan Anderson 10 Filer NT
Kris Martin 12 Gooding NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Woody Smith 12 Wendell 5:05.00h
2 Wyatt Garner 12 Declo 5:24.00h
3 Owen Rogers 9 Gooding 5:24.00h
4 Omar Recendez 12 Valley 5:26.00h
5 Nikoli Carlquist 11 Valley 5:27.00h
6 Duncan Blackmon 10 Declo 5:28.00h
7 Preston Gonzales 11 Kimberly 5:29.00h
8 Hans Hansen 10 Raft River 5:29.00h
9 Keith Needham 10 Gooding 5:31.00h
10 Porter Buckley 9 Kimberly 5:32.00h
11 Carter McLaughlin 9 Gooding 5:37.00h
12 Colby Bettencourt 12 Valley 5:41.00h
13 Johnathan Schliebe 11 Filer 5:56.00h
14 Ike Godfrey 10 Valley 6:00.00h
15 Cody Shaw 9 Gooding 6:00.00h
16 Kimball Gibby 12 Declo 6:01.00h
17 Zach Moore 12 Wendell 6:12.00h
18 Preston Rex 9 Raft River 6:12.00h
19 Salvador Castro 11 Valley 6:12.00h
20 Anthony Daniels 9 Kimberly 6:13.00h
21 Ethan Johnson 9 Kimberly 6:16.00h
22 Rawlin Godfrey 9 Valley 6:25.00h
23 Alex Wendell 11 Filer 6:26.00h
24 Andrew Deakins 11 Kimberly 6:35.00h
25 Yusaf Benkhala 9 Gooding 6:42.00h
26 Travis Erickson 9 Kimberly 6:42.00h
27 Teagan Anderson 10 Filer 6:42.00h
28 Dominic Royeca 10 Gooding 7:04.00h
Baylor Olsen 12 Declo NT
Joseph Montes 10 Gooding NT
Shelby Harding 12 Filer NT
Jaden Price 9 Declo NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Woody Smith 12 Wendell 10:41.00h
2 Garrett Christensen 9 Valley 10:41.00h
3 Owen Rogers 9 Gooding 10:45.00h
4 Jadyn Peltier 11 Valley 10:56.00h
5 Keith Needham 10 Gooding 11:30.00h
6 Duncan Blackmon 10 Declo 11:30.00h
7 Carter McLaughlin 9 Gooding 11:43.00h
8 Johnathan Schliebe 11 Filer 12:31.00h
9 Kimball Gibby 12 Declo 12:52.00h
10 Preston Rex 9 Raft River 13:08.00h
11 Anthony Daniels 9 Kimberly 13:10.00h
12 Andrew Deakins 11 Kimberly 13:40.00h
13 Ethan Johnson 9 Kimberly 13:41.00h
14 Alex Wendell 11 Filer 14:02.00h
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jonathan Gale 10 Filer 16.21h
2 Davis Fischer 11 Filer 16.36h
3 Jeremiah Schilz 11 Valley 16.50h
4 Edward Pastoor 10 Filer 18.72h
5 Riley Mickelson 9 Kimberly 19.42h
6 Porter Clarkson 11 Wendell 22.50h
Isaiah Kinslow 10 Kimberly NT
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jeremiah Schilz 11 Valley 42.81h
2 Davis Fischer 11 Filer 42.85h
3 Shane Hammond 12 Filer 43.97h
4 Jonathan Gale 10 Filer 44.56h
5 Riley Mickelson 9 Kimberly 45.89h
6 Dale Shaw 10 Gooding 47.89h
7 Edward Pastoor 10 Filer 49.37h
8 Tyler Hunt 10 Filer 49.44h
9 Kyle Terry 12 Valley 53.56h
10 Yusaf Benkhala 9 Gooding 59.96h
Isaiah Kinslow 10 Kimberly NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Gooding 45.95h
Cade MorrisAnthony NovisCayden LovelandJonathon Carpenter
2 Wendell 47.10h
Garrett EldredgeLuis RodriguzJordan OrozcoHarold Perez
3 Filer 47.71h
Shane HammondAndrew IppolitoTom HenderhanTristan Sullivan
4 Valley 47.84h
Julian RochaNic AndersonJacob SchilzAlex Korom
5 Kimberly 49.37h
Jason CarrilloBrogan JacksonMark ThompsonEthan Graf-Hetherington
Filer 50.02h
Edward PastoorWylie SatterwhiteZane LoydTyler Hunt
6 Raft River 51.04h
Carson DurfeeJustin SchumannBraxton PooleChristopher Harper
Valley 55.31h
Collin TvrdyBrandon StokerAndrew GomezTrenton Stoker
7 Declo 57.78h
Brogan MatthewsPeyton SilcockElijah KoyleKyle Harper
Valley DQ
Evan HurtadoKorbin BuckeyHenry TalbotAdam Lukes
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Filer 1:35.69h
Zach BurchAustin JarolimekJacob HuntAndrew Ippolito
Filer 1:36.50h
Shane HammondTristan SullivanTom HenderhanTanner Sullivan
2 Valley 1:36.90h
Julian RochaNic AndersonJason HardyAlex Korom
3 Declo 1:42.84h
Bart GibbyCaden CriderKenyon ChristophersonBrogan Matthews
4 Wendell 1:44.18h
Melvin PaniaguaBryan FloresDale SchothLuis Rodriguz
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Filer 3:42.26h
Jacob HuntTristan SullivanZach BurchTanner Sullivan
2 Valley 3:48.00h
Jeremiah SchilzNic AndersonOmar RecendezAdam Elorrieta
3 Declo 4:01.60h
Caden CriderWyatt GarnerKeegan DuncanBart Gibby
Valley 4:02.00h
Colby BettencourtJadyn PeltierNikoli CarlquistAntonio Ruiz
4 Gooding 4:07.07h
Gardner DavisDale ShawKeith NeedhamCarter McLaughlin
5 Kimberly 4:15.47h
Brogan JacksonPorter BuckleyDylan StangerRiley Mickelson
Valley 4:23.00h
Garrett ChristensenKyle TerryIke GodfreySalvador Castro
Varsity Boys 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Filer 3:47.97h
Jacob HuntAndrew IppolitoTanner SullivanShelby Harding
2 Valley 3:54.35h
Julian RochaAlex KoromBen ChristensenOmar Recendez
3 Wendell 4:32.16h
Melvin PaniaguaBryan FloresDale SchothGerardo Martinez
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Spaeth 9 Raft River 43-08.50
2 Cody Schiess 12 Kimberly 41-07.50
3 Collin Tvrdy 10 Valley 40-11.00
4 Jacob Schilz 11 Valley 40-01.50
5 Braxton Poole 12 Raft River 39-03.50
6 Michael McClanahan 12 Rockland 36-08.50
7 Kolton Adkinson 12 Gooding 36-05.50
8 Adan Coria 10 Valley 36-01.50
9 Benjamin Orozco 11 Wendell 35-08.00
10 Christian Lloyd 12 Raft River 35-01.00
11 Brett Cates 12 Filer 34-08.50
12 Sy Osterhout 12 Declo 34-07.50
13 Trenton Stoker 12 Valley 34-04.00
14 Kolton Hinton 12 Kimberly 34-00.00
15 Gavino Gaspar 11 Gooding 33-09.00
16 Zachary Gomez 11 Valley 33-08.00
17 Enoch Smith 12 Wendell 33-00.25
18 Carson Hatch 11 Kimberly 32-09.25
19 Brandon Stoker 11 Valley 32-08.50
20 Tate Erickson 10 Kimberly 32-05.50
20 Hunter Owings 9 Kimberly 32-05.50
22 Henry Bortz 11 Declo 31-08.75
23 Dawson Osterhout 10 Declo 30-10.00
24 Ernesto Orozco 9 Kimberly 30-07.00
25 Nycolas Gomez 9 Valley 30-04.50
26 Santiago Torres 9 Wendell 28-11.00
27 Miguel Juarez 9 Declo 28-01.50
28 Osbaldo Cortez 12 Gooding 27-01.50
29 Braeden Ulrich 10 Kimberly 27-01.00
30 Kyle Scouten 10 Filer 26-06.50
31 Carter Littledike 10 Declo 26-00.50
32 Andrew Gomez 10 Valley 25-08.00
33 Casey Redden 9 Declo 25-01.00
34 Kaden Kelsey 11 Filer 25-00.50
35 Landon Fox 10 Declo 23-02.50
36 Thomas Barnes 11 Wendell 23-00.25
37 Ryley Heward 9 Declo 19-10.50
Kris Martin 12 Gooding ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sy Osterhout 12 Declo 139-03
2 Collin Tvrdy 10 Valley 136-01
3 Ryan Spaeth 9 Raft River 128-01
4 Jacob Schilz 11 Valley 127-06
5 Kolton Adkinson 12 Gooding 124-01
6 Michael McClanahan 12 Rockland 120-10
7 Mike Needham 12 Gooding 116-06
8 Cody Schiess 12 Kimberly 114-05
9 Branden Schiess 10 Kimberly 108-00
10 Brett Cates 12 Filer 107-05
11 Braxton Poole 12 Raft River 101-08
12 Carson Hatch 11 Kimberly 97-05
13 Trenton Stoker 12 Valley 92-07
14 Tate Erickson 10 Kimberly 92-06
15 Ernesto Orozco 9 Kimberly 92-05
16 Bridger Schiess 9 Kimberly 91-11
17 Osbaldo Cortez 12 Gooding 89-08
18 Gavino Gaspar 11 Gooding 86-03
19 Santiago Torres 9 Wendell 85-07
20 Brogan Wells 10 Filer 84-09
21 Kolton Hinton 12 Kimberly 84-01
22 Henry Bortz 11 Declo 83-08
23 Enoch Smith 12 Wendell 83-01
24 Nycolas Gomez 9 Valley 82-07
25 Kyle Scouten 10 Filer 81-02
26 Dawson Osterhout 10 Declo 81-00
27 Andrew Gomez 10 Valley 77-02
28 Brandon Stoker 11 Valley 77-00
29 Adan Coria 10 Valley 76-08
30 Kaden Kelsey 11 Filer 76-02
31 Hunter Owings 9 Kimberly 72-01
32 JJ Smith 10 Wendell 71-02
33 Christian Lloyd 12 Raft River 69-03
34 Benjamin Orozco 11 Wendell 67-06
34 Braeden Ulrich 10 Kimberly 67-06
36 Miguel Juarez 9 Declo 67-00
37 Casey Redden 9 Declo 65-05
38 Thomas Barnes 11 Wendell 64-01
39 Dexter Ward 9 Kimberly 62-01
40 Ryley Heward 9 Declo 57-02
41 Landon Fox 10 Declo 56-03
Dale Schoth 12 Wendell ND
Kris Martin 12 Gooding ND
Brody Mussmann 9 Valley ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adam Elorrieta 11 Valley 6-04.00
2 Shelby Harding 12 Filer 6-02.00
3 Cade Morris 11 Gooding 5-08.00
4 Traver Larson 11 Declo 5-06.00
5 Bart Gibby 11 Declo 5-06.00
Dylan Stanger 11 Kimberly NH
Antonio Ruiz 9 Valley NH
Gardner Davis 9 Gooding NH
Jonathan Gale 10 Filer NH
Elijah Koyle 9 Declo NH
Owen Rogers 9 Gooding NH
Ethan Graf-Hetherington 10 Kimberly NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tom Henderhan 11 Filer 12-06.00
2 Anthony Novis 11 Gooding 11-06.00
3 Brogan Wells 10 Filer 11-00.00
4 Branden Schiess 10 Kimberly 10-06.00
5 Dale Shaw 10 Gooding 10-06.00
6 Nic Anderson 11 Valley 10-00.00
7 Carter Littledike 10 Declo 10-00.00
8 Caden Crider 11 Declo 9-06.00
9 Cayden Loveland 11 Gooding 9-06.00
10 Micah Mensing 12 Declo 9-06.00
11 Bridger Schiess 9 Kimberly 9-06.00
12 Owen Rogers 9 Gooding 9-00.00
13 Adrian Cervantes 10 Filer 8-06.00
Masen Moffitt 11 Valley NH
Carter McLaughlin 9 Gooding NH
Evan Hurtado 9 Valley NH
Kagen Knudsen 9 Raft River NH
Sam Taylor 11 Filer NH
Riley Mickelson 9 Kimberly NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jason Hardy 11 Valley 20-01.50
2 Davis Fischer 11 Filer 19-10.00
3 Austin Jarolimek 10 Filer 19-01.50
4 Christopher Harper 12 Raft River 19-01.50
5 Brogan Wells 10 Filer 18-03.00
6 Anthony Novis 11 Gooding 18-00.00
7 Jonathon Carpenter 10 Gooding 17-11.50
8 Shane Hammond 12 Filer 17-10.00
9 Harold Perez 10 Wendell 17-10.00
10 Isaiah Kinslow 10 Kimberly 17-03.00
11 Benjamin Orozco 11 Wendell 16-07.50
12 Wyatt Garner 12 Declo 16-04.50
13 Garrett Eldredge 10 Wendell 16-03.50
14 Melvin Paniagua 10 Wendell 16-00.50
15 Peyton Silcock 9 Declo 14-09.50
16 Joseph Montes 10 Gooding 14-09.50
17 Gavin Hyde 10 Valley 14-07.50
18 Henry Talbot 9 Valley 13-05.00
19 Korbin Buckey 9 Valley 12-05.00
20 Dominic Royeca 10 Gooding 11-05.00
21 Matt Rogers 11 Valley 11-04.00
Cade Morris 11 Gooding ND
Carter Littledike 10 Declo ND
Ethan Dionne 11 Filer ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cade Morris 11 Gooding 42-06.50
2 Gardner Davis 9 Gooding 40-00.50
3 Davis Fischer 11 Filer 39-04.50
4 Austin Jarolimek 10 Filer 38-08.00
5 Ethan Dionne 11 Filer 37-03.00
6 Jonathan Gale 10 Filer 37-02.50
7 Jeremiah Schilz 11 Valley 37-01.50
8 Mark Thompson 10 Kimberly 35-08.00
9 Cody Shaw 9 Gooding 35-07.50
10 Hans Hansen 10 Raft River 35-06.50
11 Baylor Olsen 12 Declo 34-01.50
12 Evan Hurtado 9 Valley 31-04.50
13 Kyle Harper 9 Declo 30-11.00
14 Ethan Graf-Hetherington 10 Kimberly 30-08.50
15 Adam Lukes 9 Valley 28-09.50
16 Preston Rex 9 Raft River 25-08.00
Porter Clarkson 11 Wendell ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Haylie Brackenbury 12 Declo 13.00h
2 Elliotte Stockham 9 Gooding 13.28h
3 Abbie Ramsey 10 Declo 14.10h
4 Kayley Koyle 10 Declo 14.20h
5 Aly Lish 10 Rockland 14.28h
6 Kelsie Synder 10 Filer 14.40h
7 Sarah Bateman 10 Declo 14.50h
8 Brooke Campbell 10 Raft River 14.54h
9 Courtney Schroeder 9 Declo 14.59h
10 Faith Seamons 9 Gooding 14.69h
11 Faithanne Munoz 9 Wendell 14.80h
12 Bekah Durgin 11 Kimberly 14.81h
13 Maddey Whitaker 11 Raft River 14.86h
14 Samantha Spurgeon 9 Declo 15.00h
15 Lizeth Alvarado 9 Wendell 15.12h
16 Morgan Frost 9 Kimberly 15.22h
17 Beza Armstrong 10 Kimberly 15.40h
18 Taylor Korom 9 Valley 15.42h
19 Justice Prince 9 Gooding 15.50h
19 Macy Merrill 10 Kimberly 15.50h
21 Agustina Gularte 9 Declo 15.51h
22 Shay Black 11 Kimberly 15.75h
23 McKelle Larsen 9 Raft River 16.66h
Nadia Guadarrama 11 Wendell NT
Chanel Chandler Wendell NT
Kassie Warr 12 Raft River NT
Nicole Stampke 11 Gooding NT
Jenae Cummins 10 Kimberly NT
Kayla Kirkpatrick 9 Declo NT
Grace Parker 11 Gooding NT
Amy Maldonado 10 Raft River NT
Mandi Carpenter 12 Raft River NT
Olivia Campbell 10 Raft River NT
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Charlotte Wilson 10 Rockland 27.53h
2 Haylie Brackenbury 12 Declo 29.14h
3 Brooke Campbell 10 Raft River 31.15h
4 Kelsie Synder 10 Filer 31.35h
5 Brooklyn Stastny 9 Kimberly 31.95h
6 Courtney Schroeder 9 Declo 32.10h
7 Maddey Whitaker 11 Raft River 32.41h
8 Beza Armstrong 10 Kimberly 32.55h
9 Faithanne Munoz 9 Wendell 32.71h
10 Morgan Frost 9 Kimberly 32.80h
11 Macy Merrill 10 Kimberly 32.81h
12 Katie Johnson 11 Valley 32.92h
13 Elisabeth Cress 11 Kimberly 33.27h
14 Shay Black 11 Kimberly 34.78h
15 Estibalitz Basterra 11 Valley 35.48h
16 Kayla Kirkpatrick 9 Declo 35.85h
17 Alexandra Jones 11 Filer 35.93h
Julia Rutz 9 Declo NT
Robin Moreno 12 Wendell NT
Yadira Alvarez 9 Wendell NT
Grace Parker 11 Gooding NT
Kori Gartner 10 Filer NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Courtney Christopherson 12 Declo 1:06.98h
2 Charlotte Wilson 10 Rockland 1:07.20h
3 Kasandra Bordi 9 Kimberly 1:09.85h
4 Kennedi Jones 11 Kimberly 1:10.00h
5 Evie Hull 10 Rockland 1:11.44h
6 Jaci Hernandez 12 Valley 1:11.97h
7 Bailey Johnson 9 Kimberly 1:13.01h
8 Brooklyn Stastny 9 Kimberly 1:13.50h
9 Alexandra Jones 11 Filer 1:13.90h
10 Vicky Chaires 9 Valley 1:23.87h
Sarah Hughes 9 Kimberly NT
Madison Pedrow 10 Filer NT
Aly Lish 10 Rockland NT
Jordan Berkley 9 Kimberly NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mary-Kate Marshall 12 Filer 2:23.00h
2 Madison Pedrow 10 Filer 2:42.00h
3 Amelia Christensen 9 Declo 2:44.00h
4 Bailey Loughmiller 10 Raft River 2:44.10h
5 Lindsey Egbert 11 Wendell 2:45.00h
6 Sarah Hughes 9 Kimberly 2:57.00h
7 Elisabeth Cress 11 Kimberly 3:00.00h
8 Sierra Lopes 12 Gooding 3:06.00h
9 Maele Steele 10 Wendell 3:07.00h
10 Jordan Berkley 9 Kimberly 3:16.00h
11 Helen Smith 10 Wendell 4:31.00h
Kelsey Henry 11 Valley NT
Angela Murillo 11 Wendell NT
Kyra Lund 9 Kimberly NT
Faith Seamons 9 Gooding NT
Bailey Johnson 9 Kimberly NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keely Wolf 11 Gooding 5:44.00h
2 Kaybree Christensen 9 Raft River 5:54.00h
3 Karlee Christensen 9 Raft River 6:03.00h
4 Kelsey Henry 11 Valley 6:08.00h
5 Lindsey Egbert 11 Wendell 6:15.00h
6 Amelia Christensen 9 Declo 6:22.00h
7 Kasandra Bordi 9 Kimberly 6:41.00h
8 Brinkley Boyer 11 Rockland 7:09.00h
9 Vicky Chaires 9 Valley 7:16.00h
10 Maele Steele 10 Wendell 7:56.00h
11 Loren Howell 10 Kimberly 8:13.00h
12 Lindsey Higby 10 Kimberly 8:16.00h
Kyra Lund 9 Kimberly NT
Olivia Gines 12 Wendell NT
Bailey Johnson 9 Kimberly NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keely Wolf 11 Gooding 12:18.00h
2 Kaybree Christensen 9 Raft River 12:20.00h
3 Karlee Christensen 9 Raft River 13:05.00h
4 Lindsey Higby 10 Kimberly 18:56.00h
Kyra Lund 9 Kimberly NT
Olivia Gines 12 Wendell NT
Loren Howell 10 Kimberly NT
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Courtney Christopherson 12 Declo 16.26h
2 Sarah Bateman 10 Declo 18.52h
3 Justice Prince 9 Gooding 21.19h
4 Emma Jeske 11 Gooding 23.75h
Jesica Robinson 12 Rockland NT
Emma Jensen 9 Kimberly NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mary-Kate Marshall 12 Filer 46.72h
2 Jesica Robinson 12 Rockland 49.14h
3 Sarah Bateman 10 Declo 57.03h
4 Emma Jensen 9 Kimberly 57.59h
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Raft River 54.06h
Olivia CampbellKamri OttleyDani CampbellAmy Maldonado
2 Filer 54.60h
Kori GartnerAnna WhiteElla FischerJailyn Gartner
3 Gooding 55.47h
Elliotte StockhamNicole StampkeKeely WolfGrace Parker
4 Declo 55.75h
Abbie RamseyKayley KoyleAmelia ChristensenHaylie Brackenbury
5 Kimberly 59.78h
Morgan FrostBekah DurginBeza ArmstrongMacy Merrill
6 Valley 1:03.86h
Mackenzie DimondMackenzie CarterEstibalitz BasterraShevelle Hurtado
Valley 1:06.56h
Tory LewisBailey StephensRaquel DimondBaiLee Stubbs
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Filer 1:55.09h
Kori GartnerAnna WhiteElla FischerJailyn Gartner
2 Raft River 1:56.88h
Dani CampbellKamri OttleyOlivia CampbellAmy Maldonado
3 Kimberly 2:02.82h
Elisabeth CressBekah DurginKennedi JonesMacy Merrill
4 Declo 2:03.00h
Abbie RamseyCourtney SchroederAgustina GularteAmelia Christensen
5 Valley 2:03.14h
Bailey StephensJaci HernandezMandi ElorrietaKelsey Henry
Valley 2:12.98h
Katie JohnsonEstibalitz BasterraMackenzie CarterShevelle Hurtado
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kimberly 5:40.10h
Kasandra BordiJordan BerkleySarah HughesBrooklyn Stastny
Raft River DQ
Bailey LoughmillerKamri OttleyDani CampbellOlivia Campbell
Varsity Girls 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Filer 1:55.60h
Kori GartnerElla FischerJailyn GartnerMary-Kate Marshall
2 Valley 2:21.20h
Bailey StephensMandi ElorrietaKatie JohnsonShevelle Hurtado
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laci Whitaker 11 Raft River 30-03.00
2 Keely Wolf 11 Gooding 28-08.00
3 Raquel Dimond 11 Valley 28-07.50
4 Mandi Carpenter 12 Raft River 28-02.50
5 Megan Pedrow 10 Filer 27-00.50
6 Makenna Kohtz 9 Valley 26-06.75
7 Madison Alexander 11 Kimberly 26-06.50
8 Nancey Sanchez 12 Filer 26-01.50
9 Tory Lewis 11 Valley 25-06.50
10 Katy Adams 11 Gooding 25-06.50
11 Jaclyn Hollenbeck 12 Wendell 25-06.00
12 Emma Jeske 11 Gooding 25-01.00
13 Gentri Garner 9 Declo 25-00.00
14 Madison Ferrell 11 Filer 24-10.00
15 Sierra Lopes 12 Gooding 24-09.75
16 Phoebe Anthon 9 Declo 24-04.00
17 Nadia Guadarrama 11 Wendell 23-11.00
18 Elise Simkins 12 Declo 23-10.25
19 Emily Taylor 11 Declo 23-09.00
20 Helen Smith 10 Wendell 23-02.75
21 Milagros Sandoval 9 Wendell 22-02.00
22 McKelle Larsen 9 Raft River 21-06.00
23 Kassie Warr 12 Raft River 21-02.00
24 Jasie Berg 12 Declo 21-00.00
25 Madison Pedrow 10 Filer 20-09.00
26 Chanel Chandler Wendell 19-03.00
27 Faith Henry 10 Kimberly 18-10.50
28 Yadira Alvarez 9 Wendell 18-06.50
29 BaiLee Stubbs 11 Valley 17-03.50
30 Kayleigh Talbot 10 Valley 13-07.00
31 Kameryn Mills 11 Valley 12-05.00
Ana Martinez 11 Gooding ND
Kierra Koyle 12 Declo ND
Emily Johnson 9 Kimberly ND
Evie Hull 10 Rockland ND
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Alexander 11 Kimberly 104-00
2 Jaclyn Hollenbeck 12 Wendell 94-11
3 Makenna Kohtz 9 Valley 91-01
4 Helen Smith 10 Wendell 91-00
5 Evie Hull 10 Rockland 90-09
6 Mandi Carpenter 12 Raft River 90-03
7 Sierra Lopes 12 Gooding 88-00
8 Nancey Sanchez 12 Filer 81-04
9 Tory Lewis 11 Valley 79-06
10 Raquel Dimond 11 Valley 77-08
11 Laci Whitaker 11 Raft River 77-05
12 Megan Pedrow 10 Filer 71-10
13 Emma Jeske 11 Gooding 70-05
14 Madison Ferrell 11 Filer 68-10
15 Faith Henry 10 Kimberly 68-03
16 Katy Adams 11 Gooding 68-02
17 Kierra Koyle 12 Declo 67-03
18 Nadia Guadarrama 11 Wendell 66-09
19 Milagros Sandoval 9 Wendell 66-07
20 Mackenzie Dimond 10 Valley 66-07
21 Elise Simkins 12 Declo 66-04
22 Kassie Warr 12 Raft River 66-02
23 Justice Prince 9 Gooding 60-07
24 Emily Taylor 11 Declo 59-08
25 Madison Pedrow 10 Filer 58-10
26 McKelle Larsen 9 Raft River 57-10
27 Yadira Alvarez 9 Wendell 54-00
28 Gentri Garner 9 Declo 53-08
29 Phoebe Anthon 9 Declo 53-03
30 BaiLee Stubbs 11 Valley 52-10
31 Chanel Chandler Wendell 50-09
32 Samantha Spurgeon 9 Declo 49-09
33 Angela Murillo 11 Wendell 46-01
34 Lizeth Alvarado 9 Wendell 46-01
35 Mackenzie Carter 12 Valley 45-10
36 Jasie Berg 12 Declo 45-10
37 Kayleigh Talbot 10 Valley 35-08
38 Kameryn Mills 11 Valley 32-09
Ana Martinez 11 Gooding ND
Faith Seamons 9 Gooding ND
Katlin Porter 12 Filer ND
Emily Johnson 9 Kimberly ND
Shay Black 11 Kimberly ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Courtney Christopherson 12 Declo 5-04.00
2 Kayley Koyle 10 Declo 5-00.00
3 Morgan Trappen 10 Filer 4-10.00
4 Nicole Stampke 11 Gooding 4-08.00
5 Karlee Christensen 9 Raft River 4-06.00
6 Bailey Loughmiller 10 Raft River 4-06.00
Kennedi Jones 11 Kimberly NH
Jenae Cummins 10 Kimberly NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elliotte Stockham 9 Gooding 10-00.00
2 Dani Campbell 12 Raft River 7-06.00
3 Brooke Campbell 10 Raft River 7-06.00
4 Katlin Porter 12 Filer 7-06.00
5 Morgan Trappen 10 Filer 7-00.00
6 Bekah Durgin 11 Kimberly 7-00.00
7 Beza Armstrong 10 Kimberly 6-06.00
8 Maddey Whitaker 11 Raft River 6-06.00
9 Kelsey Henry 11 Valley 6-06.00
Kierra Koyle 12 Declo NH
Abbie Ramsey 10 Declo NH
Abby Fullmer 12 Kimberly NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jailyn Gartner 12 Filer 16-09.50
2 Haylie Brackenbury 12 Declo 16-03.00
3 Mary-Kate Marshall 12 Filer 16-00.50
4 Charlotte Wilson 10 Rockland 15-00.50
5 Kamri Ottley 10 Raft River 15-00.00
6 Bailey Stephens 9 Valley 13-07.00
7 Kennedi Jones 11 Kimberly 13-06.00
8 Amy Maldonado 10 Raft River 12-00.50
9 Agustina Gularte 9 Declo 11-11.50
10 Justice Prince 9 Gooding 11-08.50
11 Bailey Johnson 9 Kimberly 11-07.00
Robin Moreno 12 Wendell ND
Faith Seamons 9 Gooding ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Courtney Christopherson 12 Declo 34-07.75
2 Elliotte Stockham 9 Gooding 32-06.50
3 Ella Fischer 9 Filer 32-05.75
4 Aly Lish 10 Rockland 27-05.50
5 Mandi Elorrieta 9 Valley 26-07.50
Robin Moreno 12 Wendell ND