Girls Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Hailey Astle Dietrich 13.67
2 Kenley Olsen Camas County 13.72
3 Cate Pinter Camas County 14.31
4 Annalise Coit Hagerman 14.32
5 Kiana Lowe Richfield 14.35
6 Mya Rowley Hagerman 14.87
7 Talisha Peiffer Hagerman 15.06
8 Kaytlin Leija Hagerman 15.16
9 Abbagayle Coit Hagerman 15.20
10 Jennifer Rosales Bliss 15.33
11 Evelyn Hall Richfield 16.19
12 Evy Johnson Hagerman 16.35
13 Julieanna Torres Idaho School for the De 16.37
14 Faith Ford Bliss 17.49
15 Chayana Frahm Idaho School for the De 21.34
Girls Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kenley Olsen Camas County 29.71
2 Hailey Astle Dietrich 29.92
3 Kaitlyn Denning Dietrich 29.93
4 Annalise Coit Hagerman 30.22
5 Kiana Lowe Richfield 30.55
6 Talisha Peiffer Hagerman 31.60
7 Mya Rowley Hagerman 31.74
8 Kaytlin Leija Hagerman 32.62
9 Jennifer Rosales Bliss 32.70
10 Cate Pinter Camas County 32.90
11 Julieanna Torres Idaho School for the De 35.46
12 Abbagayle Coit Hagerman 35.72
Girls Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kenley Olsen Camas County 1:08.15
2 Kaitlyn Denning Dietrich 1:09.36
3 Kasey Hendren Richfield 1:11.46
4 Julieanna Torres Idaho School for the De 1:16.70
5 Jaci Telford Richfield 1:24.01
6 Katie Berg Camas County 1:24.10
7 Claire Telford Richfield 1:26.95
Girls Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Katie Berg Camas County 3:03.71
2 Danica Knapp Hagerman 3:05.05
3 Jaci Telford Richfield 3:08.50
4 Hannah Swenson Camas County 3:10.77
5 Whitney Marquez Richfield 3:25.93
6 Malia Kent Richfield 3:38.10
Girls Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Katie Berg Camas County 7:18.29
2 Carrissa Berthelson Dietrich 7:23.15
3 Danica Knapp Hagerman 7:24.03
4 Taylor Olsen Dietrich 7:30.84
5 Whitney Marquez Richfield 7:35.30
6 Hannah Swenson Camas County 7:58.94
Girls Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Katie Berg Camas County 15:59.76
2 Taylor Olsen Dietrich 16:09.05
Girls Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Cate Pinter Camas County 1:04.90
Girls Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Dietrich 1:00.02
Girls Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Dietrich 2:19.82
Hagerman DQ
Girls Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Dietrich 5:39.91
Girls Varsity 1600m Sprint Medley Relay - [1-1-2-4] Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Richfield 2:11.44
Bliss DNS
Dietrich DQ
Girls Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cidnee Venegas Dietrich 34-0
2 Allison Asher Hagerman 31-4.50
3 Shelby Jones Richfield 27-11.50
4 Kasey Hendren Richfield 25-6.50
5 Madalyn Long Richfield 25-3.50
6 Savannah Stowell Dietrich 23-8
7 Kyli Stowell Dietrich 23-4.50
8 Lanie Bear Hagerman 22-1
Girls Varsity Shot Put Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cidnee Venegas Dietrich 34-0
2 Allison Asher Hagerman 29-8
3 Shelby Jones Richfield 26-11
4 Kasey Hendren Richfield 25-6.75
5 Madalyn Long Richfield 25-3.50
6 Lanie Bear Hagerman 22-1
7 Savannah Stowell Dietrich 21-11.50
8 Kyli Stowell Dietrich 21-7
9 Evelyn Hall Richfield 21-5
10 Faith Ford Bliss 19-0.50
11 Athea Hollibaugh Dietrich 18-11
12 Sydney Brixey Camas County 18-8.50
13 Kallee Hendren Richfield 18-1
14 Chayana Frahm Idaho School for the Dea 11-0
Girls Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madalyn Long Richfield 96-3
2 Kasey Hendren Richfield 95-9
3 Allison Asher Hagerman 92-4
4 Shelby Jones Richfield 87-11
5 Ellie Hoskisson Dietrich 72-2
6 Lanie Bear Hagerman 62-0
7 Sydney Brixey Camas County 61-1
8 Kyli Stowell Dietrich 58-7
Girls Varsity Discus Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kasey Hendren Richfield 98-11
2 Allison Asher Hagerman 92-4
3 Madalyn Long Richfield 88-2
4 Shelby Jones Richfield 79-2
5 Ellie Hoskisson Dietrich 67-9
6 Lanie Bear Hagerman 62-0
7 Sydney Brixey Camas County 61-1
8 Kyli Stowell Dietrich 58-7
9 Cidnee Venegas Dietrich 54-8
10 Kallee Hendren Richfield 52-0
11 Savannah Stowell Dietrich 51-11
12 Whitney Marquez Richfield 51-5
13 Faith Ford Bliss 50-1
14 Evelyn Hall Richfield 49-6
15 Kaylynn Stowell Dietrich 46-3
16 Chayana Frahm Idaho School for the Dea 24-5
Athea Hollibaugh Dietrich SCR
Claire Telford Richfield DNS
Girls Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kenley Olsen Camas County 4-0
Girls Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Talisha Peiffer Hagerman 13-11.75
2 Kiana Lowe Richfield 13-11.25
3 Maddyson Jones Richfield 13-6.75
4 Evy Johnson Hagerman 13-4.75
5 Kaytlin Leija Hagerman 13-3.50
6 Cate Pinter Camas County 12-6.25
7 Mya Rowley Hagerman 11-4.50
8 Claire Telford Richfield 11-0.75
Girls Varsity Long Jump Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Talisha Peiffer Hagerman 13-11.25
3 Maddyson Jones Richfield 13-6.75
2 Kiana Lowe Richfield 13-6.50
4 Evy Johnson Hagerman 13-1.25
6 Cate Pinter Camas County 12-6.25
5 Kaytlin Leija Hagerman 12-5.50
7 Mya Rowley Hagerman 11-4.50
9 Abbagayle Coit Hagerman 11-3.25
8 Claire Telford Richfield 11-0.75
Girls Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Maddyson Jones Richfield 28-6
Girls Varsity Triple Jump Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Maddyson Jones Richfield 28-6